Reklam

Bloğum kuruluş amacı ile her kitleyi hedeflemekte ve faydalı içerikler sunmayı amaçlamakta. Bu kapsam da firma yada kişileri ziyaretçi kitlem ile buluşturmak adına reklam ve iş ortaklığı hizmetleri sunmaktayım.

Bloğum reklam ve iş ortaklığı çalışmaları Alia Rior – Dijital Pazarlama ve Strateji Hizmetleri adındaki freelance hizmet verdiğim sitem tarafından yönetilmektedir.

Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu arama motorlarından gelmektedir. Bununla beraber aktif olarak sosyal medya hesapları, Hürriyet Yazar Kafe (Kapatıldı), Bundle, Flipboard ve  Milliyet Sizden Size (Kapandı) ve Milliyet Blog  ağlarından gelmektedir.

İş Birliği İçin Olanaklarım

Bloğum yukarıda da profil linklerini verdiğim üzere Hürriyet Bumerang sisteminin platin üyesidir. İçeriklerim aynı zamanda Hürriyet Yazar Kafe (Kapatıldı), Milliyet Sizden Size (Kapatıldı) ve diğer platformlarında paylaşılmaktadır. Böylece daha çok kitleye ulaşılmakta.

Bloğum da genel olarak iki tip reklam çalışması yapmaktayım. Bunlar hakkında detaylı bilgi vermek gerekirse:

İçerik Reklamcılığı: Kişiye veya firmaya özel içerikleri bloğumda sponsor yazılar olarak yayınlıyorum. İçerik sizin tarafınızdan veya benim tarafımdan yazılabilir. Fiyatlandırma buna göre değişir. İçerikleriniz de en çok iki link çıkışı verebilirsiniz. Yayımlanmasını istediğiniz içeriğiniz en az 350 kelime en çok 2000 kelime olmalıdır. İçeriğinizde görsel yoksa uygun bir resmi ben koyuyorum.

İçerikleriniz için SEO çalışması kendim yapıyorum. İçerikler anlaşma durumuna göre sitemizde site ömrü boyunca kalabilir. İçeriğiniz yayına girdikten sonra ilk ay içerisinde ücretsiz güncelleme talebinde bulunabilirsiniz. İlk altı aydan sonra içerikleriniz için güncelleme talebinde bulunmak ücrete tabi olacaktır.

Banner Reklamcılığı: Ana sayfada gördüğünüz tüm reklam alanlarından birini duruma göre seçebilirsiniz. İçerik sayfalarında üst ve sağ kısımdaki reklam alanlarını tercih edebilirsiniz. Görülen alanlar da uygun boyutlarında reklam seçenekleri mevcuttur. Banner reklamı alanlarında sunulacak içerik sizin tarafınızdan hazırlanmalıdır. JPG, PNG veya GIF şeklinde olmalıdır.

Text Link Reklamcılığı: Bu seçenekte ise sitemin alt kısmında gördüğünüz bunları öneriyorum kısmında dilediğiniz kısa bir cümle ile sitenize linkleme yapılır. Reklam vermeden öncelikle sitemdeki linkleri inceleyebilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler

Rezervasyon durumunu öğrenmek için iletişim kısmından bana ulaşabilirsiniz.

 • İçeriğiniz sizin tarafınızdan yazılması veya benim yazmam gibi seçenekleriniz var.
 • İçeriğiniz profesyonel olarak benim tarafımdan yazılırsa en az 350 kelime ve bir görsel içerecektir.
 • Anlaşma onaylanmadan kesinlikle yayım yapmıyorum. Nedeni ise yayım yapıldıktan sonra bağlı bulunduğumu bir çok sosyal medya aracında paylaşılmasıdır.
 • Hafta 7 gün, ay ise 30 gün olarak hesaplanmaktadır. Reklamınız yayına alındıktan sonra revizyon hakkınız ücretli şekilde vardır.
 • Reklamınızın süresi bitmeden bir gün önce tarafınıza bildiririm.
 • Süresi dolan reklamı yayımdan alırım ve ikinci defa reklam sahibine bilgi vermiyorum.
 • Reklamlarınız bloğumu geliştirmek adına bağış olarak kabul edilir.
 • Reklamınız için tüm çalışmalar ve onay süreci Alia Rior Dijital Pazarlama ve Strateji Hizmetleri isimli sitem aracılığı ile yapacağım ve yayım sonunda referans listeme sitenizi ekleme hakkım saklıdır.

Sponsor Olma Ücretleri ve Ödeme Yöntemleri

 • İçerik pazarlama amaçlı içerikleriniz için ücret 150 TL’dir.
 • Makalenizi ben yazarsam en az 350 kelimelik, bir lisanslı görselli ve SEO uyumlu olacak şekilde +100 TL talep ediyorum.
 • Bunun dışında sitem üzerinde yayında olan bir içerikten link almak istemeniz durumunda ücret yine 150 TL olacaktır.
 • İçerikleriniz yayınlandıktan sonra revizyon hakkı ücretli şekilde vardır. Bu duruma verdiğim linklerin aktif veya pasif olarak ayarlanması da dahildir. Güncelleme ücreti ise işlem başına 50 TL’dir.

Banner reklamcılığı için fiyatlar ise :

 • 300 x 250 ve 300 x 600 boyutlarında olunca ücreti 50 TL / Haftalık şeklinde,
 • Ayrıca aylık olarak çalışmak isterseniz ücret 175 TL / Aylık şeklinde olmaktadır.
 • 125 x 125 boyutunda ücret 40 TL / Haftalık şeklinde olup, eğer bu şekilde aylık çalışma istediğiniz zaman ücret 130 TL / Aylık şeklinde olmaktadır.
 • Revizyon kuralları içerik yayımlamasında olduğu gibi ücretli olarak vardır.
 • Uzun süreli çalışmalar için çalışma sürenizi belirterek fiyat teklifi isteyiniz.

Ödeme seçeneği olarak banka havalesi veya Sabancı Holding bünyesindeki Shopier ödeme aracını kullanıyorum. Bu sayede kredi kartınız ile ödeme yapma imkanı da sunmuş oluyorum. Ayrıca ödeme konusunda çıkan havale ücreti, işlem ücreti vb. konular sizin sorumluluğunuzdadır.

Bazı Çalışma Yaptığım Kurum ve Kişiler: Güncel referans listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku