Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Vizyona Girecek Filmler

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Malum artık kışı yavaş yavaş hissetmeye başlıyoruz. Buna rağmen sosyalleşme çalışmalarımızdan vazgeçmemek gerekli. Bu kapsam özellikle hafta sonları veya uzun kış gecelerinde kapalı mekan aktivitelerini tercih ederim. Bu bazen bir tiyatro veya sinema olabiliyor. Bu yazımda ise sizlere bu ay vizyona girecek filmler hakkında bilgi vermek istedim. Elbette sizde benim gibi plan yapmaktan hoşlanmaya bilirsiniz. Buna rağmen önümüzdeki menüyü bilirsek ona göre sinema keyfi yapıp yapmayacağımıza karar verebiliriz diye düşündüm.  Şimdi kısacık açıklamaları ile vizyona girecek filmler hakkında bilgi edinelim.

Vizyona Girecek Filmler: Den Skyldige / Suçlu

Konusu bakımından ilginizi çekebilecek bir film olduğunu söyleyebilirim. Kabaca filmin konusuna bakacak olursak, 911 gibi acil çağrılara cevap veren Asger’in bir gün bir kadının araması ve telefonun kesilmesi ile hikaye başlar. Film olabilecek bir hayat senaryosu olduğu için benim ilgimi çekti. Ayrıca Den Skyldige filmi IMDb puanı şuan 7.8 civarında. Elbette yeni film olması nedeni ile bu puan düşebilir veya çıkabilir. Ancak ilk izlenime göre gidilebilecek bir film olduğunu söyleyebilirim.

Vizyona Girecek Filmler: Robin Hood

Aslında yabancısı olmadığımı Robin Hood filmlerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Konusu geçen dönem ise Haçlı Seferleri’nden sonraki zamanda yaşananları anlatmakta. Yine filmde meşhur Sherwood Ormanı ve barındırdığı kötülükler ile mücadele eden Robin Hood’u görebilirsiniz. Yeni olmasından ötürü olsa gerek şuan için IMDb puanı yok. İlerleyen günlerde iyi bir puan alacak filmlerden biri olduğunu söyleyebilirim.

Vizyona Girecek Filmler: Bohemian Rhapsody

Biyografi filmleri ilginizi çekiyorsa kesinlikle gidebileceğiniz bir film olduğunu söyleyebilirim. Filmde tanınmış Queen grubunun solisti olan Freddie Mercury hayatı ele alınmış. Oldukça akıcı olan filmde bazen duygusal sahneler bazende tebessüm ettiren sahnelere rastlamanız mümkün. Şuan baktığımda ise IMDb puanı 8.4 civarında. İlerleyen günlerde de pek fazla bir değişim olacağını düşünmüyorum. Size söyleyebileceğim ise Bohemian Rhapsody filmi eminim biyografi filmlerinden hoşlanmasanız bile ilginizi çekecektir.

Vizyona Girecek Filmler: Hunter Killer – Katil Avcısı

Güzel bir savaş filmi diyebileceğim Hunter Killer günümüze de göndermeler yapan filmlerden biri diyebilirim. En azından benim gördüğüm bu. Filmi izlediğiniz zaman azda olsa sizde benimle aynı fikirde olacaksınız. Filmin konusuna bakacak olursak, Albay Joe Glass bazı sorunları belirlenen bir ABD denizaltısını ararken 3. dünya savaşının çıkmak üzere olduğunu öğrenir.Bu savaşın başlangıcı ise gizli bir Rus darbesi ile başlayacaktır. Bu saatten sonra ise Joe özel bir ekip kurup düşman sahasına girecek ve Rus başkanı koruyarak savaşın çıkmasını engelleyecektir. Sürükleyici bir film arıyorsanız izlemenizi öneriyorum.

Vizyona Girecek Filmler: Suspiria

Film aslında 1977 yılında yapılan filmin yeniden çekilmesi ile ortaya çıkmış. Suspiria filmi konu itibari ile ilginizi çekebilir ki zira gizem olaylarından hoşlanıyorsanız kesinlikle izleyin derim. Berlin’de geçen filmde Amerikalı olan Susie’nin bir dünyaca ünlü bir dans okuluna girmesi ile gelişen olayları ve dans okulunun sırlarını anlatmaktadır. Akıcı ve bir o kadar meraklandırıcı özelliğe sahip bir film olduğunu bilin. IMDb puanı şuan 7.2 civarlarında ancak değişeceği kesin gibi.

Vizyona Girecek Filmler: Tutsak -Bel Canto

Dram ve aşk filmi sınıfında yer alabilecek olan Tutsak filmi Japonya’da özel bir partide konser vermek için giden ünlü Roxanne Coss’un ilginç aşk hikayesini konu almaktadır. Partinin verildiği ev bir grup terörist tarafından sarılır. Sonrası ise etkileyici bir dille filmde ele alınmakta. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir aşk ve dram karışımı film düşünürseniz ilk sırayı Bel Canto alabilir. Şuan için IMDb puanı 5.2 görülse de bu sizi yanıltmasın. Sonuç itibari yüksek puanlı filmleri mükemmel olmadığını da gören biri olarak puanlara pek takılmayın derim.

Vizyona Girecek Filmler: Fındıkkıran ve Dört Diyar

Disney filmleri her zaman hoşuma gitmiştir. Elbette bazen idare eder dediğim filmleri de görmedim değil. Filmin konusuna gelecek olursan Clara’nın annesi vefat etmiştir. Geriye ise bıraktığı bir sandık vardır ama kilitlidir. Clara ise bu sandığı açacak bir anahtar istemektedir. Bu dileğine ise vaftiz babasının yıllık tatil partisinde verdiğinde bir altın iplik bu yolda ona kılavuz olacaktır. Büyük yada küçük herkesin hoşuna gidecek bir film olduğunu belirtebilirim. Fındıkkıran ve Dört Diyar filmi şuan için IMDb puanı olarak 5.6 almış. Elbette bu puanı değerlendirirken yeni bir film olduğunu unutmayın.

Vizyona Girecek Filmler: Overlord

Biraz aksiyon ve biraz korku filmi arıyorum derseniz listenizde yer alması gereken bir film diyebilirim. Overlord filmi IMDb üzerinde şuan 6.8 civarında bir puana sahip. Konusuna bakacak olursak bir grup Amerikalı paraşütçü asker grubunun Fransa’da askeri üst olarak kullanılan bir kiliseye inmesini ve verilen görevi yerine getirmeleri esnasında yaşadıklarını konu almakta. Oldukça etkileyici bir diyemem yani en azından benim için idare eder sınıfında bir film olduğunu belirtebilirim. Buna rağmen belki siz beğenebilirsiniz.

Bu kısa yazımda sizlere vizyona girecek ve gidebileceğiniz yeni filmler hakkında bilgiler verdim. Yazıma son verirken belirtmek isterim ki zevkler ve renkler tartışılmazmış. Yani filmler hakkındaki yorumların benin kişisel fikirlerim olduğunu bilin. Elbette son kararı siz vereceksiniz. Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir veya alt kısımda yorumlarınızı yapabilirsiniz. Birde unutmadan sınırsız ve ekonomik sinema bileti almak yani sinemalara abone olmak isterseniz bir kaç sinema bileti fiyatına olabilirsiniz. Üstelik şuan kampanyalı olduğunu belirteyim. Eğer sizde bu teklifim ile ilgilenirseniz hemen buradan abonelik işleminizi tamamlayabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler dilerim.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku