Reklam

Reklam Ver
Reklam Ver

Bloğum kuruluş amacı ile her kitleyi hedeflemekte ve faydalı içerikler sunmayı amaçlamakta. Bu kapsam da firma yada kişileri ziyaretçi kitlem ile buluşturmak adına reklam ve iş ortaklığı hizmetleri sunmaktayım.

Bloğum reklam ve iş ortaklığı çalışmaları Alia Rior – Dijital Pazarlama ve Strateji Hizmetleri adındaki freelance hizmet verdiğim sitem tarafından yönetilmektedir.

Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu arama motorlarından gelmektedir. Bununla beraber aktif olarak sosyal medya hesapları, Hürriyet Yazar Kafe, Bundle, Flipboard ve  Milliyet Sizden Size ağlarından gelmektedir.

Reklamlarınız İçin Olanakları

Bloğum yukarıda da profil linklerini verdiğim üzere Hürriyet Bumerang sisteminin platin üyesidir. İçeriklerim aynı zamanda Hürriyet Yazar Kafe, Milliyet Sizden Size ve diğer platformlarında paylaşılmaktadır. Böylece daha çok kitleye ulaşılmakta.

Bloğumda genel olarak iki tip reklam çalışması yapmaktayım. Bunlar hakkında detaylı bilgi vermek gerekirse:

İçerik Reklamcılığı: Kişiye veya firmaya özel içerikleri bloğumda sponsor yazılar olarak yayınlıyorum. İçerik sizin tarafınızdan veya benim tarafımdan yazılabilir. Fiyatlandırma buna göre değişir. İçerikleriniz de en çok iki link çıkışı verebilirsiniz. Yayımlanmasını istediğiniz içeriğiniz en az 350 kelime en çok 2000 kelime olmalıdır. İçeriğinizde görsel yoksa uygun bir resmi ben koyuyorum.

İçerikleriniz için SEO çalışması kendim yapıyorum. İçerikler anlaşma durumuna göre sitemizde site ömrü boyunca kalabilir. İçeriğiniz yayına girdikten sonra ilk ay içerisinde ücretsiz güncelleme talebinde bulunabilirsiniz. İlk altı aydan sonra içerikleriniz için güncelleme talebinde bulunmak ücrete tabi olacaktır.

Banner Reklamcılığı: Ana sayfada gördüğünüz tüm reklam alanlarından birini duruma göre seçebilirsiniz. İçerik sayfalarında üst ve sağ kısımdaki reklam alanlarını tercih edebilirsiniz. Görülen alanlarda uygun boyutlarında reklam seçenekleri mevcuttur. Banner reklamı alanlarında sunulacak içerik sizin tarafınızdan hazırlanmalıdır. JPG, PNG veya GIF şeklinde olmalıdır.

Text Link Reklamcılığı: Bu seçenekte ise sitemin alt kısmında gördüğünüz bunları öneriyorum kısmında dilediğiniz kısa bir cümle ile sitenize linkleme yapılır. Reklam vermeden öncelikle sitemdeki linkleri inceleyebilirsiniz.

Fiyatlandırma ve Bilmeniz Gerekenler

Her reklamın fiyat seçeneği için farklı politika uygulamaktayım. Güncel fiyatları öğrenmek için iletişim kısmından bana ulaşabilirsiniz.

  • İçeriğiniz sizin tarafınızdan yazılması veya benim yazmam fiyatı değiştirecektir.
  • İçeriğiniz profesyonel olarak benim tarafımdan en az 350 kelime ve bir görsel içerecektir.
  • Ödeme almadan kesinlikle yayım yapmıyorum. Nedeni ise yayım yapıldıktan sonra bağlı bulunduğumu bir çok sosyal medya aracında paylaşılmasıdır.
  • Hafta 7 gün, ay ise 30 gün olarak hesaplanmaktadır. Reklamınız yayına alındıktan sonra revizyon hakkınız yoktur. Reklamınızın süresi bitmeden bir gün önce tarafınıza bildiririm. Süresi dolan reklamı yayımdan alırım ve ikinci defa reklam sahibine bilgi vermem..
  • Reklamlarınız için ücretler, bloğum için bağış olarak alınmaktadır.
  • Ödemeler hesaba havale veya Sabancı Holding Bünyesindeki Shopier ödeme aracı ile yapılacaktır.
  • Reklamınız için tüm çalışmalar ve ödeme sürecini Alia Rior Dijital Pazarlama ve Strateji Hizmetleri isimli sitem aracılığı yapacağım ve yayım sonunda referans listeme sitenizi ekleyebilirim.

Bazı Çalışma Yaptığım Kurum ve Kişiler: Güncel referans listesine buradan ulaşabilirsiniz.