Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

En İyi Araç Kiralama Şirketleri

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

En iyi araç kiralama şirketleri tatil sezonunda çok aranır. Hem ekonomik hem de kaliteli hizmet almak isteyenler bu şekilde aksiyonlara girerler. Haksız da sayılmazlar. Corona virüsü nedeniyle tüm dünya ekonomik olarak zor zamanlar yaşamakta. Durum böyle olunca da en küçük miktarlar bile göze batıyor.

İşin bir de şirket gözündeki değeri var. Birçok firma araç kiralama yöntemine giderek vergilerden ve diğer masraflardan avantaj sağlıyor. İster bireysel ister firma bazında olsun araç kiralamak oldukça mantıklıdır. Araç kiralama şirketlerini incelerken hizmetlerine ve yaygınlığına baktım. Fiyat olarak neredeyse hemen hemen hepsi yakın fiyatlar veriyor. Araç kiralama sitelerini sunmadan önce kiralama yaparken nelere dikkat edilmesi gerekiyor bakalım.

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ülke içinde veya dışında araç ihtiyacımız olabilir. Bu gibi durumlarda önceden eşe dosta sorardık. Şimdi ise teknoloji gelişti. İnternet sayesinde bir ürün veya hizmeti almadan önce araştırma yapabiliyoruz. Hakkında şikayet var mı, fiyatları nasıl, hangi bölgeye hizmet veriyor vb. birçok soruya cevap bulabilirsiniz. Kısaca maddeler halinde nelere dikkat etmeliyiz inceleyelim.

Araç kiralama öncesinde internetten küçük bir araştırma yapmanız iyi olur. Araç kiralama nedeni kar etmek olduğu için küçük araçları tercih etmek mantıklı olacaktır. Yol durumu hakkında bilginiz yoksa otomatik araç seçilebilir. Otomatik aracın rahatlığı uzun yolda ve yoğun trafikte iyi anlaşılır.

Size gönderilecek aracın bilgileri internetteki gibi olmalıdır. Farklılık varsa kabul etmeyin. Aracın yakıt durumunu kontrol edin. Size getiren görevli söylemeyi unutur veya söylemez. Sonuç olarak aracı teslim aldıysanız yakıt durumunu kontrol etmek size düşer. İlk iş yakıt yoksa depoyu doldurmak olmalıdır.

Aracı teslim alırken fotoğraf çekmek iyi olur. Aracı teslim ederken şurası çizikmiş vb. sorunlar yaşamazsınız. Gelen araçta ücretli yollar için geçiş kartı olup olmadığını sorun. Varsa ücreti içinde mi yoksa ayrıca mı ödenecek önceden öğrenin.

Aracın kaskosu veya sigortası ne durumda kontrol edin. Kasko zorunlu değil ancak sigortası sıkıntı ise aracı teslim almayın. Kurumsal firmaların tümü araçlarını kasko yaptırır.

Sözleşmeye dikkatlice okumanız iyi olur. Sözde olarak size öyle böyle olur denilse bile güvenmeyin. Siz yazılı olana bakın. Mesela yarım saat geç teslim etseniz ceza ödeyecek misiniz? Buna benzer minik detaylara önem verin.

Araç kiralamanızı bir site üzerinden yapmak sonraki kiralama işlemleri için avantajlı olur. İndirim kodu veya özel kampanyalar verilebilir. Hatta bazılarında puan sistemi bile sunulmaktadır.

En İyi Araç Kiralama Şirketleri İncelemesi

Yurt içi veya yurt dışında birçok kaliteli araç kiralama firması bulabilirsiniz. İnceleme yazımda bulabileceğiniz firmalar şunlardır:

Şimdi kısa başlıklar halinde tek tek inceleyelim.

En İyi Araç Kiralama Şirketleri: Avis Araç Kiralama Hizmeti

Birçok kurumsal firma günlük araç kiralama modeline yanaşmıyor. En az bir hafta veya üç dört gün gibi bir süre kiralamaya olanak veriyor. Avis araç ise günlük kiralama imkanı veriyor. Üstelik kurumsal olmasanız bile bireysel olarak araç kiralamak mümkün. İnternet ödemesinde indirim yapılıyor. Ofiste ödeme yapmak isterseniz yüz ile yüz elli lira arasında fark oluyor. Web sitesi üzerinden günü ve aracı seçip ödeme yapmak mümkündür. Fiyatlar ise aracına göre üç yüz lira ile iki bin küsür lirayı buluyor. Bu fiyatlar online fiyattır. Dünya çapında hizmet sunmaktadır. Gideceğiniz ülkeye yolculuk yapmadan dilerseniz avis.com ile aracınızı kiralayabilirsiniz.

Europcar Şirketi İncelemesi

Bu firmada uluslararası hizmet sunan firmalardan biridir. Google kullanıcı puanı ülkemiz için orta seviyede diyebiliriz. Hizmet alırken yorumları dikkate alan biriyseniz ilginizi çeken bir firma olabilir. Yorumlardan ziyade firmaların anlaşmasına göz atmanızı öneririm. Bir yolculuk öncesi aracını ayırtmak isterseniz europcar.com.tr tıklamanız yeterlidir.

Rentalcars Sitesi İncelemesi

Benim kişisel önerilerimden biridir. Neden mi? İçerisinde birçok firmadan size fiyat sunan bir sistem barındırıyor. Yani araç kiralama konusunda bir arama motoru olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Size önerim fiyat alırken hizmet aldığınız firmanın sitesinden de fiyat almanız olacaktır. İki fiyatı karşılaştırın ve ona göre aracınızı kiralayın. İsterseniz hemen benimde favorim olan rentalcars.com adresinden aracınızı kiralayabilirsiniz.

Budget Araç Kiralama Firması

Budget firması da uluslararası hizmet veren platformlardan biridir. Bu nedenle başka bir site üzerinden bu firmadan araç kiralarsanız Budget ilgilenmiyor. Yani aracı hangi firma ise onunla güncelleme yapmanız gerekiyor. Bu aşamada yapmanız gereken aracısız şekilde budget.com.tr üzerinden araç kiralama olmalıdır. En iyi araç kiralama şirketleri arasında yer aldığını bilmenizi isterim. İsteyenlere sürücü kiralama hizmetleri vardır. Fiyat olarak neredeyse tüm firmalar aynı aralıkta hizmet vermekte. Bazen kampanyalar yaptıkları doğru. Uygulamalarını veya sosyal medya hesaplarını takip etmeniz fırsatları yakalamanız için iyi olacaktır.

Rentgo Kiralama Sitesi İncelemesi

Rentgo yerli bir hizmet sitesidir. Tunalar şirketler grubuna bağlı olarak çalışmaktadır. Zaman zaman indirimler yapılmaktadır. Kampanya duyurularını sitesinde sunduğu sayfada duyuruyor. Ayrıca sitenin uygulamaları da mevcut. Aynı şekilde uygulamaları üzerinden de kiralama yapılabilir. Ek hizmet olarak on sekiz farklı şekilde ücretli destek vermektedir. Dilerseniz www.rentgo.com sitesinden daha fazla bilgi alabilirsiniz. Fiyat olarak diğer firmalardan aşırı bir farkı yoktur.

MOOV Uygulaması İle Araç Kiralama

Bolca reklam ile adını duyuran bir firmadır. Firma sunmuş olduğu uygulaması sayesinde anında araç kiralama hizmeti sunuyor. Araçlar şehrin değişik yerlerine dağılmış halde bulunuyor. Bir aracın MOOV uygulamasına ait olduğunu uygulaması üzerinden görüyorsunuz. Aynen piyasada bulunan Martı scooter kiralama hizmeti gibidir. Belirlenen sınırlar içinde aracı dilediğiniz yere bırakıyorsunuz. Dakikalık bile kiralama imanı veriyor. Şimdilik İstanbul, İzmir ve Ankara şehirlerinde hizmet veriyor. Fiyat bana göre pahalı. Zaman zaman kampanyalar ile indirim yapıldığını söyleyebiliriz. Zor anlarda deneyebileceğiniz bir araç kiralama yöntemi diyebilirim. Hizmet alanı genişlerse en iyi araç kiralama şirketleri arasında yerini alabilir. Uygulamayı denemek isterseniz moovtr.com sitesinden veya uygulama mağazanızdan indirebilirsiniz.

Yolcu360 Araç Kiralama Sitesi

TV reklamlarından aklınızda kalan firmalardan biridir. Firmanın doğuşu Silikon Vadisi’nde olmuş. 2015 yılında hayatımıza giren bir firmadır. Üç sistem üzerinde de mobil uygulaması var. Ek olarak dileyenler yolcu360.com internet siteleri üzerinden de hizmet alabiliyor. Güven, kolaylık ve mutluluk hedefli bir hizmet anlayışı olduğunu belirtiyorlar. Acenteler için de partnerlik hizmeti var. Fiyat aralığı diğer incelemelerimden çok farklı değildir.

En İyi Araç Kiralama Şirketleri Konusunda Sonuç

En iyi araç kiralama şirketleri seçimini rast gele yapmadım. Kullanılabilirlik ve popülerlik analizi sonucunda sizlere sundum. Bunun yanında da aralarında hizmet aldıklarımda mevcut. Benim favorim diyerek o firmayı da sizlere aktarmış oldum. İnceleme sonucu ise hangi firmayı seçerseniz seçin fiyat konusunda ortalama bir baraj var gibi. Orta durumda üç yüz liradan başlamakta. Üzerine sürücü veya ek hizmetler eklenirse günlük uçuk rakamlara ulaşan kiralamalar olacaktır. Son olarak anlaşma şartları ve size sağladığı ayrıcalıklara göre istediğiniz firmayı seçebilirsiniz. Şimdiden keyifli sürüşler. İçeriğimi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. En güncel içeriklerim ve duyurularım için Instagram, Facebook veya Twitter hesabımdan takip ediniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku