Uzman Psikolog Seçimi

Uzman Psikolog Seçimi

Uzman Ama…

Sizinde yolda, izde gözünüze çarpmıştır kocaman yazılı “Yaşam Koçu veya Danışmanı” ve benzeri tabelalar. Bir çok insan tarafından bunlar psikologlar ile karıştırılıyor. Bir kaç özel kurs alıp kendinize ait bir danışmanlık merkezi açabilir ve hizmet vermeye çalışabilirsiniz. Ancak buna karşın Psikolog Kliniği açmak ve uzman psikolog olmak için uzun bir eğitim sürecine ihtiyacınız vardır. Bununla birlikte uzmanlık uygulamaları ve projeler içeren bir dizi zor bir süreç…
Aslında işte en belirgin problem şu ki ülkemizde bu karmaşa yasalarda da aynı gibi. Mesela bir psikolog A.B.D. ülkesinde ilaç yazabilir ancak ülkemizde buna izin yoktur.
En önemli can alıcı soru şu ki ;
Soru    : Size hangisi yardım edebilir ?
Cevap : Konusunda uzun süre eğitim alan ve uygulamalara katılan bir uzman mı yoksa sertifika alıp danışmanlık yapan koçlar mı?
Bu sorunun cevabı oldukça açık aslında her ne kadar alanlarımız farklı deseler de ofislere gelen danışanlara bu farkı yeterince anlatmıyorlar veya anlatamıyorlar. İçlerinde tabi işlerini yapanlar vardır onlara sözümüz yok ancak bu sektör ülkemizde oldukça başını aldı gitti ve özellikle de bilinçsiz danışanlar için adeta para tuzağı durumuna geldi.Peki Uzman Psikolog Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

Bir psikolog seçmek üzereyseniz internet ortamında küçük çaplı bir araştırma ile başlayabilirisiz. Öncelikle konusunda uzman olmasına, mezun olduğu üniversitenin durumuna ve hatta yurt dışı  tecrübelerine bakmalıyız. Yurt dışı tecrübeli bir uzman başlangıç olarak iyi bir noktadır. Çünkü Yurt dışında özelikle İngiltere ve A.B.D. gibi ülkelerde olması önemlidir. Bunlar gibi gelişmiş ülkelerde psikoloji kavramı oldukça önemlidir ve danışanlarda bu durumun farkında olduğundan bu ülkelerde çalışma yapmış uzmanlar bir danışan için oldukça yararlı olacaktır.
Uzman bir psikoloğun en önemli özelliği sizi dinlemesi ve size uygun özüm yolları bulmasıdır. Bu oldukça önemlidir. Bunun için çoğu uzman ofisinde sizi dinlemek ister.
Size önerebileceğimiz Uzman Psikolog Reyhan Ünver Fidan, yukarıda belirttiğimiz bir çok özelliği içermektedir. İstanbul Ataşehir yerleşkesinde bulunan ofisi ile sizlere en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Gerek bilgi ve becerisi gerekse farklı perspektiflerle sizin sorunlarınıza ışık tutması ile sektörde elle gösterilecek uzmanlardan biri olma yolunda ilerlemektedir.
Psikolog Reyhan Hanım’a ulaşmak için psikologhanem.com adresinden iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bu bir GundemBizim.com Adwords İçeriğidir.
loading...

GundemBizim Hakkında

90'lı yıllardan beri bilgisayar merakı olan yazar, 2003 yılından beri çeşitli sitelerde ve bloglarda yazarlık yaptı ve halen yapmaktadır. Bu platformu 2016 Temmuz ayında güncelleyip yeni yazarlara kendilerini geliştirme imkanı vermeyi amaçlamıştır.

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Adsız dedi ki:

  Yaziniz sahesinde bir gorusme yaptim gercekten tavsiyeniz bos degilmis,tesekkurler

 2. Adsız dedi ki:

  Guler yuzlu ve isinin ehli boyle guzel tavsiyelerinizi hep bekleriz. O kadar yer gezdim sonunda cozum oldu saglun…

 3. Adsız dedi ki:

  Gercekten isinin hakkini veren biri tek kelimeyle isinin ehli…

 4. Nilufer dedi ki:

  Bu yanilgiya bende dustum psikolog mantigi danismana gittim pisman oldum meger uc bes ssrtifika alan danisman oluyormus…

 5. N.S dedi ki:

  Online terapi hizmeti almistim. Gercekten hayatim degisime ugradi. Uzman diyebilecegim ve onerebilecegim bir kisidir. Oneririm…

 6. elfida dedi ki:

  Super bi bilgilendirme tesekkurler…

 7. selin a. dedi ki:

  Gorunce sasirmistim. Online terapi olurmu dedim. Ancak insan bilmediginden sakinir. Hizmet alan arkadaslarim memnun kalinca olabilir dedim.
  is konusunda sikintilarim var ve bunu konuyu asmak icin kullanicam gibi.