Gündem Bizim
Guncel bilgi paylasim platformu. Hemen aramiza katilin fikirlerinizi ozgurce paylasin.

Satış Ortaklığı Yeni İşiniz Olabilir mi?

0 50

Zaman zaman belki sizde internetten para kazanma konularında araştırma yapıyorsunuzdur. Bu konu hakkında aslında doğrusu yerli kaynaklara bakıyorsanız pek sağlıklı bilgi bulamayacağınızı söyleyebilirim. İnternetten bir çok para kazanma yöntemi mevcuttur. Bu yollardan biri ise affiliate marketing yani satış ortaklığı olduğunu söyleyebiliriz. Sistem bu çalışma metodunda en basit haliyle size satış yaptırır ve komisyon kazanmanızı sağlar. Satış ortaklığı sisteminin ülkemizde hala gelişime aşamasında olduğunu hatırlatalım. Zaten internetten iş denildiğinde ülkemiz sürekli gelişen sınıfta yer almaktadır. Bu yazımda sizlere satış ortaklığı hakkında iyi ve varsa kötü yönleri nelerdir bunları anlatacağım.


Satış Ortaklığı Nedir?

Aslında satış ortaklığının dijital emlakçılıktır diyebiliriz. Temel olarak sizinle alakası olmayan bir ürünü veya hizmeti siz tanıtım ve reklam yöntemleri ile hiç tanımadığınız kişilere duyurursunuz. O kişiler ise bu ürün ve hizmeti temin ettiklerinde sizde yüksek oranda komisyon alırsınız. Hepsi bu kadar şekilde işlemektedir. Ancak anlatıldığı kadar basit bir olay olmadığını da bilmeniz gereklidir. Özellikle satış ortaklığına yeni başlayan biri iseniz hata yapmanız muhtemeldir. Gerek reklam çalışmalarınızda gerekse en çok kazandıran doğru ürün seçimlerinizde hatalar yapabilirsiniz. Bu hatalar ise zamanla bende olduğu gibi size tecrübeler kazandırır. Bendeki sonucuna bakarsak satış ortaklığı konusunda yaptığım hatalarımı tecrübeye çevirerek Affilli Online Kazanç Eğtim Rehberi adlı ürünü ortaya çıkardım. Zaten ürünün sayfasını inceleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Satış Ortaklığı Yasal mı?

Satış ortaklığının en yasal sanal işlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Çalışacağınız satış ortaklığı havuzu olan firma zaten sizin yerinize vergileri ödemektedir. Siz ne bir ürünler, ne bir müşteri ile ne de vergi işleri gibi sorunlarla uğraşmadan sadece belirtilen komisyonları alacaksınız. Komisyon oranları ise %25 ve %75 civarlarındadır. Yani oldukça yüksek bir kazanç potansiyeli olan iştir. Satış ortaklığı hem satıcı hemde aracı yönünde de yasaldır. Her iki durumda da çalıştığınız firma sizin yerinize vergileri ödemektedir. Bu nedenle yasallık konusu sizi ilgilendirmez sadece çalıştığını firmanın sorumluluğudur.

E-Kitap Kazançları SponsorSatış Ortaklığı İş Modeli Kimler için Uygundur?

Bu konu hakkında sınıflandırma yapmak imkansızdır. Ancak genel olarak ülkemizi göz önüne alırsak ev kadınları, öğrenciler ve ek iş isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Ancak durum yurt dışında biraz daha farklıdır. Yurt dışı ortamında ise kendi işine sahip olanlar bile satış ortalığını ikinci işleri olarak yapmaktalar. Çünkü onlar için bu para havadan gelmektedir.

Ülkemizde satış ortaklığı sağlayan bir çok site bulabilirsiniz. Benim size önerim ise yabancı dil bilginize göre yerli ve yabancı affiliate havuzları ile çalışmanızdır. Kendi sitemde sunduğun Affilli Online Kazançları Eğitim Rehberi sayfasında üye olabileceğiniz yerli ve yabancı satış ortaklığı havuzlarını sıraladım. Bunlar aynı zamanda benim çalıştığım satış ortaklığı havuz sistemleri olduğunu belirteyim. Bu nedenle güvenle üye olabilir ve işinize başlayabilirsiniz.

Hangi Firmalar İle Çalışmalıyım?

Bu site üzerinde size şu firmayla çalışın diyemem. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi buradan önerdiğim ve çalıştığım firma isimlerine ulaşabilirsiniz. Satış ortaklığında öncelikle satıcı mı yoksa ürün sahibi olacağınıza karar verin. İlk başlayan biri iseniz satıcı olarak düşünebilirsiniz. Önerdiğim firmaların hepsinde satıcılar yüksek oranlarda komisyon almaktadır.

Ürün sahipleri ise ne yazık ki satıcılar kadar çok kazanmıyorlar. Size benim kazandığım ücret üzerinden anlatırsam sanırım daha iyi anlaşılacaktır. Mesela ben bir ürünümü Odaklı Pazar sitesi üzerinden satmak istedim. Ürün fiyatı ise 59 TL ve aracı komisyonu olarak %40 verdim. Yani ürünümü satan kişi %40 komisyon alacak şekilde ayarladım. Satışa aldığımız zamanda ise yapılan 59 TL’lik ürün satışından benim hesabıma geçen ise sadece 16,8 TL’dir. Yani satış ortaklığında ürün sahibi olacaksanız çalışacağınız firmayı iyi seçmelisiniz. Ancak aracı olacaksanız bütün firmalar ile çalışabilirsiniz.


Satış Ortaklığı Hakkında Önerilerim

Bu yazımda sizlere genel anlamda ülkemizde satış ortaklığının ne olduğu hakkında bilgiler verdim. Yeni bir ek iş düşünüyorsanız sizin için en iyisi olan satış ortaklığını tercih edin diyebilirim. Satış ortaklığında ne zamana ne de mekana bağlı kalmanız gerekmiyor. İş sizin işiniz oluyor. Çalıştıkça kazanıyorsunuz. Üstelik sistemi kurduğunuz zaman kendi kendine çalışan bir işe sahip oluyorsunuz.

Yeni başlayanlar bu sektörde çok hatalar yapabilir. Bende bu hataları yapanlardan biriyim. Yaklaşık on yıllık bir satış ortaklığı deneyimine sahibim. Bugün daha farklı işlere odaklanmış olsam bile hala kazanç sağlıyorum. Bu ise benim sistemi oturttuğum anlamına gelmektedir. Yaptığım hataları siz yapmayın diye bu işe girmek isteyenlere veya kendini geliştirmek isteyenlere özel Affilli Online Kazanç Eğitimleri adında bir set hazırladım. Bu set içeriğinde satış ortaklığı için ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Dilerseniz hemen buradan ürünü inceleyebilir ve önerdiğim satış ortaklığı firmalarına üye olabilirsiniz. Hatta ürünümü almadan önce firmalara üye olun ve sistemi kavramaya çalışın. İşin size göre olduğuna inanırsanız ürünümü temin edin derim. Şimdiden bol kazanlar…

Bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram, Facebook ve  Google Plus hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Yazar Kadromuza Katılın

Yorumlar
Yükleniyor...