Gündem Bizim
Guncel bilgi paylasim platformu. Hemen aramiza katilin fikirlerinizi ozgurce paylasin.

Yazar Ol Kazan…!

Yazar aranıyor sayfamız, yazarlık sistemine dahil olmayı düşünenler için bilgiler içermektedir. Dilerseniz hemen sosyal medya linklerimizin bulunduğu sitemiz sağ üst kısmından giriş yapabilirsiniz. Böylece gundembizim.com yazarlığına adım atmış oluyorsun.

Yazar Aranıyor !

Öncelikle gundembizim.com blogger olmak isteyenlere en uygun platformdur. Belirli konular üzerine sizde araştırma veya fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu sayede ulaşmasını istediğiniz kitleye daha hızlı ulaşırsınız. Ayrıca içerikleriniz ile kazanç sağlama imkanı veya yeni yazarlık teklifleri almanız mümkün.

Bununla birlikte kendine ait bloğu olanlar içinde gundembizim.com mükemmel bir platform. Neden derseniz güncel bilgileri burada paylaşarak kendi bloğunuza backlink elde ederek yönlendirme yaparsınız. Böylece ziyaretçi sayınız artacaktır.

Yukarıda saydıklarım sadece iki başlangıç sebebidir. Bunun dışındaki kazanımlarınızı ise aramıza katıldığınız zaman daha iyi anlayacaksınız.

Gündem Bizim Ailesinde İçerik Nasıl Üretilir?

Size özel üye panelinizi kullanarak bize ilettiğiniz içerikler ekibimizin incelenmesi ve onaylaması için sıraya alınır. Editörlerimiz, içeriğin özgün olup olmadığını ve uygunluğunu kontrol ederler. Eğer düzeltilmesi gereken noktalar var ise sizden düzeltmenizi isteyebilirler. Takibinde ise yazınız onaylanır ve yayın sırasına sokulur. İçeriğinizin gerçekten özgün olması hem sizin açınızdan hemde sitemiz açısından oldukça önemli bir konu olduğunu unutmayalım. Yani ne kadar özgün bir yayına sahip olursanız gundembizim.com’da ve sosyal mecralarda o kadar çok önde olursunuz. Bu durumun sonucunda ise sürekli kazanan ve kesintisiz takip edilen bir yazar olabilirsiniz.

Etkin şekilde içerikler üretmeniz için hazırladığımız “GundemBizim.com Sitesine Nasıl İçerik Girilir” konulu videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Gündem Bizim ile İnternetten Nasıl Para Kazanırsınız?

Bu noktada hazırlamış olduğunuz içeriğin ne kadar çok kişiye ulaştığı önemlidir. Yani okunma oranınız kazancınız ile doğru orantılıdır. Bu kısımda dikkat etmeniz gereken husus ise trafik oluşturmak için iş ortaklarımızın sayfalarından gelen ziyaretler, Gündem Bizim sosyal hesaplarından gelen ziyaretler, Google Adwords, Twitter ve Facebook reklam sistemlerinin direkt aracılığı ile gelen ziyaretçiler üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Bununla beraber bu şekilde gelen ziyaretçiler sayesinde sosyal medyada ve arama motorlarında içerikleriniz üst sıralara taşınır ki üst sıralara çıkan içeriklerde size kazanç olarak geri dönecektir. Bu sayede okundukça kazanç elde etmeye devam edersiniz. Ürettiğiniz içerikler ne kadar çok ziyaretçi çekerse alacağınız fiyat teklifleri de artacaktır.Buradaki kazancınızı arttırmanın en kesin yolu yayınlarınızı olabildiği kadar çok kişiye ulaştırmaktır. Yani farklı IP numaraları ile okunmasını sağlamaktır.

Diğer bir kazanç arttırma yolu ise içeriklerinizi mümkün olduğu kadar SEO uyumlu yazmanız ve sosyal medyayı mümkün olduğu kadar sık kullanmanızdır.

Yazar Aranıyor Bilgilendirme Sayfası
Yazar Aranıyor Bilgilendirme Sayfası

Gündem Bizim Yazarlarının En Çok Tercih Ettiği Kazanç Yöntemi

Bu yöntem yazarlarımız tarafından en çok tercih edilen yöntemdir. Yöntemin işleyişine bakarsak : Yazarımız içeriğini hazırlar ve sisteme girer. Üyemiz değilse veya üyemiz olmak istemiyor ise e-mail yolu ile gönderim yapabilir. GundemBizim.com ekibi içeriği inceler ve içerik paylaşım kurallarımıza uygunluğuna göre bir fiyat belirler. Belirlenen fiyat yazara bildirilir. Yazar onaylarsa makale için belirlenen fiyat yazarın hanesine yazılır. Daha sonra 50 TL limitine ulaştığında yazarın IBAN numarasına kazancı gönderilir. İçerik göndermeden önce lütfen kuralları okuyunuz.

Gündem Bizim Yazarları Ne Kadar Kazanır?

Gündem bizim yazarlarının bir kısmı ücretsiz ve bir kısmı da profesyonel ücretli içerik üreticileridir. Temel olarak iki kazanç yöntemimiz vardır.

Birinci Kazanç Sistemi : Teklifli içerik alımında ise kazancınız yazdığınız makalenin SEO uygunluğu, uzunluğu, imla kurallarına uygunluğu, kullanılan resmin özgünlüğü vb. bir çok kritere göre belirlenir.  Kullanacağınız resmin telif durumunu göz önüne alınız. Bir defada en fazla 5 makale gönderebilirsiniz. Bu durumda ücret teklifi belirleme süresi en fazla 3 gündür. Ziyaretçi çekme durumunuza göre bir sonraki makalelerinizin fiyatı artar. Bunu bilmenizde yarar var.

İkinci Kazanç Sistemi : Sitemize reklam alımı başladı. Bu yönteminde kullanıcılarımıza kazanç sağlaması istiyoruz. Yayıncılık fiyatları reklam sayfamızda görebilirsiniz. Sizin referansınız ile reklam verenin bize ulaşması ile %10 kazanç sağlayacaksınız. Örneğin 100 TL’lik reklam anlaşması yapıldığında sizin kazancınız 10 TL olacaktır.

Kazancınızın onaylanması için referans olduğunuz siteyi veya kişiyi bize bildirmeniz ve reklam anlaşmasının olumlu olup reklamın yayına girmesi gereklidir.

Sonuç Olarak Özetlersek :

 • Özgün ve kurallara uygun içerikler üreterek kazanç sağlamanız zor değil.
 • Makale işiyle birlikte reklam yayıncılık komisyonu ile kazancınızı katlamanız mümkündür.
 • Yabancı kaynaklardan çeviri yapılan yazılarınız için kaynak belirttiğiniz sürece kopya olarak değerlendirilmez. Yani yayımlanabilir.

Ödemelerinizi Nasıl ve Ne Zaman Alacaksınız?

Ödemelerinizi, ödeme limiti olan 50 TL sınırına geldiğinde alabileceksiniz. Limite ulaşmanız durumunda sizden IBAN numaranız istenilecek ve IBAN hesabınıza gönderilecektir. Biriken paranızdan bir kesintisi olmayacaktır. Ancak çalıştığımız banka dışında bir hesap sahibi iseniz havale masrafı kesilebilir. Bunun için “Bilmeniz Gerekenler” başlıklı kısmı inceleyiniz.

Sanal alemin en kolay kazanç sağlayan gundembizim.com sitesinde size bol kazançlar dileriz…


BİLMENİZ GEREKENLER

 • GundemBizim.com sitesine gönderdiğiniz bütün içeriklerin özgün olduğunu kabul etmiş sayılırsınız.
 • Gönderilen tüm makaleler editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayımlanmaktadır.
 • Eğer içeriğiniz kopya ise size uyarı gönderilir. Aynı şekilde kopya içerik gönderilmeye çalışılırsa hesabınız kapatılır. Bu konu hak iddia edemezsiniz.
 • Kazanç sisteminden faydalanmanız için yazılarınızın en az 350 kelime aralığında olmalıdır.
 • Yazınızda görsel yoksa ekibimiz tarafından eklenir. Ayrıca içeriğinizde SEO gereği değişiklik yapılabilir.
 • Kazanç sistemine katılmayıp gönüllü içerik paylaşmak isteyen kullanıcılar ise en az 300 kelimelik içerik girmelidir.
 • 350 kelimeden az ise ücretsiz yazar olduğunuz düşünülerek yazınız onaylanır ve size bildirim yapılmaz.
 • Makaleniz içerisinde bizden izinsiz herhangi bir site, blog adresi veya reklam amaçlı linkler bulunmamalıdır.
 • İçeriğinizde iç ve dış linkler verebilirsiniz. İç link örneği https://www.gundembizim.com/yazar-araniyor ve dış link örneği ise https://www.youtube.com/gundembizim şeklinde olabilir. Yani dış link yönlendirmeleriniz kişisel ve reklam amacı taşıyamaz. Sadece bilgi amaçlı bilinen sosyal medya ve paylaşım siteleri linkleri olabilir.
 • Kullanıcı olarak siteye zarar verici girişimlerde bulunulduğu durumda üyeliğiniz silinir.
 • Gönderdiğiniz içeriğin yedeğini almanızı öneririz. Teknik nedenlerden dolayı sitemizden silinmesi durumunda sorumluluk bize ait değildir.
 • Yayımda olan yazınızın kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Editörlerin onayından sonra kaldırılabilir.
 • GundemBizim.com sitesi yazarlar arasındaki ilişki yasal ortaklık olarak değildir, bağımsız yazar-yayıncı ilişkisi olarak geçerlidir.
 • Ücretli yazarlarımıza verilen içerik başı ücret miktarları kısa, orta ve uzun içeriklere göre belirlenmiştir. Bu fiyatlar yazarların eline geçecek net ücretleri temsil eder.
 • Ödeme limitine ulaşan yazarlardan IBAN talep edildiğinde 24 saat içinde göndermeleri gerekmektedir. Hafta sonları ve mesai saatleri dışında bankalar arası EFT gönderiminin mümkün olmadığını unutmayınız.
 • Makalenizin paylaşılma miktarı, aldığı yorumlar ve ziyaretçi sayısı daha sonraki yazılarınızın onaylanması ve kazancınız açısından oldukça önemli olduğunu unutmayın.
 • Gönderdiğiniz makaleler kesinlikle size ait olmalı, size ait değilse göndermeyiniz.
 • Video çekiminiz de varsa gundembizim.com YouTube, Vimeo ve Dailymotion hesabından yazınız ile beraber paylaşılabilir.
 • Makalenizin yayınlanması biraz zaman alabilir, lütfen sabırlı olun..
 • Profil bilgileriniz en çok 200 karakter olabilir ve link eklenmemelidir. Linkler için profil sayfanızda ayrıca bölümler mevcuttur.
 • Makalenizi yazarken mümkün olduğunca Türkçe imla kurallarına ve mümkünse SEO uygunluk kurallarına uyunuz. SEO hakkında bilginiz yoksa o işi bize bırakabilirsiniz. 🙂
 • Sitemizle veya aklınıza takılan her türlü sorularınız için iletişim bölümümüzden bize yazabilirsiniz.
 • gundembizim.com sitesini kullanmak ile tüm kullanım koşullarını peşinen kabul etmiş olmaktasınız.
 • Sürekli sizlere daha iyi hizmet vermek amacı ile güncellemeler yapmaktayız. Bu durum sonucunda aktif olmayan yazarlarımızın üyeliğine ne yazık ki son veriyoruz.
 • Tüm bu kuralların herhangi birine uymayan yazarların, içerikleri onaylansa ve yayına alınsa bile ücret ödemesi yapılmayacaktır.
 • Ücretli içerik yazarları haftada en az bir yazı girme zorunluluğu olduğunu unutmamalıdır.
 • Kazandığınız ücret gönderiminde tarafımızca kesinti olmaz. Bununla beraber bankalar tarafından EFT kesintisi olabilir. Bu kesinti ücreti ise Vakıfbank hesapları için 0 TL yani kesinti olmaz, diğer bankalar için 3 TL kesinti olacaktır.
 • Yukarıdaki ve diğer yayıncılık ilkelerimizi kabul etmeyen, yazarlık görevlerini yerine getirmeyen kullanıcılarımızın üyeliklerinin haber verilmeksizin silinmesi hakkımız saklıdır.Sıkça Sorulan Sorular

Soru : Yazım ne zaman yayımlanır?

Cevap : Yazılarınız editör onayından sonra sıraya alınır ve yayıma hazırlanır. Bu süreç ortalama 48 saat kadar sürebilir. Genellikle aynı gün yayımlamaya çalışıyoruz.

Soru : Yazımı gönderdim ve sonrasında değişiklik yapabilir miyim?

Cevap : Yazınız taslak halinde ise dilediğiniz kadar değişiklik yapabilirsiniz. Yayımlanan yazılarınızda ise değişiklik yapmanız editör onayına bağlıdır.

Soru : Kazancımı ne zaman alırım?

Cevap : Kazançlarınız 50 TL limitine ulaşınca sizden IBAN no talep edilir. Sonrasında ise hesabınıza gönderilir.

Soru : Kazancımdan kesinti olur mu?

Cevap : Tarafımızca kesinti olmayacaktır. Ancak Vakıfbank dışında hesap kullanıyorsanız 3 TL masraf kesimi olur.

Soru : Yazılarımda okurlara nasıl hitap etmeliyim?

Sitemizin ziyaretçi yelpazesi oldukça geniştir. Bu nedenle mesafenizi iyi ayarlamanız gereklidir. Kanki, dostlar, canlarım vb. ifadeleri kullanmaktan kaçının. Samimi olmanız iyidir ancak düzeyini iyi ayarlayınız. Bu durum ayrıca kazancınızı da dolaylı olarak etkiler.

Soru : Bir günde dilediğim kadar yazı gönderebilir miyim?

Cevap : Günde en fazla 5 içerik gönderimi yapabilirsiniz. Fazlasını ise ertesi gün göndermeniz iyi olur.

Soru : Yazılarımın hepsi özgün kesin yayımlanır değil mi?

Cevap : Özgünlük oldukça önemli bir kriterimiz. Ancak tek başına yeterli değildir. Piyasadaki gibi belden aşağı yazılmış, okuyucuya katkı sağlamayan ve bilgi çöplüğü olan özgün yazılar bile olsa yayımlanmayabilir. Bu nedenle site konseptine uygun içerikler göndermeniz iyi olacaktır.

Soru : Her gün içerik girmek zorunda mıyım?

Cevap :  Ücretli yazarımız iseniz en az haftada bir içerik girme zorunluluğunuz var. Bunun dışında gönüllü yazar iseniz bir sınırlama yoktur.

Soru : Yazdığım yazılarımda kaynak belirtmek zorunda mıyım?

Cevap :  Elbette değilsiniz. Sonuç olarak yazının sorumluluğu size aittir. Ancak kaynak belirtmek içeriğin doğruluk kalitesini arttırır ve güven sağlar. Ayrıca yazınızın onayı açısından da olumlu yönde etkili olacaktır.

Soru : Yazar olmak için bir yaş sınırı var mı?

Cevap : Bir yaş sınırı yok ancak banka hesap ismi ile aynı isme sahip olmanız gerekli. Genel olarak yazar kadromuz üniversite öğrencisi ve konusunda uzman kişilerden oluşmaktadır.

Soru : GundemBizim.com amacı nedir? Nereden kazanç sağlar?

Cevap : GundeBizim.com kar amacı olmayan ve tamamen insanlara faydalı bilgiler aktarmayı amaçlayan paylaşım platformudur. Bununla beraber site masraflarını karşılamak ve yazar ücretlerini ödemek amacı ile içerik pazarlama yani ücretli makale yayımlama ile reklam hizmeti sunar. Bunun dışında sitenin bir gelir kaynağı veya destekleyicisi yoktur.

Son Güncelleme : 11.11.2017