Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Soğan Kürü İle Zayıflama Yöntemi

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Sağlıklı yaşam adına fazla kilolu olmayı istemeyiz. Bu nedenle zayıflamak uğruna denemediğimiz yol yoktur. Bunlardan biri ise soğan kürü ile zayıflama yöntemidir. Kür öncesinde hemen internette soğan suyu kaç kilo verdirirsoğan suyu zayıflatır mısoğan suyu diyeti ve deneyimlerimiz ve soğan suyu ile zayıflayan ünlüler cümleleri ile arama yapmış olmanız muhtemel. Bu aramaların sonunda elde ettiğiniz sonuçlar sizi fazla heyecanlandırmasın. Neden derseniz soğan kürü ile zayıflama yönteminden önce analiz yaptırmanız ve diyetisyeniniz uygun görürse kürü yapmanız gereklidir. Aksi taktirde verdiğim kürü veya internette bulduğunu bir kürü uygulamayın. Sonuçta ben bir diyetisyen değilim. Sadece araştırıp sizlere sunuyorum. Bunu kabul ederek yazımı okumanızı ve uygulamanızı istiyorum. Sonuçta sağlık oldukça değer verilmesi gereken hayati bir konudur. Şimdi bakalım soğan kürü ile zayıflama nasıl oluyormuş.

Soğan Kürü ile Zayıflama Yöntemi Nedir?

Gerek sağlıklı yaşam, gerekse estetik görüntü sahibi olma arzusu ile pek çok kişinin diyet yaptığı bilinen bir gerçek. Obezitenin günümüzde önemli bir sağlık sorunu olduğunu belirten uzmanlar, fazla kilolardan kurtulmak için de birden fazla seçenek sunuyor. Uzman kontrolünde kilo kaybetmek ve sağlıklı yemek alışkanlığı kazanmak elbette en önemlisi. Zayıflamak isteyenler için pek çok kür uygulaması gündemde, bunlardan biri de soğan ile zayıflama yöntemidir.

Vücudumuzdaki toksinlerin hızlı bir şekilde atılmasını sağlayıp, metabolizmayı hızlandıran soğan, zayıflama konusunda da yardımımıza yetişiyor. Kalıcı kilo verdirmenin önemli yöntemlerinden biri olan soğan, aynı zamanda; cilt tedavilerinde, enfeksiyon tedavilerinde, saç dökülmesi tedavisinde kullanılan önemli bir bitkisel tedavi yöntemidir.

Uzmanların Soğan Kürü Hakkındaki Fikirleri Nelerdir?

Elbete öncelikle şunu belirtmeliyim. Hiç bir uzman bu kür çok faydalı hemen kullanın diye size telkinde bulunmaz. Öncesinde nasıl bir sağlığa sahip olmanız gerektiğini ve hatta analizler ile soğan ile zayıflama yöntemi uygunluğunuzu kontrol eder. Sonuç olarak size yapılabilir veya yapılamaz diye gerçek bir değer sunar. Bunu bilmeniz önemlidir.

Yağ Yakan Besinler Listesi İlginizi Çekebilir

Soğan yapısı itibari ile zayıflamanın yanı sıra antiseptik olması, antibiyotik özelliği, tansiyonu dengelemesi, vitamin ve minerallerden zengin olduğu bilinmektedir. Bu neden ile uzmanlar soğanın sık sık tüketilmesini öneriyor. Kötü kokusu nedeni ile çiğ tüketimi pek tercih edilmeyen veya sınırlandırılan soğanın şifalı yanlarını bilip, daha sık tüketmekte fayda var. Besin lifi bakımından da oldukça zengindir. Bu nedenle sağlıklı sindirim sistemine sahip olmak için soğan tüketiminden asla vazgeçmemeliyiz.

Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Soğan kürü hazırlaması oldukça basittir. Aşağıdaki adımları takip ederek kürünüzü hazırlayabilirsiniz.

Soğanı kaynatıp suyunu tüketmek, ikincisi ise soğanı doğrayıcıda parçalayıp, suyunu çıkararak tüketmek. Her ikisinde de ortak nokta aç karınla tüketilmesi gerektiğidir. Ayrıca hazırladığınız soğan suyunu 3 için de tüketmeniz ve bu küre en az 2 ay devam etmeniz gerekiyor. Birinci yöntem tüketim kolaylığı açısından daha çok tercih edilen yöntemdir.

Soğan Kürü İle Zayıflama Tarifi

1 litre kaynayan suya, 2 adet büyük boy soğanı, dörde bölüp ekleyin. Yaklaşık 5 dakika daha kaynatıp, soğanları içinden alın. Yemeklerden yaklaşık yarım saat önce 1 su bardağı ılık tüketin.

Bu yazımda sizlere soğan kürü ile zayıflama yöntemi hakkında bilgi verdim. Benim bir diyetisyen olmadığımı tekrar hatırlatırım. Bu nedenle uzman tavsiyesi ile kürü uygulamanız daha sağlıklı olacaktır. Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir. Ayrıca InstagramFacebook ve Twitter hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku