Gündem Bizim
Guncel bilgi paylasim platformu. Hemen aramiza katilin fikirlerinizi ozgurce paylasin.

Yüz Sarkması Nasıl Toparlanır?

0 35

Malumunuz yaşımız ilerledikçe veya genetik olarak zamanla yüz sarkması ile karşılaşırız. Yüz sarkması için egzersiz yapılabilir veya yüz sarkması kremi kullanılabilir. Piyasada bunlardan bolca bulunmakta. Ben size bu yazımda “Doğal olarak yüz sarkması nasıl önlenir?” sorusunun cevabını vereceğim. Doğal yollarla yüz sarkması nasıl toparlanır derseniz size tek önerim zerdeçal maskesi olacaktır. Tabi farklı alternatifleri de bulabilirsiniz. Ancak en çok bulunabilir ve kolay olanını sizinle paylaşıyorum. Öncelikle zerdeçal nedir bir bakalım.


Şifa Kaynağı Zerdeçal
Şifa Kaynağı Zerdeçal

Şifa Kaynağı Zerdeçal

Bu muhteşem bitki köken olarak zencefilgiller sınıfından diyebilirim. Genel olarak Asya ülkelerinde sıcak iklimde yetişmektedir. Fiziksel olarak sarı renkli çiçekleri ve sivri şekilde yaprakları vardır. Aslında tip olarak ülkemizdeki safrana benzetilebilir. Kaynak doğa olunca tabi faydaları saymakla bitmiyor.

Zerdeçal fayda olarak en iyi bilinen özelliği kuvvetli şekilde antioksidan özelliğe sahip olmasıdır. Bu zaten neden maske yapımında kullandığımı açıklar nitelikte. Bununla beraber kanser türlerinde, enfeksiyon hastalıklarında ve şeker hastalı gibi yüzden fazla hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Aslında sofralarımızdan eksik etmemiz gerekli. Nedendir bilemem Türk insanı olarak şifalı baharatları ev hanımlarımız fazla kullanmıyor. Genel kullanılan baharatların dışına çıkan kişi sayısı oldukça az. Özel lokantalar bu durumu iyi kullanıyor ve baharatlar ile tat verdikleri yemekleri iyi şekilde pazarlayıp isim yapıyorlar.

Sonuç olarak zerdeçal toz şeklinde olan ve tüm yemeklere kullanılabilen bir baharat gibi düşünebilirsiniz. Özellikle sote tarzı veya yumurta pişirirken bile kullanmanızda fayda var. Ayrıca şunu da hatırlatayım hafızayı güçlendirmek için özellikle çocuklarımızda günlük 1 gram kadar kullanmak yeterli olacaktır.

Doğal Olarak Zerdeçal Maskesi İle Yüz Sarkması Nasıl Toparlanır?

Yüz sarkması için maske araması yapsanız bir çok seçenek bulabilirsiniz. Bu yazımda size daha önce belirttiğim gibi en pratik ve etkili olan zerdeçal cilt maskesi tarifini veriyorum. Kullanacağımız malzemeler ise oldukça basit ve azdır.

Yüz Sarkması için Maske Malzemeleri : Doğal olanında bir tatlı kaşığı bal ve bir çay kaşığı kadar toz zerdeçal.

Cilt Sarkması için Zerdeçal ve Bal Maskesi Yapılışı : Malzemeleri de yapımı da oldukça basit demiştim. Öncelikle bu balı ve zerdeçalı çok iyi şekilde birbirine karıştırın. Karıştığından emin olduğunuz zaman yüzünüze güzelce uygulayın. Yaklaşık 15-20 dakika bekletin. Daha sonra ılık su yardımı ile temizleyebilirsiniz. Bu şekilde uygulamayı haftada iki defa yaparak cilt sarkmasını giderebilirsiniz. Zamanla yüz çevrenizdeki kırışıklıkları gittiğini ve daha gergin bir görünüm kazandığını gözlemleyeceksiniz.

Zerdeçallı ve ballı yüz maskesi tarifimi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı rica ederim. Ayrıca aldığınız sonucu yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Aynı şekilde eklemek istediklerinizi veya alternatif önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir ve yorumlarınız ile destek verebilirsiniz. Ayrıca Instagram, Facebook ve  Google Plus hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Yazar Kadromuza Katılın

Yorumlar
Yükleniyor...