Gündem Bizim
Guncel bilgi paylasim platformu. Hemen aramiza katilin fikirlerinizi ozgurce paylasin.

Balayına Nereye Gidilir, Yurt Dışı Tercih Rehberi

0 47Evlilik hayatımızın unutulmaz anlarından biridir. Bu nedenle bu tür etkinlikleri unutulmaz anılar ile süslemek en iyisidir. Unutulmaz anıları oluşturma yöntemlerinden biri ise evlilik sonrası balayına çıkmaktır. İster yurt içi isterseniz yurt dışı hiç önemi yoktur. Tabi ki durumunuz iyi ise yurt dışını tercih etmeniz ve yeni yerler, yabancı kültürler keşfetmek daha faza ilginizi çekebilir. Bu yazımda sizlere “balayına nereye gidilir yurt dışı balayı seçenekleri neler olabilir?” bu konular hakkında bilgiler aktaracağım. Aktardığım yerlerdeki bilgilerin kimisi kişisel görüşüm kimisi ise oraya giden yakınlarımdan aldığım bilgilerden oluştuğunu belirteyim. Şimdi başlıklar halinde nerelere gidilebilir bakalım.

Balayına Nereye Gidilir Yurt Dışı Santorini Adası Balayı Önerisi
Balayına Nereye Gidilir Yurt Dışı Santorini Adası Balayı Önerisi

Balayına Nereye Gidilir Yurt Dışı İlk Önerim Santorini

Balayında yurt dışına nereye gidilir? derseniz size ilk önerim komşu ülke Yunanistan, Santorini olur. Bu adanın adını belki daha önce duymuşsunuz. Duymanız gayet normal. Çünkü Santorini, Yunanistan’nın en ünlü ve en çok turist çeken adalarından biridir. Öncelikle adada gözünüze çarpacak olan bence mimari yapılanmadır. Evlerin renkleri, konumları ve deniz manzarası ile muhteşem şekilde göze hitap eden manzaranın oluşmasını sağlıyor. Sonuç olarak ise gerçekten bir tatil yapacağınızı anlıyorsunuz. Aslında o kadar çok ünlü olsa da boyut bakımından sadece 75 kilometre bir ölçüme sahiptir. Küçük ancak o kadarda kalabalık olduğunu söylemeliyim. Her mevsim yoğundur ancak yılın belirli dönemleri (ki bu ülkemiz için yaz mevsimi diyebilirim) daha fazla yoğunluğa sahip olmaktadır. Adada yemek için manzarası az mekanlar tercih ederseniz daha az ücret ödeyeceğinizi bilin. Klasik ülkemizde olduğu gibi ne kadar güzel bir manzara karşısına geçerseniz ücret o kadar artmaktadır.

Maldivler Balayı Önerisi
Maldivler Balayı Önerisi

Maldivler Balayı Önerisi

Google üzerinde “Balayına nereye gidilir yurt dışı önerileri nelerdir?” diye yazarsanız önerilen tatil yerlerinden biri olduğunu göreceksiniz. Değişik bir balayı tatili düşündüyseniz sizinde ilk olarak aklınıza Maldivler gelmiştir diye düşünüyorum. Doğal güzellikleri ile hafızamızda oldukça kalıcı şekilde yer edinen Maldivler Hint Okyanusu‘nda bulunmaktadır. Adanın bir diğer güzelliği de okyanusa komşu olması nedeni yaşanan gel-git olaylarına şahitlik yapabilmenizdir. Özellikle gece denk gelirseniz muhteşem bir görsel şölene tanıklık edebilirsiniz. Doğal güzellikleri ve tertemiz plajları ile gerçekten tam bir balayı yapabilir ve düğünün bıraktığı yorgunluğu atabilirsiniz.Tabi gideceğiniz yer uzak olunca ilk aklınıza “Maldivler’de tatil ne kadara mal olur ? ” diye bir soru gelebilir. Bu konu için size önerim ise planınızı önceden yapın ve bir balayı paketi alın derim. Neden derseniz THY gidiş biletlerinin tek kişi fiyatı 1500 TL üzerinde ki bu sadece gidiş ücreti. Ancak her şey dahil bir balayı paketi alırsanız emin olun iyi şekilde kar etmiş olursunuz.

Thailand Phuket Adası Balayı Önerisi
Thailand Phuket Adası Balayı Önerisi

Phuket Adası Balayı Tavsiyesi

Tayland denildiğinde aklımıza gelen ilk yerlerden biri. Phuket adası gerek doğal güzellikleri gerekse ekonomik fiyatı ile balayı adına çiftlerin ilk tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir. Tabi ki bu etkenlere vizesiz gidişinde etkili olduğunu düşünüyorum. Tek kişi olarak bir haftalık tatili 4 yıldızlı otellerde yaklaşık 1000 ile 1500 dolar arasında çıkarmak mümkün. Bunu düşününce uygun şekilde balayı paketlerinin olacağını anlayabilirsiniz. Yemek konusunda biraz yabancılık çekebilirsiniz. Gerçi otelde yemek isterseniz aç kalmazsınız. Özellikle kahvaltı konusunda bize göre farklı olduğunu bilin. Tabi yine söylüyorum turistlik yerlerde aç kalmanız mümkün değildir. En çok ilgi gören kısmı tabi ki doğal güzellikleri olsa da bunun yanın muhteşem doğal aromalı masaj terapileri, tertemiz plajları, tropik meyveler ve bu meyvelerden yapılan içkiler ve sizinde ilginizi çekebilecek derecede güzel özel Asya yemekleri Phuket adasını tercih etmeniz için önemli kriterlerdir diyebilirim.

Endonezya Bali Adası Balayı Önerisi
Endonezya Bali Adası Balayı Önerisi

Bali Adası

Müslümanların fazlaca olduğu ülkelerden biri olan Endoneya’nın en bilinen tatil adalarından biridir. Gerek iklimi, gerek yemekleri ve müslüman ülke olması Bali adasının tercih edilmesinde önemli etkenlerdendir. Tropik meyvelerinde yer aldığı ülkede aç kalma gibi bir durumunuz olmaz. İllaki size uygun bir yiyecek bulabilirsiniz.Birde size tavsiyem eğer durumunuz yeterli ise Kopi Luwak adındaki kahveden içmenizdir. Kahvenin özelliği nadir bulunmasıdır. Tabi doğal olarak nadir olduğu için fiyatı da o kadar nadir ve pahalıdır. Bu nedenle durumunuz yeterse dedim. Tabi içmeseniz de çok bir şey kaybetmişsiniz diyemem. Bali adasında güzel bir müze bulunduğunu da belirtelim. Zaman zaman keşfetmek isterseniz Puri Lukisan müzesini gezmenizi öneririm. Eminim ilginizi çekecek eserleri bulacaksınızdır. Bunun dışında bireysel olarak gezerseniz alış-veriş konusunda kesinlikle pazarlık yapmanızı öneririm. Bu ülkede sanırım gelenek olmuş. Size 10 dediği bir ürünü bazen yarı fiyatından bile aşağı almanız mümkün oluyor. Bu nedenle kesinlikle pazarlık yapmayı unutmayın derim.

Bu yazımda sizlere beğendiğim ve bilgi sahibi olduğum tatil yerler ile aklınızdaki “Balayına nereye gidilir yurt dışı önerileri nelerdir?” sorusuna cevap niteliğinde bilgiler aktardım. Son olarak ise daha önceden yazdığım “Tatile Giderken Unutmamanız Gerekenler” başlıklı yazımı okumanızı öneririm. Bunun dışında hangi ülkeyi tercih ederseniz edin kesinlikle bir kaç ay önceden tatil paketlerine bir bakın derim. Bazen öyle denk geliyor ki hiç beklemediğiniz rakamlara muhteşem yerlerde tatil yama fırsatınız oluyor. Bu nedenle bu tür indirim fırsatlarını değerlendirmeniz sizin maddi durumunuz için önemli olduğunu unutmayın derim. Şimdiden iyi tatiller dilerim.

[kirmizibuton]Sizde Yazar Kadromuza Katılın[/kirmizibuton]

Yorumlar
Yükleniyor...