Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Bildiğiniz gibi ülkemiz için tatil zamanları oldukça fazla. Hatta yaz gelince her yere ayrı bir can geliyor değil mi? Yeni aşklar, yeni tatiller ve yeni arkadaşlıklar… Bu nedenle tatil imkanlarını fırsata çevirmek önemli tabi. Bu yazımda da bu fırsata destek olacak vizesiz yurt dışı tatil önerileri hakkında bilgi vereceğim.Vizesiz yurt dışı tatil önerileri listemin başında hem yakın olması hem de çok pahalı olmaması nedeni ile Yunan adaları yer aldı. Önerdiğim adalar ise Rodos, Meis, Kos, Samos, Midilli ve Sakız Adası şeklindedir. Gerek manzarası gerekse verdiği huzur bakımından oldukça tatile uygun mekanlar olduğunu bilin. Yılın belirli dönemlerinde yoğun olmaktadır. Sakin olan zamanlarını tur acentenizden veya tatil.com adresinden sorup öğrenebilirsiniz. Ayrıca kendiniz aracısız gidecekseniz de önceden biletinizi ayırmanızı tavsiye ederim. Ekonomik bilet seçenekleri için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Karadağ
Doğasına Hasta Olunası Karadağ

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri : Karadağ

Özellikle damak tadı bakımından bize yabancı olamayan Karadağ ise vizesiz yurt dışı tatil önerileri listemde ikinci sırayı aldı. Fiyat olarak oldukça makul olduğunu bilin. Karadağ’da özellikle gitmenizi önerdiğim yer ise Budva şehridir. Budva bir liman şehri olması nedeni ile muhteşem güzelliklerinin yanında geçmişinden gelen tarihi ve kültürel özellikleri de barındırıyor. Yani hem deniz hem de kültür bakımından muhteşem tatil imkanı Budva’da sizi bekliyor diyebilirim.

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Makedonya
Atilla’nın Ülkesi Makedonya

Güzel Yemekleri İle Makedonya

Yine lezzetleri ve kültürü ile fazla yabancılık çekmeyeceğiniz Makedonya vizesiz tatil önerileri listemde üçüncü sırayı aldı. Makedonya denilince ilk görmeniz gereken yerin Ohri olduğunu söyleyebilirim. Aynı ismi taşıyan gölün kenarında kurulmuş olan şehir ayrıca ülkenin en önemli tatil mekanlarından biridir. Fiyat olarak ise oldukça uygun olduğunu söyleyebilirim. Özellikle yurt dışı balayı önerileri arıyorsanız Ohri tam size göre diyebilirim. Ne demek istediğimi Ohri gölü kenarında romantik bir akşam yemeği yediğiniz zaman daha iyi anlayacaksınız.

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Gürcistan
Yakın Ama Uzak Gürcistan

Komşumuz Gürcistan

Gürcistan ise hem fiyatı hemde yakınlığı ile yurt dışı tatil önerileri listemde yer almayı başardı. Sadece vize değil aslında pasaport bile gerekmiyor. T.C. kimliğiniz ile 10-15 TL gibi bir ücret vererek geçebiliyorsunuz. Bu güzel ülkede size özellikle Batum şehrini gezmenizi öneririm. Fiyat olarak gerçekten ekonomik olduğunu bilin. Yemek konusunda Pizza Meydanı size fazlasıyla yetecektir. Burada her türlü yemeği bulabilirsiniz. Batum, Karadeniz kıyısında bir liman kenti olduğu içinde aslında size çok yabancı gelmeyecektir.

Avrupa'nın Tek Müslüman Ülkesi Bosna Hersek
Avrupa’nın Tek Müslüman Ülkesi Bosna Hersek

Avrupa’nın Öksüz Evladı Bosna Hersek

Avrupa’nın göbeğindeki müslüman ülke Bosna Hersek’te vizesiz yurt dışı tatil önerilerim arasında unutulmadı. Hem dini açıdan hem kültürel açıdan bize oldukça yakın olan bu güzel tatil ülkesini kesinlikle düşünün derim. Ben biraz yiyici olduğum için genelde yemekleri aklımda kalıyor. Zaten daha önceki başlıklarda da bunu hissetmiş olabilirsiniz. Özellikle Boşnak böreği Pita ve Boşnak kahvesinin tadına bakmadan asla geri gelmeyin derim. Fiyatı ve kültürel zenginliği açısından zengin olan bir tatil hayal ediyorsanız burası sizin için en doğru seçim olacaktır.

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Fas
Muhteşem Çölleri ve Yemekleri İle Fas

Fas Tatili

Çöl geceleri ile aklıma gelen Fas ise yurt dışı tatil önerilerim arasından en ilgi çekici olanı diyebilirim. Özellikle çölde konaklamanızı ve o hayatın tadına bakmanızı öneririm. Hatta çöl safari turları bile düzenleniyor. Sizde bu turlara katılarak tatilinize ayrı bir renk katabilirsiniz. Fas tatili düşünürseniz özellikle Kazablanka’yı görmenizi öneriyorum. Özellikle Fas yemeklerini kesin deneyin. Fas kebabını ve mırrayı asla unutmayın derim. Eğer bunları yapmazsanız Fas’a gitmenin bir anlamı olmadığını hissedersiniz.

Öneri Arnavutluk
Öneri Arnavutluk

En Ucuz Vizesiz Yurt Dışı Turları: Arnavutluk

Yine tarihi bir zenginliğe sahip olan Arnavutluk vizesiz yurt dışı tatil önerileri listemin sonunda yerini aldı. Özellikle deniz tatili düşünüyorsanız kesinlikle listenizde yer alması gereken bir ülke olduğunu bilin. Üstelik ülkemize yakın olması da bir artı sayılabilir. Bunun yanında fiyat bakımında da oldukça tercih edilebilecek bir yerdir. Ekonomik şekilde tatil imkanı için Arnavutluk size yeter ve artar bile diyebilirim. Pişman olmayacağınızı bilin.

Bu kısma kadar size gidilebilecek fikir oluşturabilecek tatil önerilerim hakkında bilgiler aktardım. Son kısımda ise size önerilerimi dile getireceğim. Tatil yapmak elbette güzeldir. Ancak öncesinde bir çok hazırlık ve plan yapmanız gerekmekte. Buna alternatif ise tatil.com gibi kurumsal yerlerden paketler almaktır. Size önerim kesinlikle bu yöndedir. En azından ilk defa gideceksiniz bu şekilde keşif yapmanızı öneririm. Üstelik kendi başınıza gittiğiniz rakamlardan daha ekonomik olacağını bilin.

Tabi ki seçim hakkı yine size aittir. İllaki ben bir turla gitmek yerine kendimiz gideriz derseniz o zaman da size önerim ucuz uçak bile bulmanızdır. Bu konu hakkında ise size önerim kesinlikle ucakbileti.com adresi olacaktır. Ekonomik fiyatlar ile hem yurt içi hemde yurt dışı uçak biletlerinizi güvenle alabilirsiniz.  Şimdiden iyi tatiller dilerim. Yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca InstagramFacebook ve  Twitter hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku