Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Bit Yeniği Tiyatro Oyunu

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Zaman buldukça tiyatroya gitmeyi seviyorum. Açıkçası sinemadan daha zevkli geliyor bana. Bu ayın son Cuma günü ise Bit Yeniği tiyatro oyununu izledim. İzlenimlerimi ise okuduklarım ve izlediklerim kategorisi altında bu yazımda sizlere aktarmak istiyorum. Öncelikle Bit yeniği tiyatro oyunu hakkında genel bilgiler bazında bir kaç kelam etmek istiyorum.

Bit Yeni Tiyatro Oyunu Neyi Anlatıyor?

Her bir inceleme yazımda olduğu gibi bu yazımda da sizlere oyunun tamamını anlatmak istemem. Sonuç itibari ile gidip sizin izlemeniz daha güzel olacaktır. Bit Yeniği tiyatro oyunu oldukça eski bir zamanda kaleme alınmış. Oyunun yazarı Fransız Georges Feydeau 1862 ve 1921 yılları arasında yaşamış. Yani Bit Yeniği tiyatro oyunu zamanda yazılmış. Biraz göz attığıma göre oyun 1907 yılında ilk olarak oynanmış. Yanlışım varsa yorum kısmında siz doğrusunu yazabilirsiniz.

Oyun kısaca bir sigorta şirketi sahibi olan Chondebise’e kimden olduğu bilinmeyen bir aşk mektubu gelir. Tabi ki Chondebise evlidir. Bu olayın bir yanlışlık neticesinde olduğunu düşünür ve gelen mektubu o gün yanında olan genel sekreterine geldiğini düşünür. Dolayısı ile mektubu ona verir. Mektupta ise isimsiz bayanın Mimoza Pansiyonunda buluşmak isteğinden söz edilmektedir. Tabi ki Mimoza Pansiyonu biraz farklı bir yer olduğunu söyleyebilirim. Farkı ise oyunu izleyince anlayacağınızı düşünüyorum. Yani genel olarak oyun burada yaşananları bizlere aktarmaya çalışıyor. Oyun 2 perde ve 2 sahne olarak sunulmakta.

Bit Yeniği Tiyatro Oyunu Size Katabilir?

Bana göre her bir aktivite insana bir katkı sağlar. Katkı sağlamadığını düşündüğünüz anda ise üzeri tozlanmış düşüncelerinizin ortaya çıkmasını sağlar. Bu oyunda da kişisel iletişimin önemini bir kez daha görebilirsiniz. Tabi ki bu bakış açısı biraz nirvana gibi olabilir. Sonuçta komedi tarzında bir tiyatro oyunudur. Ancak herkesin kendi bakışı ile izlediğini düşünürsek buda benim bakış diyebilirim.

Oyun aslından çok beğenilecek bir oyun değil. Yanlış anlaşılmasın bu benim kişisel fikrim. Oyunu bana göre iki karakter götürdü. Elbette diğer oyunculara lafım yok. Ancak pek umduğum gibi olmadığını belirtmeden edemeyeceğim. Elbette keyifli zaman geçirmek için gidilmesi gereken bir oyun. En iyi siz oyunu izleyin ve işte o zaman demek istediklerimi daha iyi anlatmış olacağım.

Oyun yanlış hatırlamıyorsam Konya Devlet Tiyatrosu tarafından sunulmuştu. Eğer sizde bu oyunu izlemek isterseniz ne zaman nerede oynanacağını Devlet Tiyatrosu resmi sitesi olan devtiyatro.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz. Dilediğiniz yeri seçmek adına bileti önceden almanız iyi olacaktır. Yoksa bizim gibi en arkalara kalabilirsiniz. Mobil veya internet üzerinden almanız avantajınız olacaktır. Olur da bu oyunu izlerseniz veya daha önce izleme şansına sahip olduysanız yorum kısmında sizde izlenimlerinizi paylaşabilirsiniz. Böylece bir başka açı ile oyundan çıkarılacaklara katkı sağlamış oluruz. Şimdiden iyi seyirler dilerim. Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir veya alt kısımda yorumlarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca InstagramFacebook ve  Twitter hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku