Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Contenting Uygulaması Nedir?

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Contenting uygulaması yapay zeka destekli bir mobil içerik asistanıdır. IOS ve Android kullanıcıları için sunulmaktadır. Yerli girişimcilerimiz tarafından geliştirilmiştir. Belirlediğiniz ilgi alanlarına göre içerikleri size sunar. Yemek tarifinden oyun içeriklerine birçok içeriği bulabilirsiniz. Genel olarak sizler için IOS üzerinden uygulamayı indirim ve deneyimledim. Bu içerikte edindiğim deneyimleri size aktaracağım.

Contenting App Nedir?

İnternette içerik tüketimi hazırlamasından daha hızlıdır. Saniyeler içinde binlerce içerik tüketilmekte. Google üzerinde uzun aramalar sonucu yararlı içeriklere ulaşmak mümkün. Fakat bu yöntem oldukça zaman alıcıdır. Contenting uygulması ise bizlere zaman tasarrufu sağlıyor. Uygulama girişince neleri görmek istediğinizi siz belirliyorsunuz. Uygulamanın ara yüzü oldukça sade ve bir o kadar kullanışlı şekilde tasarlanmış. Türkçe dil desteği ile sunulması ayrı bir güzellik katmış. Önemli özelliği ise başta belirlediğiniz ilgi alanlarınızı ilerleyen zamanlarda değiştirebilirsiniz. Genel olarak uygulama üzerinde bulunan ana kategoriler şunlardır:

 • Gündem,
 • Eğlence,
 • Bilim ve Teknoloji,
 • Spor,
 • İş ve Kariyer,
 • Yaşam,
 • Kültür ve Sanat,
 • Hobi.

şeklindedir. Alt başlıkları saydığımız zaman yaklaşık kırk kategori görebilirsiniz. Bu konuları ayrı ayrı siteler üzerinden takip etmek kolay değildir. Ancak Contenting uygulaması ile hepsini tek çatı altında toplayabilirsiniz.

Contenting Uygulaması Nasıl Çalışıyor?

Diğer uygulamalardan farklı olarak Contenting App yapay zeka teknolojisini sunuyor. Bu ne anlama geliyor? Kısaca zamanla kullanıcıya özel olarak çalışmaya başlıyor diyebiliriz. Uygulama sizin içerik tüketiminizi dikkate alarak zamanla kişisel içerikler sunuyor. Böylece sadece size özel içerikleri görebiliyorsunuz. İlgi alanınıza uygun ve size değer katabilecek içeriklere kolayca ulaşmış oluyorsunuz.

Uygulama muhtemelen sitelerin RSS’lerini çekerek sizlere içerik sunuyor. Bunu yapan birçok mobil uygulama bulabilirsiniz. Bu noktada uygulama kendini ön plana çıkarmak için yapay zeka teknolojisinden yararlanmış.
Sunulan içerikler basit bir ekranda karşımıza çıkıyor. Uygulamanın sağında solunda reklam yayını felan görülmüyor. En azından şimdilik bu tarz itici bir girişim olmamış. Şimdilik oldukça güzel. Ekranda içerik ile ilgili şu aksiyonları yapabilirsiniz:

 • İçeriği birçok platformda paylaşabilirsiniz,
 • Gördüğünüz içeriği beğen veya beğenmeme şeklinde oylama yapabilirsiniz,
 • Uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız şikayet edebilirsiniz,
 • Tasarımsal bozukluk varsa belirtebilirsiniz.

Ayrıca sağa veya sola kaydırıp yukarıdaki aksiyonları yapabilirsiniz.

İncelemem Hakkında Son Sözlerim

Yerli girişimler arasında bu tarz uygulamaları görmek oldukça gurur verici. Benzeri birçok uygulamayı reklam çöplüğü olmaları nedeni ile kullanmayı bıraktım. Contenting uygulamasında ise hiç reklam görmedim. Yayın hayatına böyle giderse kullanmaya devam edebilirim. Diğer yandan da finansal destek için sanırım ilerleyen zamanlarda reklam alırlar diye düşünüyorum. Oldukça keyifli içeriklere rastladığımı belirtmeliyim.

Blog yazarlığı (Bknz. Adım Adım Blogger Olmak) veya dijital içerik üretme konularıyla ilgiliyseniz mutlaka indirmenizi öneririm. Bildiğiniz gibi bir içerik yazmak için öncelikle birçok içeriği incelemeniz ve konu hakkında araştırma yapmanız gerekir. Bu süreçte uygulama size oldukça zaman kazandıracaktır. Uygulamayı indirmek için mobil cihazınız üzerinde uygulama mağazasını kullanabilirsiniz.

İçeriğimi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşınız. Güncel içeriklerim için Instagram, Facebook veya Twitter üzerinden takip ediniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku