Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Evde Yabancı Dil Öğrenmenin Püf Noktaları

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Evde yabancı dil öğrenmek aslında sanıldığı kadar zor değil. Yabancı dil programlarının başında İngilizce kursları gelse de artık bir çok dili evimizde öğrenmemiz mümkün. Bu nedenle sizlere evde yabancı dil öğrenmenin püf noktaları hakkında bilgi vermek istedim. İnternet bu kadar yaygın değilken elbette ya kursa giderdik veya özel ders alırdık. Tabi bu durumlar da maddi durumumuz uygunsa olurdu. Üstelik para vermemize rağmen genelde ders programını bize bırakmazlardı. Yani bizim zamanımıza göre değil kendi planlarına göre yaptıklarından dolayı bir işte de çalışamazdık.

İlginizi Çekebilir >> Aamir Khan Benim Yolum

Günümüzde ise neredeyse her evde internet ve hatta herkesin cebinde interneti olan bir cihaz var diyebilirim. Bu durum eğitim içinde aslında bulunmaz bir nimet. Sadece evde yabancı dil öğrenmekle kalmıyor dilerseniz mobil cihazlar ile kursunuzu yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Asıl yazımın konusu olan evde yabancı dil öğrenmenin püf noktası nedir bunu anlatmadan önce sizlere online kurslar hakkında bilgi vereyim.

Yabancı Dil Öğrenme Siteleri

Yabancı dil dediğimiz zaman akıllara ilk İngilizce öğrenmek gelse de aslında vereceğim siteler sayesinde bir çok yabancı dili dilediğiniz yerde öğrenebilirsiniz. Üstelik zamanı ve mekanı siz ayarlayacaksınız. Böyle bir özelliği olması özellikle çalışanlar ve öğrenciler için büyük bir nimet diyebilirim. Şimdi sırasıyla yabancı dil öğrenme siteleri nelermiş inceleyelim.

Yabancı Dil Öğrenme Siteleri – Clozemaster

Bu siteyi azda olsa yabancı dili yani genelde İngilizcesi olanlar için tavsiye ederim. Neden derseniz sistem olarak İngilizce kelime haznesinin gelişmesine yardımcı olmasıdır. Clozemaster sitesinde temel sistem size eksik bırakılmış cümleler sunmasıdır. Sizden bu cümleleri uygun şekilde tamamlamanız beklenir. Clozemaster sitesine ulaşmak için clozemaster.com adresini kullanabilirsiniz.

Yabancı Dil Öğrenme Siteleri – Busuu

Bana göre en popüler yabancı dil öğrenme sitelerinin başında geliyor. Özellikle bir çok dil için hizmet vermesi siteyi favori yapmanıza neden olabilir. Busuu yabancı dil öğrenme sitesi sistem olarak etkileşimli bir internet kursu sunuyor. Üstelik genel olarak yabancı dil öğrenirken sizi sıkmıyor. Sitenin Android ve İOS uygulaması ise kullanım açısından size her yerde yabancı dil öğrenme imkanı sağlıyor. Busuu resmi yabancı dil öğrenme sitesine busuu.com/tr adresinde ulaşabilirsiniz.

Yabancı Dil Öğrenme Siteleri – Memrise

Memrise yabancı dil öğrenme sitesi ise sistem olarak size kartlar yardımıyla dil öğretmektedir. BU yöntem en çok çocuklar tarafından beğenilmektedir. Tabi ki site sadece çocuklara değil yabancı dil öğrenmek isteyen 7’den 70’e herkes için uygundur. Ayrıca sitenin mobil uygulamalara sahip olması oyun oynama yerine boş zamanları değerlendirmek adına yararlı olacak diyebilirim. Memrise yabancı dil öğrenme sitesine memrise.com/tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Yabancı Dil Öğrenme Siteleri – Lang8

Lang8 yabancı dil öğrenme sitesi ise biraz gönüllüler yardımı ile ilerliyor diyebilirim. Sitemde sizin paylaştığınız içerikler ana dili yazıyı yazdığınız dil olan biri tarafından kontrol ediliyor. Size yapılan yanlışlar belirtiyor. Böylece nerede ne hata yaptınız görebiliyorsunuz. Tabi eğer isterseniz sizde kendi dilinizde düzeltme işlemleri almak için başvuru yapabilirsiniz. Bu siteyi açıkçası pek güvenip kullanmıyorum. Sonuçta kontrol yapanın kendi dili biile olsa dil bilgisi kurallarını ne kadar bildiği tartışılır. Yinede bir alternatif olsun diye sizlere sunuyorum. Lang8 sitesine lang-8.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yabancı Dil Öğrenme Siteleri – Duolingo

Duolingo sitesi ise Busuu sitesinden sonra en çok bilinen yabancı dil öğrenme sitesi diyebilirim. Sistemin temelinde yine etkileşimli dersler yer almaktadır. Sadece İngilizce değil bir çok yabancı dili öğrenmek mümkündür. Ayrıca Duolingo yabancı dil öğrenme sitesinin mobil uygulamalarının olması da dilediğiniz zaman ve mekanda dil öğrenmenize olanak sağlamaktadır. Duolingo yabancı dil öğrenme sitesine duolingo.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  >> Adım Adım Blogger Olmak

Yabancı dil öğrenme siteleri hakkında derlemelerimi sundum. Şimdi ise asıl konumuz olan evde yabancı dil öğrenmenin püf noktaları hakkında paylaşımda bulunmak isterim.

Evde Yabancı Dil Öğrenmenin Püf Noktaları

Evde yabancı dil öğrenmenin püf noktaları dediğimiz zaman ilk önce planlı olmamız gereklidir. Bununla beraber disiplinli olmak gereklidir. Malum ev ortamı denilerek fazla rahat olmak size öğrenme için yararlı olmaz. Örneğin çalışan biriyseniz akşam eve dönüş saatlerinizde size uygun olan en iyi zamanı belirleyin. O saatte ne olursa olsun kursun başına geçin. Aksi durumda belirli bir plana sahip olmadan yabancı dil öğrenmek kolay değildir. Bana göre evde yabancı dil öğrenmenin püf noktaları başında bunlar yer alır. Eğer siz zamanınızı veriyorsanız bir diğer yerden de feragat etmeniz gereklidir. Ancak bu şekilde iyi bir dil öğrenebilirsiniz.

Evde yabancı dil öğrenmenin püf noktaları denildiğinde ikinci kuralımız sürekli alıştırma yapmaktır. Yukarıda verdiğim yabancı dil öğrenme siteleri neredeyse hepsi mobil uygulama sahibidir. Bu durumu bir avantaja çevirin ve her boş anınızda alıştırma yapın. Bunun dışında kendinize bir mektup veya e-mail arkadaşı bulmaya çalışın. Böylece dil öğrenme konusunda size artılar sağlar.

Bu yazımda sizlere evde yabancı dil öğrenmenin püf noktaları ve yabancı dil öğrenme siteleri hakkında bilgiler sundum. Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir veya alt kısımda yorumlarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca InstagramFacebook ve Twitter hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku