Gündem Bizim
Guncel bilgi paylasim platformu. Hemen aramiza katilin fikirlerinizi ozgurce paylasin.

WhatsApp Değişmiş mi?

0 38
WhatsApp Değişmiş mi?
WhatsApp Değişmiş mi?

WhatsApp kullanıcılarını yakından ilgilendiren özelliklerini ses çıkarmadan bu sabah itibari ile yayına aldı. Peki bu özellikler neler? Ne gibi değişiklikler bizi bekliyor? Bu yazımda size WhatsApp değişmiş mi?diyenlere bir cevap gibi hizmete soktuğu özellikler hakkında bilgiler verdim.

Whatsapp Değişmiş Peki Ne Gibi Değişiklikler Yaptı ?

Son yayılan haberlerde paralı geçişe hazırlandığını duymuşsunuzdur. Bu durumda tabi ücretsiz alternatifler tercih edilmeye mi başlanır bilinmez. WhatsApp bu sabah itibari bir dizi yenilikleri devreye soktu. Bunlardan en önemlisi ise benze web tarayıcı üzerinden güncelleme yapılabilmesiydi. Evet artık web tarayıcınız üzerinden WhatsApp durum güncellemeleri yapabileceksiniz. Yani mobili artık elinizden bırakabilirsiniz. Telefonunuza artık WhatsApp için gerek duymayacaksınız.Bununla beraber biraz Facebook gibi değiştirilmiş bir özellikte geldi. Artık arkadaşlarınızın paylaştıklarını bilgisayarınız üzerinden Whatsapp Web yardımı ile görebileceksiniz. Unutmadan belirteyim ki bu güncelleme sadece Whatsapp’ın kendi Web sisteminde geçerli olduğunu bilin. Şuanda Windows ve MacOs için bir kullanım söz konusu değildir. Yakında muhtemelen gelecektir.

Whatsapp Para Transfer Hizmeti
Whatsapp Para Transfer Hizmeti

WhatsApp Para Transferi İşine Girdi

Evet yanlış okumadınız. Artık uygulama para transfer sistemine geçiş yapıyor. Peki ne gibi değişimler oldu hemen göz atalım. Artık eşiniz veya dostunuz ile konuşurken para transferi yapabileceksiniz. Bu özelliği kullanabilmek için sadece banka hesabınızın uygulamaya kayıt edilmesi yeterlidir. Tikleri ile dikkat çeken uygulamaya şimdide yeşil renkli tik eklendi. Peki bu yeşil renkli tik ne işe yaracak der gibisiniz. Bu özellik kullanılan hesabın işletme hesabı olduğunu belirtecek. Tabi normal kullanıcılar bu özelliği şimdilik kullanamayacaklar. İlerleyen dönemlerde eminim bu özellik tüm kullanıcılara açılır diye düşünüyorum. Sonuçta bu uygulama üzerinden binlerce kişi satış yapmakta.


WhatsApp’ın Pek Kullanılmayan Özellikleri

Genel olarak baktığımız zaman herkes uygulamayı rahat şekilde kullandığını söyleyebilir. Hatta size nasıl kullanacağınızı bile öğretmek isterler. Peki yazdığınız bir yazının stilini değiştirmek isterseniz kimsenin bilgisi yoktur. İşte buna benzer bir çok özellik uygulamada var aslında. Mesela yazınızı italik yapmak isteseniz yazıyı komple seçip üç nokta olan yere dokunmanız yeterlidir. Bu kısımdan dilediğiniz şekli seçebilirsiniz. Bir başka özellik ise kelimeler yardımı ile dilediğiniz emoji size gelecek. Tek tek aramak yok. Sadece kelimesini gir yeter.

Yazdığınız yazının karşıya ne zaman gittiği gibi durumlar sizin için önemli ise yazınıza uzun basın. Bilgi kısmı çıkacak ve burada istediğiniz bilgileri bulabileceksiniz. Bunun dışında grubu sessize alma özelliğini biliyorsunuzdur. Çok fazla grup kullanıyorsanız önemsiz olanları sessiz moduna getirebilirsiniz.

İnternet kıtlığı çekenler için bilmesi gereken bir özellik ise gelen dosyaların, resimlerin veya videoların hemen inmesini engellemektir. Bu özelliği fazla kimse kullanmaz. Özellikle gençler kullanır. Ayarlar bölümünden bunu ayarlamanız yeterli olacaktır.

Bu yazımda sizlere yapılan yenilikler hakkında bilgiler aktardım. Sizinde farkına vardığınız yeni özellikler var ise yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

[kirmizibuton]Sizde Yazar Kadromuza Katılın[/kirmizibuton]

Yorumlar
Yükleniyor...