Gündem Bizim
Guncel bilgi paylasim platformu. Hemen aramiza katilin fikirlerinizi ozgurce paylasin.

Oje Kalıcılığı Nasıl Sağlanabilir ?

0 33
Oje Kalıcılığı Nasıl Sağlanabilir ?
Oje Kalıcılığı Nasıl Sağlanabilir ?

Ojeler kadınların olmazsa olmazıdır. Renkleri ile, parlaklığı ile ve en önemlisi ise kalıcığı ile göz kamaştırması gerekir. Ancak en kaliteli ojeyi bile kullansanız korunamıyor. Oje koruyucu kullansak bile bazen buda işe yaramıyor. Bu konu benimde ilgimi çekti. Bu nedenle bu yazımda sizlere oje kalıcılığı nasıl sağlayabilir üzerine oldu.

Oje Kalıcılığı Nasıl Arttırılabilir?

Öncelikle oje kullanımını hafife almayın. Çünkü dikkat edilmeden yapılan oje uygulaması fazla kalıcı olmayacaktır. Öncelikli ojenizi sürerken kesinlikle tırnakların et kısmına taşırmayın. Et tırnağına taşan oje kalıcı olmayacaktır. Bununla birlikte en çok tırnak etlerinizin bakımına dikkat etmelisiniz. Kuru tırnak etine sahip iseniz buna göre bir tedavi uygulayabilir veya ürün kullanabilirsiniz. YouTube üzerinden bu konu ile alakalı bir çok video bulabilirsiniz.Oje kalıcılığı için öncelikle ellerinizi yıpratacak her türlü fiilden uzak durmanızı tavsiye ederim. Mesela bir lekeyi veya bir kartın üzerini tırnaklarınız ile asla kazımaya çalışmayın. Bu tür hareketler tırnaklarına kalıcı hasarlar bile verebilir. Ayrıca ojeli elleriniz ile ev işlerini yapmanızı tavsiye etmem. Mesela bulaşık yıkamayın. Neden derseniz malum sıcak su ojenin hızlı çıkmasına neden olur. Aynı şekilde sıcak su kullanmamaya özen gösterin.

Bir diğer konu ise tırnaklarınız için doğru ürünler kullanmaktır. En dayanıklı oje markası ne derseniz kimse kesinlikle şu diyemez. Her ne kadar oje kaliteli olsa da sonuçta iş kullanıcıda biter. Bununla birlikte dükkanların önünde ucuz şekilde satılan ojelerden uzak durun. Bunlar ucuz olmasına ucuzdur ancak sağlık açısından zararlıdır.

Sağlık demişken şunu da belirtelim. Bazı kadınların tırnak yeme gibi kötü alışkanlığı vardır. Öncelikle bu alışkanlıktan vazgeçmeye çalışmak en mantıklısıdır. Zaten yenilmiş bir tırnak görüntüsü pek cazip gelmez. Bu nedenle genelde takma tırnak kullanırlar.

Oje kullanımı açısından özellikle kız çocuklarımızı bilinçlendirmek önemlidir. Oje kalıcılığı küçük kızlarda çok önemli değildir. Ancak yine de özel günler dışında kullanamamaları sağlık açısından daha iyi olur.

Oje kalıcığını arttırmak için koruyucu kullanabilirsiniz. Ancak hangi marka koruyucu kullanırsanız kullanın en başta belirttiğim gibi iş sizde bitmektedir. Bu nedenle orta sınıf markalar kullanmak en mantıklısı. Bunun nedeni ise markalı olması sağlıklı olduğu anlamına gelmesi de en azından sağlık standartlarına uygun yapıldığı anlamına gelmesidir. Markaya para vermeyin. Orta sınıf markalı ürünler fazlasıyla işinizi görecektir. Sizinde aklınıza gelen diğer oje kalıcılığı arttırıcı yöntemler varsa yorum kısmında veya içerik olarak sitede paylaşmanızı öneririm. Tekrar görüşmek üzere…

[kirmizibuton]Sizde Yazar Kadromuza Katılın[/kirmizibuton]

Yorumlar
Yükleniyor...