Gündem Bizim
Guncel bilgi paylasim platformu. Hemen aramiza katilin fikirlerinizi ozgurce paylasin.

Samsung Galaxy Note 8 tanıtıldı !

0 26
Galaxy Note 8 Özellikleri
Galaxy Note 8 Özellikleri

Samsung kullanıcılarının uzun süredir beklediği Galaxy Note 8 geçtiğimiz günlerde A.BD.’de tanıtıldı. Her zaman beklenildiği gibi yine ilgileri üzerine çekti diyebilirim. Ayrıca bu yıl düzenlenen Asya Mobil ödülünü de Samsung S8 ve +S8 ile aldığını söyleyelim. Tek rakibi ile sürekli bir mahkemelik durumunda olsalar da son günlerde pek bir haber çıkmadı. Bu yazımda sizlere yeni çıkan ve yakın zamanda tanıtılan Galaxy Note 8 hakkında bilgiler vereceğim.

Samsung Galaxy Note 8 Özellikleri Neler ?

Telefonun oldukça iyi şekilde bir RAM sahibi olduğunu söyleyebilirim. İyi dediğimiz RAM’ın rakamsal değeri ise 6 GB’dır. Hemen aklıma gelmişken söyleyeyim. ABD ve ülkemizdeki Galaxy Note 8 akıllı telefonlar arasında işlemci farkı var. Cihazın depolama için sunduğu alan ise oldukça tatmin edici diyebilirim. Seçenek olarak 64 GB, 128 GB ve 256 GB seçenekler sunmakta. Ek olarak ise Micro SD kart desteği de sunuyor. Bu özelliklerle değil müzik yüksek kaliteli film bile saklayabilirsiniz. Benim gibi fotoğraf meraklısıysanız da baya bir fotoğrafı saklamanız mümkün olacaktır.
Peki Galaxy Note 8’i diğer modellerden ayıran özellikler neler. Şimdi bunlar üzerinde duralım. Öncelikle bu telefon Samsung‘un ilk çifft kameralı telefonu olduğunu belirtelim. Galaxy Note 8‘in ön yüzünde bize 8 MP kamera sunulmuş. Arka kısmında ise 12 MP kamera bulunmakta. F 1.7 diyafram değeri sunan kameralara oldukça etkili şekilde performans sergilemenize yardımcı oluyor. Telefonun bir diğer özeliği ise 1,5 m su altında 30 dakika boyunca çalışabiliyor olmasıdır. Tabi her ne kadar teknik olarak bu şekilde olduğu belirtilse de o kadar para verip suda denemesini yapan az kişi çıkar diye düşünüyorum. Kalemi ise oldukça fonksiyonlu ve hem iş hemde günlük yaşamınız için en ideal çözümler sunuyor. Kolay şekilde bir çizim yapabilir veya bir liste oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca kalem sayesinde parmaklarınızda fazla yorulmuyor diyebilirim.

Galaxy Note 8 Ekran Görünümü
Galaxy Note 8 Ekran Görünümü

Galaxy Note 8 İçin Fiziksel İncelemem

Ağırlık olarak boyutuna göre iyi sayılabilir. Toplamda 195 gram ve siz buna kılıf eklerseniz yaklaşık 200 gram kadar ağırlığa sahip oluyor. Ekranın sağ ve sola doğru kavisli olması oldukça hoş bir görüntü sergiletiyor diyebilirim. 74.8 mm genişliği ile oldukça rahat şekilde elinizde tutmanız mümkün. 6.3 inç bir ekran kullanması ise özellikle video ve fotoğraf için sizi tatmin edebilir. Benim için biraz ekranı büyük. Üzücü tarafı ise ülkemiz için şimdilik sadece 64 GB olan modelleri satışa sunulacak olması. Tabi ki ilerleyen günlerde bu değişecektir.

Satış Fiyatı Nedir?

Fiyat açısından biraz korkabilirsiniz. Galaxy Note 8 yerine bir motor almayı da düşünebilirsiniz. Ülkemizde satış fiyatı 4.999 TL olacağı belirtildi. Yani 5.000 TL değil… Fiyatı özelliklerine göre normal diyelim. Son olarak size kişisel bir tavsiye vermem gerekirse siz siz olun telefon seçiminde ihtiyaçlarınızı göz önüne alın. Oldukça daha kullanışlı telefonları daha ekonomik fiyatlara bulabilirsiniz. Hatta ilerleyen günlerde sizlere telefon nasıl alınır diye rehber niteliğinde bir yazı hazırlayayım. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca bu yazımı beğendiyseniz sosyal hesaplarınızda paylaşmanızı rica ederim.

[kirmizibuton]Sizde Yazar Kadromuza Katılın[/kirmizibuton]

Yorumlar
Yükleniyor...