Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Anket Doldurarak Para Kazanma Mümkün mü?

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Özellikle evde kaldığımız bu günlerde eminim siz de internet ile daha fazla ilgilenir olmuşsunuzdur. Google arama raporlarına göre Corona virüsü başladığından beri en çok aranan konulardan biri de internet üzerinden para kazanma olmuş. Bu duruma elbette şaşırmadık. Malum virüs nedeni ile artık dijital dünyaya zorunlu geçiş yaptık. Her işimiz dijitale doğru gidiyor kısaca. Elbette bu şekil aramaların artması normal olacak. Ben de bu duruma cevap olacak konulardan biri olan anket doldur para kazan konularına girmek istedim. Gerçekten anket doldurarak para kazanma imkanımız var mı? Varsa nasıl olacak? Bu firmalar bize neden para versin ki? En önemlisi ne kadar kazanabiliriz? Peki hangi firma ile çalışmalıyız? Paramızı nasıl alacağız? bunlar gibi pek çok sorunun cevabını bu yazımda bulabileceksiniz.

Yazıma geçmeden önce burada göreceğiniz firmaları benim deneyimlediğimi ve hala kazanç sağladığımı bilmenizi isterim. Elbette birçok anket firmasına küçük bir internet araştırması ile ulaşmanız mümkün. Ancak size önereceğim firmalar uzun süredir çalıştığım ve kendini kanıtlamış firmalar. Üstelik kazançları döviz cinsinden olduğu için yüksek kazanç sağlamanız mümkün.

Anket Doldurarak Para Kazanma Nasıl Oluyor?

Teknolojinin bu kadar gelişmemiş olduğu dönemlerde araştırma firmaları belirli bütçe ile çalışanlarını sahaya sürerek bilgi toplamaya çalışırdı. Üstelik elde ettikleri bu bilgilerinde güvenilir olup olmaması tartışılır bir konuydu. Bu nedenle teknoloji ile birlikte araştırma şirketleri kendilerini gelirştirdi. Doğru bilgiye kısa süre içinde ve ekonomik bütçe ile ulaşmanın yolunu buldular.

Anket şirketleri oluşturdukları portal siteler sayesinde çalışan sayısını minumum seviyede tutarak binlerce liralık araştırmaları kısa sürede yapmaya başladılar. Elbette doğru bilgiyi almanın yolu da bilgi sağlayıcıya bir ödül vermekti. İşte bu ödül minik ücretler olarak bize yansıyor. Özellikle yabancı anket firmaları dolar kuru ile çalıştığı için siz de dolar veya euro kazanıyorsunuz. Bizim paraya çevirince de neredeyse altı katı oluyor.

Kısaca anket firmaları sizin vereceğiniz bilgileri satın alıyor. Bu nedenle anket doldurarak para kazanmak popüler işlerden biri oldu. Ortalama anket başına bir dolar ile yirmi dolar arası ödeme yapıyorlar. Konusuna ve ücretine göre anketlerin doldurulma süreleri ise yarım saate kadar uzayabiliyor. Kısaca yirmi dakikalık bir anket için size beş dolar civarı veriyorlar diyebiliriz. Elbette bu zamanla oluyor. Bu işi ciddi manada yaparsanız aylık en az bin veya üç bin dolar arası kazanç elde etmek mümkün. Ben şahsen uzun süredir çalıştığım bir anket firmasından ki birazdan söz edeceğim hepsinden günlük kırk dolara kadar çıktım. Ortalama günlük tüm firmalardan otuz dolar civarı olmakta. Elbette bunu arttırmak veya azaltmak sizin elinizde.

Hangi Anket Firmaları İle Çalışılır?

Piyasada yerli veya yabancı birçok anket firması görebilirsiniz. Ne yazık ki her sektörde olduğu gibi bu sektörde de emek sömürücüleri mevcut. Bu duruma düşmemek için çok iyi bir araştırma yaparak firma seçmelisiniz. Bununla beraber bu yazımı okuyorsuz ki bu konuda şanlısınız demektir. Çünkü verdiğim firmaları ben uzun süredir araştırdım ve çalıştım. Yani bir nevi hazır bilgiye konmuş olacaksınız. Kısa başlıklar halinde anket doldurarak para kazandıran siteler hangileriymiş inceleyelim.

Ysense Anket Doldur Kazan Sitesi

Eski adı ile Clixsense sitesi oldukça kazançlı bir sitedir. Yabancı sitelerden biri olan Ysense ile size sunulan anketler Türkçe olabiliyor. Sadece siteyi kullanım dili açısından Türkçe olmaması kötü. Ancak bu durumu Google translate kullanarak çözebilirsiniz.

Ysense Anket Doldur Para Kazan- Stesi
Ysense Anket Doldur Para Kazan Stesi

Yukarıdaki görselde hangi kısmın ne olduğu Türkçe olarak belirttim. Ysense firması sadece anket doldurma yöntemi ile para kazandırmıyor. Bunun yanında uygulama indir, oyun oyna vb. değişik görevler sunarakta para kazandırıyor. Yukarıdaki ek kazançlar bölümü bu tarz yöntemler içindir. Bununla beraber sitenin arama çubukları için eklentisi mevcut. Onuda eklenti kısmında bulabilirsiniz. Ayırıca haftalık yarışmalara katılarak kazancınızı arttırabilirsiniz. En güzel yanı ise referans sistemine sahip olmasıdır. Yani sizin öneriniz ile sisteme giren herkes için sistem size ayrıca kazandırıyor. Referanslarınızı ise görselde belirttiğim alanda görebilirsiniz. Dilerseniz hemen ysense.com adresine tıklayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma Firması SuperPay

Bu firmayı seçme nedenim içinde birçok anket firmasını barındırmasıdır. Yani bir nevi anket firması havuzu diyebiliriz. Bütün firmalara tek tek üye olmak yerine sadece Super Pay üzerinden bir panel açıp kazanmaya başlıyorsunuz. Kazanç olarak oldukça iyi olduğunu belirteyim.

Super Pay Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler
Super Pay Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler

Yukarıdaki görsel üzerinde ayrıca belirtmedim ancak Ysense terimleri ile aynı menüleri göreceksiniz. Yine site dili İngilizce ancak anketler size Türkçe geliyor. Hatta dilerseniz diğer dillerde de gelmektedir. Yine aynı şekilde referans sisteminin olması ayrı bir güzellik diyebilirim. Size ek kazanç sağlıyor. Dilerseniz hemen superpay.me adresine tıklayıp hesabınızı oluşturabilrisiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi Market Agent

Market Agent firması da yabancı bir firma ancak sitenin Türkçe dil imkanı var. Bu nedenle zorlanmadan üye olabilir ve kullanabilirsiniz. Kazançları ise euro şeklinde vermektedir. Dilerseniz kazancınızı değişik kurumlara bağış yapma şansı tanınmaktadır. Bu sistenin diğer bir güzelliği ise mobil uygulmasının olmasıdır.

Anket Doldurarak Para Kazanma Sitesi Market Agent

Elbette süper değil ancak mobil üzerinden yolda izdeyken anket doldurarak para kazanma mümkün oluyor. Diğer önerdiğim firmalarda da olduğu gibi bu sitede de referans sistemi mevcut. Anketler ve referanslar puanlama şeklinde ödeniyor. Yüz puan bir euro demek. Her referansınız için size elli puan verilmektedir. Dilerseniz hemen marketagent.com adresinden hesabınızı oluşturup kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bonus Site Önerim Yandex Toloka

Tam bir anket sitesi sayılmaz aslında. Yandex yapılması gereken denetim işlerini size yaptırıp karşılığında ödeme yapıyor. Aynı zamanda mobil uygulaması mevcut olan bir sitedir. Size adres doğrulaması karşılığında veya birçok siteyi denetleme gibi küçük görevler vererek karşılığında güzel ödemeler yapıyor. Bu sistemde görevler küçük kazançlar olarak veriyor gibi görülebilir. Ancak işin sırrı referans sistemini iyi kullanmak. Evet diğer siteler gibi Yandex Toloka sisteminde de referans kazancı var. Üstelik her referansınızdan sürekli %20 kazanç sağlıyorsunuz. Yani referansını 10 dolar kazandığı zaman size 2 dolar ödeniyor. Kendi hesabımdan örnek verirsem iki yüz üzerinde aktif referansım var. Sayı fazla ama aktif olan yaklaşık iki yüz kişi. Bunlardan ortalama günlük 0,1 dolar geliyor. Yani en düşük ihtimal 20 dolar kazanç yapıyor. Kulağa hoş geliyor değil mi? Bu nedenle Yandex Toloka sistemini ben referans kazanabilirim diyorsanız kesinlikle öneriyorum. Türkçe dil özelliği olduğu için sorunsuzca üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz hemen toloka.yandex.com.tr adresinden hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Anket Firmalarından Nasıl Kazançlarımı Alabilirim?

Sizinle paylaştığım firmalardan ne yazık ki banka hesabınıza ödeme almanız mümkün değil. Bunun için aracı firmaları kullanıyoruz. Türkiye’nin de desteklendiği Payooner ve Skrill ödeme sistemleri üzerinden kazançlarınızı alabiliyorsunuz. Skrill sisteminde kesintinin çok fazla olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle mümkünse Payoneer kullanın. Özellikle Ysense için Payoneer en iyi seçim olacaktır. Diğerleri için zorunlu olarak Skrill kullanacaksınız. Elbette PayPal gibi seçenekler sunulsa da bizim ülkemiz için ideal olanı Skrill sistemidir. Skrill hesabı açmak isterseniz skrill.com adresini veya Payoneer hesabı açmak isterseniz payoneer.com adresini kullanabilirsiniz.

Yandex Toloka sistemi içinde Papara kullanabilirsiniz. Ben de onu kullanıyorum. Ödemeler aynı gün hesaba geçiyor. Kesintisi ise oldukça normal düzeydedir.

Anket Doldurarak Para Kazanma Firmalarından Nasıl Daha Çok Kazanılır?

Benim yaptığım araştırmalara ve uygulamalara göre öncelikle elit bir profil oluşturmalısınız. Yüksek ücretli anketler aile yapısına sahip zengin kişi profillerine geliyor. Hazırladığınız profil kesinlikle her ankette aynı olmalıdır. Bir ankette yaşınızı 30 diğerinde 33 yazarsanız sıkıntı yaşarsınız.

Anket firmalarının çoğu ilk zamanlar size düşük bütçeli anketler sunarlar. Buradaki amaç sizin gerçekten bu işi yapıp yapmayacağınızı test etmektir. Sürekli şekilde anketleri aynı kararlılık ile doldurursanız ve profiliniz elit olursa inanın güzel anketler almaya başlıyorsunuz. Genel profil örneği olarak iki çocuklu, üst düzey yönetici olarak seçebilirsiniz. Özellikle sektör seçimine dikkat edin. Kesinlikle medya, araştırma şirketleri veya bilişim alanlarını seçmeyin. Diğerleri veya danışmanlık tarzı geniş kapsamlı elit meslek gruplarını seçebilirsiniz.

En önemli kazanç noktası ise referans kazançlarıdır. Kesinlikle küçümsemeyin. Çünkü sadece anket doldurmak kazanç bakımından sizi tatmin etmeyebilir. referans sayınız ne kadar çok olursa size düşen iş ve zaman azalır. Bununla beraber kazancınız artar. Mesela arada bir Ysense hesabıma bakıyorum ancak buna ragmen düzenli şekilde ödeme alıyorum. Çünkü referans sayım oldukça fazla ve bir o kadar aktifler. Elbette yakaladığım anketleri de dolduruyorum. Çünkü oldukça tatmin edici rakamla sunuyorlar. Referans çalışması için ücretli reklam veren bile var. Ciddi olarak üzerine düşerseniz kazancınız oldukça iyi olur.

Son olarak sadece linkinizi paylaşıp sisteme yeni kullanıcı kazandırmak yetmiyor. Yeri geliyor onlara destekte oluyorsunuz. Bunun için referans sistemi kullanan kadar sahibi açısından da önemlidir. Bu nedenle önerilerim hakkında sorularınız olursa öncelikle verdiğim linkler üzerinden sistemlere kayıt olmanızı rica ediyorum. Aksi durumda referans olmadığım kişilere ikinci aşamaya alarak yardımcı olmaya çalışyorum. Kısaca bilmenizi isterim ki önceliğim daima referanslarımdır.

Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden çevrenizle paylaşabilirsiniz. Böylece bu evde geçirdiğimiz günleri onlar da nakite çevirebilirler. Bununla birlikte dilerseniz en güncel içeriklerimden haberdar olmak adına Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku