Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri

2

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri : Yunan Adaları

Vizesiz yurt dışı tatil önerileri listemin başında hem yakın olması hemde çok pahalı olmaması nedeni ile Yunan adaları yer aldı. Önerdiğim adalar ise Rodos, Meis, Kos, Samos, Midilli ve Sakız Adası şeklindedir. Gerek manzarası gerekse verdiği huzur bakımından oldukça tatile uygun mekanlarolduğunu bilin. Yılın belirli dönemlerinde yoğun olmaktadır. Sakin olan zamanlarını tur acentenizden veya tatil.com adresinden sorup öğrenebilirsiniz.

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Karadağ
Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Karadağ

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri : Karadağ

Özellikle damak tadı bakımından bize yabancı olamayan Karadağ ise vizesiz yurt dışı tatil önerileri listemde ikinci sırayı aldı. Fiyat olarak oldukça makul olduğunu bilin. Karadağ’da özellikle gitmenizi önerdiğim yer ise Budva şehridir. Budva bir liman şehri olması nedeni ile muhteşem güzelliklerinin yanında geçmişinden gelen tarihi ve kültürel özellikleri de barındırıyor. Yani hem deniz hemde kültür bakımından muhteşem tatil imkanı Budva’da sizi bekliyor diyebilirim.

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Makedonya
Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Makedonya

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri : Makedonya

Yine lezzetleri ve kültürü ile fazla yabancılık çekmeyeceğiniz Makedonya vizesiz tatil önerileri listemde üçüncü sırayı aldı. Makedonya denilince ilk görmeniz gereken yerin Ohri olduğunu söyleyebilirim. Aynı ismi taşıyan gölün kenarında kurulmuş olan şehir ayrıca ülkenin en önemli tatil mekanlarından biridir. Fiyat olarak ise oldukça uygun olduğunu söyleyebilirim. Özellikle yurt dışı balayı önerileri arıyorsanız Ohri tam size göre diyebilirim. Ne demek istediğimi Ohri gölü kenarında romantik bir akşam yemeği yediğiniz zaman daha iyi anlayacaksınız.

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Gürcistan
Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Gürcistan

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri : Gürcistan

Gürcistan ise hem fiyatı hemde yakınlığı ile yurt dışı tatil önerileri listemde yer almayı başardı. Sadece vize değil aslında pasaport bile gerekmiyor. T.C. kimliğiniz ile 10-15 TL gibi bir ücret vererek geçebiliyorsunuz. Bu güzel ülkede size özellikle Batum şehrini gezmenizi öneririm. Fiyat olarak gerçekten ekonomik olduğunu bilin. Yemek konusunda Pizza Meydanı size fazlasıyla yetecektir. Burada her türlü yemeği bulabilirsiniz. Batum, Karadeniz kıyısında bir liman kenti olduğu içinde aslında size çok yabancı gelmeyecektir.

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Bosna Hersek
Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Bosna Hersek

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri : Bosna Hersek

Avrupa’nın göbeğindeki müslüman ülke Bosna Hersek’te vizesiz yurt dışı tatil önerilerim arasında unutulmadı. Hem dini açıdan hem kültürel açıdan bize oldukça yakın olan bu güzel tatil ülkesini kesinlikle düşünün derim. Ben biraz yiyici olduğum için genelde yemekleri aklımda kalıyor. Zaten daha önceki başlıklarda da bunu hissetmiş olabilirsiniz. Özellikle Boşnak böreği Pita ve Boşnak kahvesinin tadına bakmadan asla geri gelmeyin derim. Fiyatı ve kültürel zenginliği açısından zengin olana yurt dışı tatil yerleri bakıyorsanız burası tam size göre diyebilirim.

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Fas
Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Fas

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri : Fas

Çöl geceleri ile aklıma gelen Fas ise yurt dışı tatil önerilerim arasından en ilgi çekici olanı diyebilirim. Özellikle çölde konaklamanızı ve o hayatın tadına bakmanızı öneririm. Hatta çöl safari turları bile düzenleniyor. Sizde bu turlara katılarak tatilinize ayrı bir renk katabilirsiniz. Fas tatili düşünürseniz özellikle Kazablanka’yı görmenizi öneriyorum. Özellikle Fas yemeklerini kesin deneyin. Fas kebabını ve mırrayı asla unutmayın derim. Eğer bunları yapmazsanız Fas’a gitmenin bir anlamı olmadığını hissedersiniz.

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Arnavutluk
Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri Arnavutluk

Vizesiz Yurt Dışı Tatil Önerileri : Arnavutluk

Yine tarihi bir zenginliğe sahip olan Arnavutluk vizesiz yurt dışı tatil önerileri listemin sonunda yerini aldı. Özellikle deniz tatili düşünüyorsanız kesinlikle listenizde yer alması gereken bir ülke olduğunu bilin. Üstelik ülkemize yakın olması da bir artı sayılabilir. Bunun yanında fiyat bakımında da oldukça tercih edilebilecek bir yerdir. Ekonomik şekilde tatil imkanı için Arnavutluk size yeter ve artar bile diyebilirim. Pişman olmayacağınızı bilin.

Bu kısma kadar size gidilebilecek vizesiz yurt dışı tatil önerileri hakkında bilgiler aktardım. Son kısımda ise size önerilerimi dile getireceğim. Tatil yapmak elbette güzeldir. Ancak öncesinde bir çok hazırlık ve plan yapmanız gerekmekte. Buna alternatif ise tatil.com gibi kurumsal yerlerden paketler almaktır. Size önerim kesinlikle bu yöndedir. En azından ilk defa gideceksiniz bu şekilde keşif yapmanızı öneririm. Üstelik kendi başınıza gittiğiniz rakamlardan daha ekonomik olacağını bilin.

Tabi ki seçim hakkı yine size aittir. İllaki ben bir turla gitmek yerine kendimiz gideriz derseniz o zaman da size önerim ucuz uçak bile bulmanızdır. Bu konu hakkında ise size önerim kesinlikle ucakbileti.com adresi olacaktır. Ekonomik fiyatlar ile hem yurt içi hemde yurt dışı uçak biletlerinizi güvenle alabilirsiniz.  Şimdiden iyi tatiller dilerim. Yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca InstagramFacebook ve  Google Plus hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. Yat kiralama Diyor ki

    Tatil için önerdiğin yerler çok güzel..Hiçbirisini görmedim ama sanırım tercihim Karadağ.Fotoğraflar çok güzel gerçekten.İnsan görüpte kayıtsız kalamıyor.İlk fırsatta değerlendiricem bunu.Teşekür ederim..

    1. ömer Diyor ki

      Bence de ilk fırsatta görmenizi öneririm. Yorum için teşekkürler…

Sen Ne Diyorsun?

Merak Etme E-Posta Hesabın Bende Kalıyor, Paylaşmıyorum...

No Spam! Bunun Yerine Bloğuma Reklam Vermeye Ne Dersin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Web sitemde, deneyimlerimi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi ziyaretinizde bu durumu kabul etmiş olmaktasınız. Kabul Et Daha Fazlası