Gündem Bizim
Guncel bilgi paylasim platformu. Hemen aramiza katilin fikirlerinizi ozgurce paylasin.

Evde Saç Boyama İp Uçları

0 41
Evde Saç Boyama
Evde Saç Boyama

Saç boyaması özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Bu nedenle genel olarak kuaförlere gideriz. Ancak bazen bulunduğunuz yerde oldukça masraflı veya istediğiniz şekilde yapan kuaför bulamayabilirsiniz. Hatta hiç bir mazerete gerek olmadan fiyat bazında incelersek bir kutu boya ortalama 15-25 TL arasında. Tabi ki markasına göre değişmektedir. Bunun yanında ise kuaföre gidip boyatmak yerine göre 150-250 TL arası tutmaktadır. Bu kadar uçurum fiyat olunca en azından bir kere evde deneyerek durumu incelemek daha mantıklı olsa gerek. Bu yazımda sizlere evde saç boyama ip uçları hakkında bilgiler vereceğim.

Evde Saç Boyama İçin Hazırlık

Öncelikle yanınızda uygulayıcı olarak bir kişi olması iyi olur. Evde saç boyama işini ilk defa yapacaksanız biraz daha ince düşünmekte yarar var. Öncelikle boyama için uygun bir mekan ayarlayın. İlk defa yapıyorsanız ve uygunsa banyonuzu kullanabilirsiniz. Bunun dışında salonunuzun ortasına bir bez yayıp üzerinde boyama işlemi yapabilirsiniz. Bez yaymanızı kesinlikle öneririm. Boya lekesi oldukça zor çıkmaktadır. Ayrıca boyama yapılacak yerin duvarlara uzak olması önemli. İlk defa yapanlar genel olarak fırçadan sıçrama yaparlar. Bunlar ince boyalar olsalar da zamanla görülmektedir.Boyama işlemine başlamadan önce kutu içerisinden çıkan klavuzu okumanız önemli. Boya kutusundan genel olarak iki ürün ve bir şampuan çıkmaktadır. Bu iki ürün karıştırılır ve tepkimeye girer. Sonuçta istediğiniz rengin oluşmasını sağlar. Bu kısımda dikkat edilmesi gereken husus ise karışımı yapmak için kutu içinden aparat çıkmadıysa plastik olacak şekilde bir kabın içinde karıştırın. Kabın metal olması tepkimeyi etkilemektedir. Bu nedenle kesinlikle plastik ürünler kullanmalısınız. Ayrıca boyama işini yapacak kişi eldiven giymelidir. Boya lekesi daha öncede dediğim gibi zor çıkmaktadır.

Bunların dışından saç boyanırken genel olarak yanlışlıkla başka yerlere de boya sürülebilir. Bu duruma hemen müdahale edilmelidir. Aksi durumda o kısımlarda boyanır ve hoş görüntü oluşmaz. Bunun için boyama sırasından yanınızda ıslak mendil bulundurmanız önemlidir. Böylece boya bulaşan yerlere hemen müdahale edebilirsiniz.

Evde Saç Boyama İp Uçları
Evde Saç Boyama İp Uçları

Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır ?

Evde saç boyama işlemi için en büyük sorun istenilen rengin tutturulmasıdır. İlk boyama işleminde bunu göz önüne almanız önemlidir. Bununla birlikte boyama işlemi hızlı yapılmalıdır. Boya hava ile temas ettikte özelliğini yitirmektedir. Özellikle boyama işlemine diplerden başlamanız uygun olur. Yaklaşık on dakika gibi bir sürede (tabi ki saç yoğunluğuna göre süre değişebilir) boyama işlemini bitirmeniz iyi olur.

Boyama sonrası yaklaşık 15 dakika kadar boyanın saçınızda beklemesi gereklidir. Daha sonrasında kutudan çıkan şampuanla yıkamalısınız. Unutmayın şampuan olarak sadece kutudan çıkanı kullanmalısınız.

Bunlar dışında evde saç boyama size hem maddiyat olarak hemde zaman bakımından katkı sağlayacaktır. Böylece kuaföre yüksek rakamlar ödemeyecek ve beklemeyeceksiniz. Sizinde bu konu hakkında önerileriniz varsa yorum kısmında veya sitede içerik olarak paylaşın derim.

Yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı rica ederim.

[kirmizibuton]Yazar Kadromuza Katılın[/kirmizibuton]

Yorumlar
Yükleniyor...