Gündem Bizim
Guncel bilgi paylasim platformu. Hemen aramiza katilin fikirlerinizi ozgurce paylasin.

YouTube Açığı

0 42
YouTube Açığı Abone Kaybettirdi

Abone Sayınızın Düşme Nedeni: YouTube Açığı

İnternet üzerinde %100 güveli kavramı imkansızdır. Her ne kadar profesyonel olsanız da bir açık olması muhtemelen.

Son günlerde ise YouTube açığı ile fenomenlerinin başı dertte. YouTube sistemindeki hata nedeni ile abonelerinden oldular. Açığa göre bir abone, abonelikten vazgeçtiği zaman iki kişi olarak görülmekte. Dolasıyla bir kişi vazgeçerse abone sayınızdan iki düşmekte. Ancak eski abone yeniden abone olmak isterse bu bir kişi olarak algılanıyor.

Aslında gerçek olan yönü ise YouTube kullanıcıları kanal abonelerini kaybetmiyor. Ancak açık nedeni ile  görsel sayıda düşüş olmakta.

Bu açıktan ünlü YouTube fenomeni PewdiePie etkilendi. PewdiePie bu açık nedeni ile saatte 500 bin abonesini kaybediyor.

YouTube ekibi twitter resmi hesaplarından yaptığı açıklamada bu üzücü olayın yaşandığını onayladılar. Sizinde firma veya kendi kişisel abone sayınızda düşüş gözlemleniyorsa bu açıktan kaynaklanma ihtimali ve rakiplerin bu açığı kullanma durumu söz konusu olabilir. YouTube ekibi bu açık için gerekli incelemeleri yapmakta ve yakın zamanda bu açığı kapatacak çalışmaları yaptıklarını açıklamışlardır.

Bu açık emeklerimizi boşa çıkarılmasını hızlandırdı gibi görülse de bir bakıma takipçi temizliği oldu gibi. Böylece size ilgili takipçi kitleniz yeniden aboneniz olacaktır. Bu sayede vereceğiniz reklamlar veya hazırlayacağınız içerikler gerçek ilgili kitleye ulaşmış olur. Yakın zamanda düzelir desek bile verdiği hasar kısa sürede telafi edilir bilemem. Ancak şunu belirtelim ki YouTube gibi bir firmanın çöküşü kolay değildir. Sonuç olarak Google sistemi ancak iyi korunduğundan eminim. Yazılım işinde zaman zaman bu tür hatalar ile karşılaşmak normal sayılabilir. Sizde içeriklerinizi üretmeye ve sevdiklerine yani takipçilerinize  sunmaya devam edin. Kısa sürede işler yoluna girecektir.

Umarız yakın zamanda açık kapanır. Ancak madur olanların abone telafisi konusunda neler yapılır şuan itibari ile bilinmiyor.  Bakalım sorun çözümü sonrasında yapılması gerekenler sanırım bir şekilde duyurulu. Bu süre zarfında YouTube resmi twitter hesabını takip ederek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca konu hakkında düşüncelerinizi veya önerilerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

[kirmizibuton]Hemen Yazar Kadromuza Katılın ve Sizde Kazanın[/kirmizibuton]

Yorumlar
Yükleniyor...