Gündem Bizim
Guncel bilgi paylasim platformu. Hemen aramiza katilin fikirlerinizi ozgurce paylasin.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak Mümkün mü?

0 41
Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak
Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Yurt dışında oldukça popüler olan bir model aslında. Ülkemizde de yeni yeni gün yüzüne çıkıyor diyebilirim. Öncelikle yanlış anlaşılmasın yemek yapıp satmayacağız. Bu iş basitçe yemek tarifi paylaşımı işi diyebilirim. Bu iş modeli size ek bir zaman veya uğraş gerektirmeyecek. Bu yazımda genel olarak sorulan “Evde yemek yaparak para kazanmak istiyorum ama nasıl?” sorusunun cevabını vereceğim.

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak mı?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgiye ulaşmak oldukça kolaylaştı. Bununla birlikte artık her bilginin orjinal veya doğru olup olmadığını da sorgulama oranı arttı. Özellikle orjinal içerikler hem arama motorları hem de ziyaretçiler açısından oldukça dikkat çekmektedir. Bu nedenle bu iş modeli doğdu diyebilirim.

Evinizde her gün yemek pişiriyorsanız bu iş yapabilirsiniz demektir. İş gayet açık yemek yaparken video çekin veya güzel bir tarif ve resim ile içeriğinizi oluşturun, sonrasında ise ilgili sitelere sunun. Ülkemizde bu iş modeli ile çalışan bir kaç yemek tarifi sitesi mevcut. Ancak yabancı dilinize var ise İngilizce olarak yemek tarifi sitelerine satış yapabilirsiniz. Ödemeler genellikle havale veya belirli ödeme araçları ile yapılmaktadır.


Evde Yemek Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Gün geçtikçe ev yemekleri ve değişik tarifler aranır hale geldi. Bu nedenle bu iş modelinde kazancın sınırı yok diyebilirim. Tarifiniz ne kadar orjinal ve tutulur bir tarif ise sitelerin size sunduğu fiyatta o kadar yüksek olmaktadır. Ülkemizde dediğim gibi bu iş modeline sahip fazla yemek tarifi sitesi yok. Bu nedenle verdikleri fiyatlar 0.5 TL ve 40 TL arasında değişmektedir. Tabi ki hemen tarifi gir gir veya videoyu çek gönder parayı al diye düşünmeyin. Bu şekilde olsaydı siteler muhtemelen çöplük site durumunda olurdu. Genel olarak izlenen süreç şu şekilde diyebilirim :

Öncelikle siz tarifinizi paylaşmak istediğiniz siteye üye oluyorsunuz. Devamında ise video veya içerik formatında sitenin belirttiği kurallar varsa bunları da dikkate alarak tarifinizi giriyorsunuz. Sitenin muhtemelen bir onay süreci olacaktır. Bu süreçte içeriğinizin orjinal olup olmadığı ve varsa videonuzun size ait olmadığı araştırılır. Ayrıca sitenin kurallarına uygun içerik üretirseniz muhtemelen kısa sürede ve yüksek bir fiyat teklifi alabileceğinizi düşünüyorum.

Diğer Sermayesiz Kazanç Sağlama Modeli

Bunun dışında gerçek anlamda yemek tarifleri ile ilgiliyseniz kendinize ait bir YouTube kanalı veya web sitesi açabilirsiniz. YouTube kanalı açmanız tabi ki masrafsız olacaktır. Bununla beraber ücretsiz bir blog açabilirsiniz. Bu konuda size ücretsiz şekilde yardımcı olabilirim. Sizlere yararlandığım kaynakları öneririm. Bunun için sitenin iletişim kanalını kullanarak “Serap” konulu e-mail atmanız ve istediğiniz yardımı talep etmeniz yeterlidir. Şimdiden bol kazançlar…

[kirmizibuton]Sizde Yazar Kadromuza Katılın[/kirmizibuton]

Yorumlar
Yükleniyor...