Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Oyun İçinde Oyun Olan Tiyatro Oyunu

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Oyun, Paşhan Yılmazel tarafından yazılmış ve yönetilmiş bir tiyatro oyunu. Paşhan’ı dizilerden hatta sanırım ismi “Hayat Bilgisi” olan diziden kesin tanırsınız. Ortega lakabıyla o dizide yer alıyordu. Diğer oyuncular ise Ece Bozyaka, Emre Mutlu ve Yasemin Öztürk‘tür. Hepsi de tanınmış kişiler. İsim olarak olmasa bile kesinlikle dizilerden tanıyabilirsiniz. Dizilerden izlemeye alışık olduğunuz kişileri tiyatroda izlemek farklı oluyor. Size burada oyunu elbette anlatmam doğru olmaz. Ancak keyifli dakikalar geçireceğinizi söyleyebilirim. Dört kişi arasında geçen ve oyun içinde oyunlar barındıran bir tiyatro çalışması. Monoton değil aksine oldukça akıcı şekilde ilerliyor. Elbette daha iyisine kesin gitmişsinizdir. Ancak pandemi nedeniyle uzun süre tiyatrodan mahrum kalınca iyi geliyor. Oyun kiminmiş, kimler oynuyormuş pek incelemiyorsunuz. Neyse ki hastalık bitmese de yasaklar biraz esnedi sanırım.

Oyun Tiyatrosu Ne Anlatıyor?

Oyun tiyatrosu aslında günlük hayatta karşılaşabilecek uç bir olayı konu alıyor. Oyuncuların samimiyeti oyun esnasında zaten kendini yeterince gösteriyor. Zaman zaman uykunuz gelirse arada bir patlayan silah sesleri uyanmanıza yardımcı olur. Tiyatro oyunu genel olarak bir yeni evlinin hikayesi ile başlıyor. Saf görünümlü bir koca ve diğerleri ile devam ediyor. Günlük hayatta en çok karşılaşılan yüzünüze gülen tipler vardır ya… İşte onlardan da bu oyun içinde karakterler sunulmuş. Yüzünüze gülen ama arkanızdan başka planlar yapan insanlar. Kısaca espri ve ders veren niteliğinde komedi tarzında ama hayata bakış açısını farklı noktadan sunan bir tiyatro oyunu.

Yetişkin Tiyatrosu Hakkında Son Sözlerim

Yazımın başında da belirttiğim gibi tiyatrodan pandemi nedeniyle oldukça uzak kalmıştım. Kurallar esnekleşti ama bu sefer de oyun bulmak zor oluyor. Kiminin saati uymuyor kimi ise dünya para. Elbette sanat için paha biçilmez ancak bir oyun içinde iki yüz, üç yüz lira vermeyi istemem. Bu neden bazı özel tiyatroları ve belediye tiyatrolarını takip etmek iyi oluyor. Fırsat sitesi de bu iş için oldukça yararlı diyebilirim. Son olarak bu oyuna silah seslerinden korkmayan kişilerle gidin. Evet silah gerçek olmasa bile ses kapalı ortamda sizi ürkütebilir. Şimdiden keyifli seyirler dilerim.

Yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşın. Güncel içeriklerim ve paylaşımların için Instagram, Facebook veya Twitter hesabımı takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku