Gündem Bizim
Guncel bilgi paylasim platformu. Hemen aramiza katilin fikirlerinizi ozgurce paylasin.

WhatsApp Güncellemesi Geldi

0 41
WhatsApp Güncellemesi Geldi
WhatsApp Güncellemesi Geldi

WhatsApp hiç şüphesiz hepimizin cebindeki postacımız. Anlık mesajlaşma konusunda herkesin hatta kurumların bile gözdesi. Artık kamu malı gibi söylenmesi bile yasaklanmıyor. Önceden bir TV programında aman reklam olur demeyin denirken bugün her TV kendine özel bir WhatsApp hesabı sunuyor. Hal böyle olunca da ona öre güncellemeler gelmeye devam ediyor. Bugün WhatsApp güncellemesi geldi geldi ve bu konu hakkında sizlere bilgi vereceğim.

WhatsApp, özellikle el değiştirdikten sonra bir hayli yol aldı. Milyonlarca kullanıcı aştı ve hala aşmaya devam ediyor. İlk zamanlar ücretli olması bile bu durumu değiştirmedi. Tabi ki firma değişikliği ile ücretsiz olması daha fazla cazip hale getirdi. Günümüzde kullandığımız WhatsApp belirli dosya türlerini göndermemize izin veriyordu. Tabi ki bu durum gerek bireysel anlamda gerekse kurumsal anlamda işleri zorlaştırabiliyordu. Anlık bir gönderim için belirlenen dosya türünü veya o türe çevirip göndermeniz gerekliydi. Bu durum WhatsApp yetkililerinin sanırım ilgisini çekti.WhatsApp Güncellemesi Geldi, Ne Katacak ?

Yapılan son WhatsApp güncellemesi geldi ve artık her türlü dosyayı göndermek mümkün hale geldi. Bu son güncelleme ile artık dilediğiniz dosya türünü gönderebilirsiniz. Dosya türünde bir kısıtlama olmaması güzel ancak dosya boyutu ne olacak? İşte burada bir kısıtlama ile karşılaşıyoruz. Her türlü dosya gönderimine izin veren WhatsApp boyut olarak ise 100 Mb ile sınırlıyor. Yani istediğin dosyayı gönder ama 100 Mb geçmesin demektedir.

Tabi ki bu durum bireysel kullanıcılrı fazla etkilemez diye düşünüyorum. Neden derseniz zaten her çeşit dosyayı gönderseler bile mobil üzerinden gönderim yaptıkları için kotaya dikkat ederler. Dolayısı ile 100 Mb boyutunda sınır bireysel kullanıcıları fazla etkilemez.

Diğer taraftan kurumsal kullanıcılar için biraz sorun olabilir. Bu durumda böllünebilenleri ikiye bölüp gönderirler veya e-mail gibi alternatif bir yöntem tercih ederler. Bu durumu WhatsApp yetkilileri de görmüştür sanırım. Kim bilir belki sonra gelecek güncelleme ile bu sınır kaldırabilir.

Android ve İOS kullanıcılarına aynı anda sunuldu. Güncelleme henüz size ulaşmadıya bu telefonunuz yeniliği ve güncelliği ile alakalı bir durum olduğunu bilin. Çok önemli değil sanırım bir kaç gün içinde size güncelleme bildirim alırsınız. Bu güncellemenin işinize yarayacağı en iyi tarafı dilediğiniz dosya türünü göndermeniz. Umarım sonra gelen güncelleme ile boyut sınırı aşılır. Bu durumda WhatsApp sektöründe liderliği daha da güçlendirir gibi geliyor.

Son olarak WhatsApp güncellemesi yapamıyorum, WhatsApp güncellenmiyor demeden önce bir kaç gün bekleyip güncelleme bildirimi almanız gerektiğini hatırlatayım.

[kirmizibuton]Yazar Kadromuza Katılın Kazanın[/kirmizibuton]

Yorumlar
Yükleniyor...