Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Su Neden Yanmaz?

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Su neden yanmaz? desek herkesin az çok bir cevabı olur. Suyun oluşumu ve aşk arasından güzel bir bağ kurulabilir. Bunun için öncelikle suyun ne olduğuna genel olarak bakmak gereklidir. Su hem yanıcı hem yakıcı maddelerden oluşur. Bunlar hidrojen ve oksiyendir. Bu ikisi ise aslında yanarak bir kül yani suyu oluşturur. Bu bakımdan zaten kül olan neden yansın ki! İşte kimyasal bakımdan olaya aşırı kaba şekilde bakarsak “su zaten kül olduğu için yanmaz” diyebiliriz. Peki ya aşk ile nasıl bir bağ kurabiliriz?

Su Neden Yanmaz Sorusunun Cevabı ve Aşk Bağlantısı Nedir?

Aşk, her canlı için olan bir olgudur. Kimi hayata aşıktır, kimi kendine, kimi paraya ve kimileri de ruh eşim dedikleri, kendini tamamladıkları kişilere aşıktır. Aşk aslında aştır yani dümdük ne eğresi ne de doğrusu bilinen bir olgudur. Aşkın tarifini yaptığını söyleyen nice kişileri görebilirsiniz. Kim bilir şuan yazdıklarını okuyor veya çektiği filmi izliyorsunuzdur. Aslında önemli olan konun muhattaplarıdır. Yani sen ve karşındaki kişidir önemli olan. Gerisi hikayedir. Aşkın tanımı şudur demek bence dünyanın en büyük yalanı ve yanlışı olur.

Su neden yanmaz sorusunun cevabına göre aşk ile bağlantı kurarsak, gerçek aşkta yakar insanır. Yakar, yakar ve sonunda su gibi yanmaz ve bir o kadar dirayetli bir ürün sunar hayatımıza. İşte aşkın sunduğu bu ürün kimi zaman bir çocuk kimi zaman huzurlu bir ömür olarak karşımıza çıkar. Bu hayatın gerçeğidir. Aşk, her canlı için vardır ve olmaya da devam edecektir. Aşkı inkar etmek işin en kolayıdır. Gerçek aşkı bulmak ise imkanıza bir milim kala bir sınır gibi düşünülebilir. Bir arı gibi çiçekten çiçeğe dolaşmakla bulunmuyor bu gerçek aşk dediğimiz. Bazen o sizi buluyor bazen de hiç hesap etmediğiniz durumun sonucunda sizi hazırlıksız şekilde yakalıyor. Aşk bu ya kuralı yok ya kafasına göre takılıyor işte.

İlginizi Çekebilir ⇒ Birine Güvenmek Neden Zordur?

Peki bu durumda ne yapmalıyız? “İnsan hayatı kısa kendini bırak ve aşkı yaşa doyasıya…” demek en kolayıdır. Aslında doğru olan da budur. Ancak bu noktada tek karar verici sen olamıyorsun. Karşındaki insan ile tıpkı Hidrojen ve Oksijen gibi birleşmen ve gerçek aşkı birlikte keşfetmen gereklidir. Eğer sen yakıcı veya yanıcı isen karşındaki senin zıttın olmalı ki aşk çıksın yani su çıksın değil mi? Hesapla kitapla olmayacağını bilmelisin baştan. Sen veya O hesap ettikçe sonuçlar karışır ve su yani aşk değil bir çöp elde edersiniz. Çöpün kıymeti yoktan azdır. Ne size ne karşındakinize bir anlam katar.

Aşk Neden Zordur?

Aşk değil zor olan insandır aslında. İnsanı, insandan başka yoran ne var ki! Ne edersek kendimize olduğunu baştan kabul etmeliyiz. Aşk dediğimiz çoğu şey aslında hoşlanma veya bir ihtiyacı karşılama durumu oluyor. Oysa aşk, düşünceden ırak ve yaşamın içinden bir olgudur. Aşkta hesap kitap yoktur. Yapsanız bile sonuç çoktur. Gerçek şu ki kestirilmez hiç bir gelecek aşk üzerine plan yapmayla. Elbette aşk kolay değildir ama o kadar da zor değildir. Dedim ya insanı insandan başka yorun yoktur. Aşk seni yormaz aksine dinlendirir. Seni tamamlar ve hayatın tadını sonuna kadar almanı sağlar.

Su neden yazmaz? sorusundan çok önemli olan bir külün insana nasıl hayat verdiği değil mi? Size önerim hayatta ne olursa olsun aşktan vazgeçmeyin. Özellikle hayata karşı olan aşkınızdan hiç vazgeçmeyin. Emin olun gün gelir su akar ve yolunu bulur. Sevgiyle kalın…

Güncel içeriklerimden ve zaman zaman yaptığım paylaşımlarımdan haberdar olmak için Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarımı takip edebilirsiniz.

NOT: Bu yazıyı yazma kaynağım Kahraman Tazeoğlu’nun “Eyvallah” isimli kitabı olmuştur. Kitabı incelemek isterseniz buraya tıklayıp ziyaret edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku