Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Adsense Alternatifleri

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Blog yazma meselesi oldukça zevkli bir iştir. Bıkmadan usanmadan sürekli şekilde insanlara faydalı bilgiler sunmak adeta bir terapi gibi yazarı rahatlatıyor. Bununla beraber bu emeğimizden kazanç sağlamamız kadar doğal bir olayın olmadığı da bir gerçektir. Hatta Google bile blogger.com sayfasının giriş kısmında “Blog yazın kazanç sağlayın” mesajını bile açıkça sunmaktadır. Elbette blog yazarlarının en azından site giderini karşılaması için reklam alımına gerek olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle sizlere bu yazımda özellikle yeni blogger olmaya karar veren arkadaşların çok işine yarayacak Adsense alternatiferi hakkında bilgi vermek istedim. Türkçe dilinde yazılan bloglar da ziyaretçi sayınız çok iyi değilse Adsense üzerinden de kazancınız ne yazık ki az oluyor. Elbette doğru anahtar kelime analizi ile güzel bir içerik yazarak kazanç sağlanabileceği de bir gerçektir. Ancak bu kadar emeği İngilizce dilindeki bir siteye verirseniz emin olun tek tıklamadan bile 50 TL – 100 TL arası kazanmanız mümkün. Elbette bu işin para kazanmasında olan kişilerin ilgilendiği iştir. Benim amacım genel olarak Türkçe ve Adsense alamayan site veya blog sahipleri için bilgi vermek. Şimdi sırası ile Adsense alternatifleri nelermiş inceleyelim.

Adsense Alternatifleri: Wordego

Bu siteye ilk girişte yabancı dil olması canınızı sıkabilir. Ne mantıktır bilemiyorum ancak blog yazıları Türkçe sitenin anadili ingilizce olarak belirlenmiş. Wordego reklamlarını yaklaşık 1 yıl kadar başka bir sitem üzerinde kullanmıştım. İlk tanıştığımda ise gerçekten vasat bir durumdaydı. Bir haftalık kullanım sonrası bırakmıştım. Aradan uzun zaman geçtikten sonra bir e-mail gönderdiler. Kısaca sistemlerini güncellediklerini ve daha verimli hizmet verdiklerini belirttiler. Yine deneyelim dedim ve yaklaşık bir projemde 1 sene iyi şekilde kazandırdı.

Wordego biraz Adsense kopyası diyebilirim. Aynı sistemle yani hem gösterime hem tıklamaya kazanç sağlayabiliyor. Bu bakımdan tercih edilebilir bir sistem olduğunu söyleyebilirim. Elbette bir gösterimin veya tıklamanın geçerli sayılması için bazı şartları mevcut. Bu şartlar ise şu şekildedir.

  • Bir reklam kazancınızın geçerli sayılması için en az %50’lik kısmı bir saniye kadar görüntülenmiş olması gerekmekte. Bu durumu önceden bilmeniz önemli. Aksi durumda bir bakmışsınız reklam analizinde 1000 gösterin derken 800 onaylanmış oluyor. Bu durumda yanlışlık var deyip hemen telaş yapmayın.Görüntüleme kriteri bir nedenden dolayı yerine getirilmemiş olduğu için 200 gösterim geçersiz sayılmış.
  • Sistemden kazancınız 45 gün vadeli olarak 100 TL, Euro veya Dolar olunca alabiliyorsunuz. Ayrıca kazancınızdan %20 vergi kesildiğini de belirteyim. Wordego sistemine wordego.com adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Adsense Alternatifleri: Reklam Store

Dubai ve İsrail’de de ofisleri bulunan firmanın merkezi İstanbul’dur. Yani yerli bir reklam firmasıdır. Bu firmayı da kısa süre kullandım. Bu süre sonunda ise nedendir bilemiyorum firmadan soğudum. Bunda büyük pay sanırım yüksek gösterime rağmen alınan tık oranı etkili oldu sanırım. Son yıllarda belki güncelleme yapmışlardır takip etmedim açıkçası. Zaten internette küçük çaplı bir tarama yaptığınız zaman bir firma hakkında olumlu veya olumsuz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Firmanın güzel yanı ödeme limitinin 30 TL gibi düşük bir limit olmasıdır. Ülkemiz için tek ödeme yöntemi hesaba havaledir. Yurt dışı için de ek olarak PayPal ödemesi mevcuttur. Yine aynı şekilde bireysel yayıncılar için %20 vergi keserek paranız gönderilmektedir. Hemen yayıncı olmak için buradaki formu doldurabilirsiniz.

Adsense Alternatifleri: Admatic

Yerli ve son yıllarda dikkat çeken bir reklam firmasıdır. Bu firma oldukça iyi bir network sahibi diyebilirim. alışma şekli ise sadece gösterim ile kazanç sağlamasıdır. Toplam olarak 5 yıllık bir firma geçmişine sahip olsa bile gayet verimli olduğunu belirteyim. Özellikle hitiniz yüksek ise çok iyi kazanç sağlayabilirsiniz. Şuan panele baktığım zaman 3495 gösterime 4.95 TL bir ödeme yaptığını söyleyebilirim. Elbette bu ödemede özellikle image plus yani resimlerin üzerine çıkan gösterimin kazancı fazladır. Bu sistemi halen kullanıyorum ve oldukça memnun olduğumu belirtebilirim. Ödeme limiti 50 TL olarak belirlenmiştir. Ödemenizi ise banka hesabınıza havale şeklinde alabilirsiniz. Hemen yayıncı olmak için Admatic başvuru formu doldurmanız yeterlidir.

Adsense Alternatifleri: LinkWise

Bir Yunan firması olan LinkWise ülkemizde de aktif olarak çalışmaktadır. Satış başı kazanç sağladığını belirteyim. Yani reklam gösterimi ile kazanç sağlanmıyor. Buna karşın siteniz veya sosyal medya hesaplarınız için güzel ürünler barındırdığını belirtebilirim. Son incelememde en fazla kazancı %14 şeklindeydi. Bu sistemde ödeme limiti diye bir durum söz konusu değil. Sistemin belirli bir ödeme günü ve 30 gün vadeli olarak günü geldiği zaman hesabınızda ne varsa size aktarıyor. Başvurmak isterseniz linkwi.se adresine tıklayın formunuzu doldurun.

Adsense Alternatifi: Reklam Action

Ülkemizde oldukça aktif olan ve ünlü markaları bünyesinde barındıran bir sistemdir. Reklam Action firması performansa dayalı yani yapılan satıştan veya abonelikten size kazanç sağlamaktadır. Özellikle abonelik kısmı yurt dışı için oldukça güzel kazanç sağlıyor. Komisyon oranları açısından en çok %35’i görmüştüm. Bununla beraber abonelik kazançları dolar veya Euro ile olduğu zaman gayet iyi kazandırıyor. Sistemin ayrıca kupon kısmı da mevcut. Yani bir sitenin hazırladığı kuponu kullanıcılara sunuyor ve kazanç sağlıyorsunuz. Ödemeyi 45 vadeli ve 100 TL limitini doldurunca talep edebiliyorsunuz. Ben bu sistemi halen kullanıyorum. Sizlere de tavsiye ederim. Yayıncı olmak için hemen Reklam Action Yayıncılık Formu linkine tıklayın.

Adsense Alternatifi: Odaklı Pazar

Bu sistem satış başına kazanç sağlamaktadır. Aktif olarak kullandığım kazanç sistemlerinin başında geldiğini belirteyim. Özellikle kazan limitleri çok yüksek. Bununla beraber sistem kesintisi de fazla gelebilir. Mesela 234 TL kazancımdan benim hesabıma kesintiler sonrası 186 TL yattı. bu kesintileri arasında vergi ve site gideri bulunuyor. Kazanç sürekli olunca açıkçası bu kesintiler pek fazla koymuyor.

Bu sistem üzerinde aynı zamanda kendi hazırladığınız ürünleri de satabilirsiniz. Bu zaten affiliate pazarlarının sağladığı özellik. Sitenizin ziyaretçi sayısı az ise ve Adsense kullanıyor olsanız bile kesinlikle kullanın dediğim bir sistem olduğunu belirteyim. Ödemeleri banka hesabına yapıyorlar. Ödeme limiti satış ortakları için 50 TL olması gerekli. 2 haftada bir ödeme yapmaktalar. Komisyon oranları ise %35 ve %70 şeklinde değişmektedir. Siz de bu yüksek kazançlı platformdan kazanç sağlamak isterseniz hemen Odaklı Pazar Üyelik Formu için tıklayın.

Adsen Alternatifleri: Ligatus

Alman merkezli bir firmadır. Bu firma biraz elit takılmaktadır. Yani Adsense sisteminden bile daha seçici olduğunu söyleyebilirim. Genel çalışma şekli ise gözlerine kestirdikleri sitelere kendileri teklik yapıyorlar. Böylece geri dönüşümü yüksek bir network oluşturuyorlar. Elbette dışarıdan da başvuru alıyorlar. Bunun için siteniz kaliteli ve ziyaretçi sayısı oldukça tatmin edici olmalıdır. Sitenizin kurumsal site olması başvuru onayınızın olumlu sonuçlanmasına katkı sağlıyor diyebilirim.

Ligatus üyeliğiniz sonrası size verdiği kodlar üzerinde reklam veya reklam yoksa site içeriğini gösteriyor. Böylede sitenizin doğal yapısını korumaya yardımcı oluyor. Ödeme limiti ise 100 TL’dir. Bu firma ile çalışmayı açıkçası hiç düşünmedim. Ancak düşünenler için iyi bir seçenek olabilir diye sizinle paylaşmak istedim. Kaliteli bir siteniz var ise hemen Ligatus İletişim sayfasından başvuru yapın derim. Ancak çok umutlanmayın.

Adsense Alternatifleri: Adnow

Dolar bazlı kazanç sağlaması işime gelen bir firma olduğunu önce belirteyim. Hem başvuru alan hem de siteniz iyi ise size teklif veren bir firma olduğunu belirteyim. Özellikle reklam modeli sitenizin yapısına uyumlu diyebilirim. Diğer yazılar sekmesi altına koyularak güzel bir görünüm sağlanabilir. Tıklama başına kazanç sağlamaktadır. Firma sitesi İngilizce olsa da kullanımı gayet kolay ve reklamları Türkçe’dir. Ödeme limiti 20 dolardır. Ödemeleri ise PayPal, Wire, WebMoney ve E-Payments ödeme araçları ile alabiliyorsunuz. Sorunsuz ve kazancı bol olan bu sisteme üye olmak için hemen Adnow Başvuru Formu doldurmanız yeterlidir.

Adsense Alternatifleri: Bidvertiser

Özellikle Adsense reklamı verilmeyen dizi, film izleme gibi bir siteniz var ise iyi bir gelir kaynağı olacak bir firmadır. Firma tıklamalara iyi kazanç sağlıyor. Bununla beraber ödeme limiti seçtiğiniz yönteme göre değişiyor. Ödemenizi PayPal ile isterseniz 10 dolar, Bitcoin ile isterseniz 100 dolar, çek isterseniz 100 dolar ve banka hesabına isterseniz 500 dolar limiti vardır. En mantıklısı PayPal tabi ki ama ülkemiz de kullanımı kaldırıldı diye biliniyor. İlerleyen yazılarımda ülkemizden PayPal kullanımı konusunda da sizlere faydalı bir içerik hazırlayayım. Bu firma hakkında daha fazla bilgi almak veya yayıncı olmak isterseniz Bidvertiser Başvuru Formu doldurmanız yeterlidir.

Adsense Alternatifleri: ClickMerkez

Odaklı Pazar sisteminin aynısıdır. Zaten temeli Odaklı Pazar firmasına dayanmaktadır. Ortaklar bir şekilde ayrıldılar ve kendi yollarına baktılar. ClickMerkez satış başı kazanç sağlamaktadır. Sistem üzerinde dijital ürün bulunmuyor. Yani satılanların hepsi fiziksel ürünlerdir. Özellikle makyaj malzemeleri çok iyi gelir getirmekte. Kadınlara yönelik bir blog veya site sahibi iseniz kesinlikle kullanın derim. Ayda bir kez ödeme yapan sistem için ödeme alt limiti 50 TL’dir. Ödemelerinizi hesabınıza havale şeklinde alabilirsiniz. Yurt dışı için banka hesabına ek olarak PayPal kullanabilirsiniz. Gönderim masraflarının size ait olduğunu da belirteyim. Bu sisteme üye olmak için hemen ClickMerkez.com adresinden üye olabilirsiniz. doldurabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere Adsense alternetifleri hakkında bilgi verdim. Bunlar dışında yerli veya yabancı çalışabileceğiniz Gelir Ortakları, Clickbank ve Adcash gibi firmalara da göz atabilirsiniz. Yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Bunun dışında son yenilikleri takip etmek ve bana destek olmak adına Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku