Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Vazgeçtim Kitap Yorumları

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Vazgeçtim kitap yorumları kısmında yerini almalı diye düşündüm. İnternette gezinirken veya ne okusam diye yaptığınız basit aramalarda eminim karşınıza çıkmıştır. Kitabı okuyalı baya bir süre geçmesine rağmen halen etkisi üzerimde diyebilirim. Gerçek hayatta karşılaşabileceğiniz hikayeler ilginizi çekiyorsa Kahraman Tazeoğlu kitapları eminim sizinde bir gün elinize geçecektir. Kitabı okumayanların da bu yazıma göz atabileceği düşüncesi ile kitabın konusunu tamamen sizlere anlatmayı düşünmüyorum. Ancak en başında hani çoğu kimsenin sorduğu bir soru vardır ya “İnsan sebepsiz yere terk eder mi sevdiğini?” sorusuna yanıt olan bir hikaye olduğunu söyleyebilirim. Hikayede bilindik sahneler gözünüzün önüne gelebilir. Belki kendinize ait kısımlar bile görebilirsiniz. Yani gerçek manada hayatınızda yaşayabileceğiniz bir hikaye olduğunu söyleyebilirim.

Vazgeçtim Kitap Yorumları Önemli mi?

Birçok esere imza atan Kahraman Tazeoğlu’nun aslında sadece iki üç kitabını okudum. Hatta üç kitabını da sipariş verdim yakında gelecek. Peki Vazgeçtim kitap yorumları gerçekten kitabı alma konusunda sizi etkiler mi? Aslında önceden bir kitabı almadan yazarı hakkında bilgi edinir ve mümkünse fiziksel olarak kitabı incelerdim. Ancak teknolojinin gelişmesi ile internet ortamında yazarla iletişime geçebilimeniz bile mümkün. Bu kapsamda yorumlar bir kitabı alma konusunda az bile olsa beni etkiler. Tabi ki yorumu kimin yaptığına da dikkat ederim.

Vazgeçtim kitap yorumları aslında kitabı almam konusunda benim için çok etkileyici bir etken olmadı. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile Kahraman Tazeoğlu kitapları ile tanıştım. Bir tane bakınayım derken bir baktım ikinci kitabı bitmiş. Oldukça sürekleyici ve bir o kadar hayatın içinden konular olması okuma bakımında şahsen bana kolaylık sağlıyor. Diğer taraftan sadece Vazgeçtim kitap yorumları ile kitabı alsanız bile pişman olmayacağınızı söyleyebilirim.

İnsan Sebepsiz Yere Terk Eder mi Sevdiğini?

Bana göre sebepsiz hiçbir şey yoktur yani öncelikle bunu belirteyim. Buna terk edilemek ve hatta terk etmek bile dahil… Hayatımızda yaşayacağımız ve yaşadığımız hiçbir sahnede “ben bunu istedim oldu…” gibi ne yazık ki bir sonuca varamıyoruz. Tam olarak hayal ettiğimiz olmasa bile ona yakın olana ulaşınca yetiniyoruz sadece. Aslında doğrusu bu mu bunu da bilen yok ne yazık ki.

Vazgeçtim kitabında boşa yaşanmış bir hayatı ve hiç olmaması gereken bir sonu göreceksiniz. Olmaması gereken diyorum çünkü bana göre hiçbir insan için ölmeye değmez. Değecek ne var dersek bir insan için yaşamak olabilir ama öyle birini de bulmak oldukça zor hatta imkansıza yakın diyebilirim. Ben bunu çok sonraları öğrendim ne yazık ki. Bazen insan değerinden fazla anlam yükler ya bazı eşyalara ve hatta bazı satılık insanımsalara işte öyle bir durum aslında… Kafasızlığı nedeni ile umudunu yitiren ve sonradan gerçeğe ulaşınca en kolay yolu seçen bir karakter barındırsa bile “nasipte ne varsa onu yaşarız…” demekten insan kendini alamıyor. Şimdiden keyifli okumalar…

Aklı ve mantığı ele geçiren, aynı zamanda akla ve mantığa sığmayan bir duygunun içindeyim. Geriye bakarak gitmeye çalışıyorum. Kırık bir umut taşıyorum. Aklım sende kala kala senden gidiyorum. İnsan yarısında terk ettiği filmin sonunu merak eder mi? Ediyorum. Tüm yelkenlerim yırtılmış ama ben hala rüzgardan medet umuyorum…

Vazgeçtim – Kahraman TAZEOĞLU

Kitap okumayı seviyorsanız belki googreads uygulaması ilginizi çekebilir. Eğer uygulamayı kullanıyorsanız da beni listenize eklemek için goodreads.com/gundembizim adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Vazgeçtim – Kahraman TAZEOĞLU kitabını indirimli şekilde hemen dr.com.tr adresine tıklayıp temin edebilirsiniz.

Bu içeriğimi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz. Bununla beraber güncel içeriklerimden haberdar olmak adına Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku