Misafir Yazarlık

Sitemin eskiden beri takipçisi iseniz eskiden çoklu yazar sistemi şeklinde yayın yaptığını biliyorsunuzdur. Bu durum yazarlardan birinin siteye onayım olmadan müdahale etmesine kadar devam etti. Sonuç olarak aldığım karar artık gundembizim.com kişisel bloğum oldu. Ancak bu aldığım kararın diğer suçu olmayan yazarlara haksızlık olduğunu hissettim. Bu durumu bir nebze aşmak adına bloğuma “misafir yazarlık” sistemini uygulama kararı aldım. Bu kapsamda siz de içeriklerinizi paylaşabilirsiniz. Elbette zorunlu olarak seçici davranmak zorunda olduğumu baştan belirtmek isterim. Bu nedenle içerik göndermeden önce bu sayfadaki bilgilere dikkat etmeniz gereklidir.

Misafir Yazarlık İçin Kriterlerim

Öncelikle belirtmeliyim ki bloğumdaki tüm içerikler özgündür. Bu nedenle bu düzeni korumak adına bazı kurallar belirledim. İçeriğinizin yayınlanması için şu kurallara uyması gereklidir:

 • İçeriğiniz özgün ve daha önce başka bir yerde yayınlanmış olmamalıdır,
 • Hazırladığınız içerik reklam amacı taşımamalıdır,
 • İçeriğiniz en az 500 kelime olmalıdır,
 • İçeriğiniz için lisanslı bir görsel olsa iyi olur, yoksa ben ekliyorum,
 • İçeriğinizi yayınladıktan sonra başka bir mecrada yayınlamamalısınız,
 • Mümkün olduğunda dil bilgisi kurallarına uymaya çalışın,
 • İçeriğinizi yayınlamadan önce SEO düzenlemesi yapacağım,
 • Yazını içinde bloğunuza bir link verebilirsiniz,

Yazar Bilgi Kısmı İçin Gereksinimler

Yukarıdaki kuralların dışında bir de yazar hakkında bilgi içeren yer için belirtmeniz gerekenler bulunuyor. Misafir yazarlık için bu bilgiler sizin kim olduğunuzu okuyucuya aktaracaktır. Gereksinimler:

 • İsteğe bağlı görsel eklemek isterseniz 80×80 boyutlarında bir görsel,
 • İsteğe bağlı iki adet sosyal medya linkiniz,
 • Zorunlu yazarın kim olduğuna dair en fazla 50 kelimelik biyografi yazısı,

göndermeniz gerekenlerdir.

Hangi Konularda Misafir Yazarlık Yapabilirsiniz?

Misafir yazarlık konusunda şu konu diye sınırlamam yok. Ancak size yol göstermesi adına sitemdeki kategorileri dikkate almanızı öneririm. Yazdığınız içeriğin kategorisini ben belirleyeceğim. Bu nedenle şu kategori içinde yayınlansın demenize gerek yok.

Kısaca faydalı olduğunu düşündüğünüz tüm içeriklere açığım. Ancak amacınız reklam ise misafir yazarlık seçeneği size göre değildir. Bunun için içerik pazarlama hizmetimden yararlanabilirsiniz. Bilgi için reklam sayfasını ziyaret edebilirsiniz..

Yazılarınızı Nasıl Gönderebilirsiniz?

Hazırladığınız içerikleri sadece e-mail olarak kabul ediyorum. Yani bloğum üzerinde size misafir yazarlık profili açmıyorum. Bunun için içeriğinizi Word şeklinde hazırlamanız ve e-mail olarak

gundembizim (at) yandex.com

adresine göndermeniz yeterlidir.

Bir de unutmadan yazınıza yapılan yorumları takip edip cevaplamak sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Bunu da belirtmeden geçmeyeyim.

GundemBizim.com’da Misafir Yazarlık Yapmak Size Ne Kazandırır?

Bloğum birçok paylaşım platformuna entegre edilmiş haldedir. Yani paylaşımınız birçok platforma bildirilir. Eskide Hürriyet Kafe vardı ya aynen buna benzer şekilde paylaşım yapılmakta. Paylaşım yaptığım platformların arasında bilinenler dışında Quup, Plurk, Mix, Reddit, Flipboard, Diigo vb. platformlar olduğunu söyleyebilirim. Bu platformların DA değerleri oldukça iyi ve bilinen platformlardır.

Yazınızı uygun görürsem kendi sosyal medya hesaplarımda da paylaşıyorum. Bu sayede insanlar sizin içeriğinizi görüyor ve bloğunuz hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Hatta takipçiniz bile oluyor ve bu durumda sitenizin ziyaretçi sayısı artmış oluyor.

GundemBizim.com 2011 yılından beri yayındadır. Yani kaliteli bir siteden bloğunuza link almış olacaksınız ki bu durum SEO açısından oldukça yararlıdır. Bunun dışında yazdığınız içerik site ömrü boyunca yayında kalacaktır. Olur da sizin bloğunuz kapanacak olursa aynı isimle yayınlanmaya devam edecek sadece verilen blog adresi kaldırılacaktır. Son olarak yazınız sitem üzerinde yayınlandıktan sonra revizyon hakkınız olmayacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarıma dikkate alarak içerik göndermeniz önemlidir. Bunlar dışında aklınıza takılan bir nokta varsa iletişim sayfasından bana ulaşmanız yeterli olacaktır. Gönderdiğiniz e-maillere en fazla 24 saat içinde dönüş yapmaktayım. Gönderdiğiniz içeriği ise yetişme durumuna göre her hafta Cuma günü yayına alıyorum.

Bloğumdaki güncel içeriklerden haberdar olmak için abonem olabilirsiniz. Bunun dışında Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku