Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Bright: Orklar, Elfler, Periler ve İnsanlar

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Will Smith filmin içinde ise izlemeden edemem. Adam iyi oynuyor ve filmleri de izlenmeye değer oluyor. Yine o tarz yani izlenebilir bir film olduğunu düşündüğüm Bright filmini izledim. Tabi ki sadece Will değil filmin kadrosundaki Ejdarha Dövmeli Kız filminden tanıdığımız Noomi Rapace olması da filmi izlenebilir yapıyor.

6,5/10

Aksiyon, Fantastik

David Ayer

Will Smith, Joel Edgerton, Noomi Rapace

Bir düşünün şuan yaşadığınız anda sokakta orklar veya yan komşunuz bir elf.. Bahçenizde minik periler kafanızı ütülüyor. Tabi ki işin içinde sihir, büyü olmazsa olmaz. Unutmadan bir ortada bir deynek hemde sihirlisinden. Bilmem kime nasip olur ama bana olmasın dediğiniz bir cinsten deynek. Bir yön ile oldukça zacip gelebilir tabi ki. Düşünün deynek elinizde dilediğiniz önünüze dilemediğinizde sırada dilenmeyi bekliyor. Ne büyük bir şans olurdu değil mi? Ama benden uzak olsun derdim. Neden mi bana göre o zaman hiç bir şeyin kıymeti kalmazdı. Nasıl olsa istediğinizi elde edebiliyorsunuz ve neden değer veresiniz ki? Bir şeye sahip olunacaksa biraz emek harcamak ve onu hak ettiğinizi göstermek gerekli diye düşünüyorum. Tabi ki bu benim fikrim.

Bright Filminde Asıl Mesaj Ne

Filmi izledim izlemesine de çeviri berbattı. Filmde küfür etmeyen yok gibi. Tabi ki orjinalinde canın cehenneme denilen yerde bizim ki …. diye çevirmiş. Buda küfürü sevmeyen biri olarak filmin içine ediyor gibi. (Küfürü sevmiyoruz…) Tavsiyem ise mümkünse orjinal dilinde izleyin.

Filmde verilen mesaj klasik bildiğimiz iyiliğin her zaman kazanması konusu. Tabi ki size baştan aşağı filmi anlatmak istemem. Sonuçta merak eden izler değil mi? Sonra arkamdan kulaklarımı çınlatırsınız. Ama kabaca söz edeceğim. Bu nedenle açın izleyin. Ancak kesinilkle ufak arkadaşlarda yani çocuklarınızla izlemeyin diye uyarmadan geçmeyeyim.

Bright İzlemeye Değer mi? Ne Anlatıyor?

Hani bazı anlar olur canınız sıkılır ne bir kitap ne bir müzik sizi avutur ya işte bu anlardan birinde karşılaştığım bir film. Böyle bir anda gerçekten izlemeye değecek bir film olduğunu belirtebilirim. Yani iyi bir zaman geçirme yolu… Diğer yandan size bir katkısı olur mu tartışılır tabi ki. Şahsen bana katkısı kafa dağıtmak oldu. Bu tarz filmleri pek sevmesem de oyuncular nedeni ile izliyorum.

Filmin konusu ne derseniz biri ork iki polisin başından geçen macerayı anlatıyor. Polislerden insan olanı Will Smith yani fildeki adı Ward iyi tarafta olan bir polistir. Ortağı ise ülkede tek polis olan ork ve oda iyi tarafta. İki farklı ırk ve iki farklı partner. Aslında bu bizim hayatımızda yok mu? Ork gibi insanlar veya insan gibi orklar. Arda elfler ve periler var tabi ki onlar fazla sahnede yer almıyor. Film baştan aşağı bu iki polisin bir elfi koruması ve iyilik adına kazanma çabasını anlatıyor. Detaylı bilgiler Netflix Bright sayfasında bulabilirsiniz.

Peki Sonuç?

Sonuç ise sihirli deyneğe gerek yokmuş. İnsanın içinde olan güç her durumda kurtarıcınız oluyor. Filmde verilen en güzel mesajlardan biri bu bence. İkince nokta ise inanç meselesi. Uğruna vereceğiniz bir bedel için inancınız varsa sonuç er geç dilediğiniz gibi oluyor. Birde inancı tetikleyen azim, pes etmemek. Aslında filme bakış açınız nasıl olursa olsun kendinizden bir kare bulabilirsiniz. En iyisi mi siz bu filmi izleyin. Ama unutmayın benim ki sadece bir öneri. Sonra bu ne biçim filmmiş keşke tavsiyeye uymasaydım demeyin. Bunu baştan kabul edin yani sorumluluk size ait… Neyse hadi size keyifli izlemeler diyeyim… Son olarak sinema konusundan sıkı bir takipçi iseniz size sinemia.com adresini ziyaret etmenizi öneririm. Böylece ekonomik fiyata sinema biletinizi topluca alabilirsiniz. Bu yazımla beraber okuduklarım ve izlediklerim kategorimin de ilk yazısını yazmış oldum.  Beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca InstagramFacebook ve  Twitter hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku