Gündem Bizim
Guncel bilgi paylasim platformu. Hemen aramiza katilin fikirlerinizi ozgurce paylasin.

Bitcoin Kullanımı Hindistan’da Başlıyor!

0 43

Bitcoin hakkında bilginiz olduğunu umuyorum. Yoksada sorun değil. Hemen daha önceden yazdığım “Bitcoin Nedir? Ne İşe Yarar?” başlıklı yazımdan  detaylı bilgi alabilirsiniz. Bitcoin kullanımı hızlı şekilde dünya ülkeleri tarafından resmi işlerde kullanılmaya devam ediyor. Bitcoin kullanımı halkasına en son katılan ülke ise Hindistan oldu. Tabi diğer taraftan Çin bitcoin konusunda yasak getirmişti. Sanırım Çin ile kaybettiği değeri şimdi Hindistan sayesinde kazanacak gibi.

Özellikle internet korsanlarının Bitcoin hedefli çalışmaları bazı devletleri korkutmakta. Buna örnek ise son yaşanan olaylar gösterilebilir. Bir grup Kuzey Kore’li hacker grubu Güney Kore’li Bitcoin değişim platformunu hacklemişti. Yaşanan bu olay ise Güney Kore’li değişim platformlarına yaklaşık olarak 14.6 milyon dolarlık bir kayıp olarak yansıdı.


Hindistan’ta Bitcoin Kullanımı Başlayacak

Hindistan Devlet Bankası’nın açıklamasına göre önümüzdeki aydan itibaren Bitcoin kullanımına başlayacak. Tabi ki bu işlemler ilk aşamada beta sürümü ile başlayacak. Hindistan bu çalışması ile Bitcoin değerinin hareketlenmesine neden olabilir. Bitcoin kullanımı hakkında biraz bilginiz varsa ne kadar hareketli bir piyasaya sahip olduğunu biliyorsunuzdur. Bu nedenle Bitcoin kullanımı konusunda küçük bütçeliler için en iyi kazanç yolu al-sat metodudur. Bu ani yükseliş ve düşüşler ile büyük kazançlar elde etmeniz mümkün.

Hindistan, Bitcoin kullanımı konusunda yaptığı düzenlemeler ile sanırım internet korsanlarının hedefi olabilir. Umarım sonuçta Çin gibi kullanımı yasaklamazlar.

Bitcoin Kullanımı Güvenli Değil mi?

Bitcoin kullanımı güvenli. Ancak biriktirdiğiniz Bitcoinleri internetten koparmanız gerekli. Tabi bu miktar az ise koparmak istemeyebilirsiniz. Genel olarak büyük mebla ile yatırım yapanlar Bitcoin için kodları gerçek yazıya dökerler. Bir diğer yöntem ise madeni Bitcoin paraları üzerine bu kodları işletirler. Her iki şekilde de kazancınız güvende olmuş olur.Burada karıştırılmaması gereken konu hackerler Bitcoin sistemini değil de değişim sağlayan platformları hacklemekte. Yani bir örnekle açıklamak gerekirsek, siz bir A firmasından TL parası ile Bitcoin aldınız. Bu Bitcoin o platform üzerinde sizin adınıza kayda alınıyor. Sizin hesabınızda durduruluyor. Hacker grubu ise bu platformu hackleyerek sizin sahip olduğunuz Bitcoin kodunu ele geçiriyor. Yani Bitcoin sistemi hacklenmiyor. Kullandığınız platform hackleniyor. Bunu da dip not olarak belirtelim. Kısaca Bitcoin güvenli tabi ki şimdilik. İnternet ortamında eminim sizde benim gibi hiç bir bilginin güvende olmadığını biliyorsunuzdur.

Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir ve yorumlarınız ile destek verebilirsiniz. Ayrıca Instagram, Facebook ve  Google Plus hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Yazar Kadromuza Katılın

Yorumlar
Yükleniyor...