Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Uygulamalardan Para Kazanılır mı?

0

İçeriğime başlamadan önce size bu yazıyı neden yazdığımı daha doğrusu ortaya çıkış nedenini anlatmak isterim. Bundan yaklaşık 3 ay önce bir e-mail aldım. Gelen e-mail İngilizce ve bana bir uygulama ile aylık 3 bin dolar kazandığını anlatıyordu. E-mailin sonunda ise bu işi bana öğretebileceğini ve bunun içinde Skype üzerinden ders vereceğini söylüyordu. Elbette bunun içinde tek ödemeli 100 dolar talep ediyor. İşte kısaca bu e-mail bana Uygulamalardan para kazanılır mı? başlıklı yazıyı yazdırdı.

İnsanın başına ne gelirse meraktan gelirmiş ya acaba diyerek biraz araştırma yaptım. Toplamda bir ay gibi bir süre sonunda yerli yabancı birçok uygulama denedim. Bazıları kurumsal bazıları kişisel uygulamalardı. Sonuç olarak son 1,5 aydan fazladır kullandığım bir kaç uygulamayı bu yazımda sizlere aktarmak istedim. Tabi yazımdan önce belirteyim ki öyle hayal edildiği gibi binlerce dolar kazanmak imkansıza yakın. Mesela gelen e-mail dolandırıcıydı. Buna rağmen meraktan araştırdım ve sonuçta 1500 TL kazandıran uygulamaları belirledim. Bu kazanç tek bir uygulamadan değil, hepsinde elde ettiğim kazançtır. Şimdi size önerdiğim uygulamalara göz atalım.

Uygulamalardan Para Kazanılır mı?Whatsaround İncelemesi

Bu uygulamayı seçme nedenim aslında fotoğraf çekmeyi sevmemdir. Neden derseniz bu uygulama aynen Instagram gibi ancak size para kazandırıyor. Mantık aynı gibi görünse bile bu uygulamada önemli bir fark var. Bu uygulamaya resim yüklemesi sadece anlık oluyor. Yani daha önceden çekmiş olduğunuz fotoğrafları yüklemenize izin verilmiyor. GPS açık halde fotoğraf çekiyorsunuz ve konum bilgisi ile birlikte uygulamaya görsel yükleniyor. Beğeniler, paylaşımlar ve Wow denilen çok beğenme size para kazandırıyor. Bunun yanında referans sistemi de mevcut. Yani sizin referansınız ile birisi bu uygulamayı kullanır ise sistem size puan hediye veriyor. Bu sistemde puan yerine shotcoin denilmektedir. Ödemenizi direkt hesabınıza alma şansınız yok. Bunun yerine mağazasından ETH yani Ethereum alıyorsunuz. Şuan sistemde 1 ETH 5810 shotcoin karşılığına alınabiliyor. 1 ETH ise paramıza çevirirsek 1050 TL civarı yapmaktadır. Ne kadar çok fotoğraf paylaşır ve oylama yaparsanız o kadar kısa sürede bu puana ulaşabiliyorsunuz. Çok gezenler için muhteşem bir uygulama diyebilirim. Bu arada 1 ay gibi bir süre içinde ben 1 ETH alabildim. Siz de eminim rahatlıkla yaparsınız. Hemen buradan uygulamaya sahip olabilirsiniz. Böylece referansım ile üye olmuş olacaksınız.

Streetbess Uygulaması İle Para Kazanma

Bu uygulama aslında İngiltere merkezli bir pazar araştırma firmasının uygulamasıdır. Hoşuma giden tarafı ise kullanım kolaylığıdır. Tanıdık WhatsApp benzeri bir sisteme sahip. Sizinle yazışır gibi sorular soruyor ve cevaplamanızı istiyor. Bu kadar basit yani. Ödemeleri ise ülkemiz için PaPara üzerinden veriyor. Şuana kadar 2 hafta içinde hep ödemesini yaptı. Ayrıca dünya çapında 2 milyondan fazla kullanıcısının olması da açıkçası biraz güven sağlıyor.

Bu uygulamaya giriş yapmadan önce size önerim PaPara hesabı açmanızdır. Çünkü oturum açtıktan sonra sizden profilinizi tamamlamak adına bazı basit cevaplar istiyor. Ödeme içinde PaPara numaranızı isteyecek. Bu nedenle önceden hazır bulundurun derim. Bir de bu sistemde referans sistemi var. Bunun için uygulamayı indirince referans numarası olarak benim referansımı yani 54255K kullanmanız iyi olacak. Uygulamayı Apple Store veya Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Yandex Toloka Mobil Uygulaması İle Para Kazanma

Uygulamalardan para kazanılır mı diye düşündüğümde ilk aklıma gelen Yandex Toloka oluyor. Özellikle Yandex olması yani kurumsal bir uygulama olması güven verdiği için denememi sağladı. Yandex Toloka hem PC için hem de mobil için para kazanma imkanı sağlıyor. En çok kazancı ise mobil olanı veriyor. Bu mobil uygulamada sizden harita üzerinde belirtilmiş bir yere gidip kurum tespiti yapmanızı istiyor. Yani diyelim ki çarşıya indiniz açıyorsunuz uygulamayı ve harita üzerinde size nerede para kazandıracağı görülüyor. Sonrasında ise o yere gittiğiniz zaman ekranda başlat yazısı çıkıyor. Sonra sizden firmanın giriş-çıkış yerlerini belirlemenizi, firmanın orada halen olduğunu onaylamanızı istiyor. Bunun için bir fotoğraf çekip, yorum yaparak gönderiyorsunuz. İnceleme sonrası hesabınıza para yatıyor.

Bu iş için en fazla 0,3 dolar veriyor. Ben bu tarz 20 iş yaptım ve referanslarım sayesinde kazandım. Ödemeyi PaPara veya Skrill üzerinden alabiliyorsunuz. Ben Skrill kullanıyorum. Dilerseniz siz de hemen skrill.com sayfasından ücretsiz hesabınızı açabilirsiniz. Yandex Toloka Mobil uygulamasını indirmek için buraya tıklamanız yeterlidir. Böylece referansım ile üye olmuş olursunuz.

Electroneum  Mobile İle Para Kazanma

Bu uygulama bir kripto para kazanma sistemdir. Yani Bitcoin gibi kripto para kazanırsınız. Elbette aşırı bir değeri yok. Bununla beraber iki telefonumun aylık gideriniz bu uygulama ile karşılıyorum. Aylık en az 100 TL değerinde bir kazanç diyebilirim. Bu elbette sürekli artıyor ve değişiyor. Artma durumu referanslarım kaynaklıdır. Yani referans sistemi olduğu için referans sayım oldukça fazla bu nedenle kazancımda fazla oluyor. Değişkenliği ise sonuçta kripto para birimi yani dolar gibi bazen düşer bezen çıkar.

Bu uygulamada görev yapma, yorum yapma veya başka tarz bir görevler yok. Bulut teknolojisi ile çalışan sistemi haftada bir süresini uzatmanız yeterli oluyor. Hatta uygulamanın veya telefonun açık olmasına bile gerek yok. Ödemenizi kripto para borsalarına aktarabileceğiniz gibi telefonunuza TL olarak yükleyebiliyorsunuz. Ülkemizde tüm operatörleri desteklemektedir. Hatta bu yazıyı yazarken Vodafone hattıma 35 TL yükleme yaptım. Yükleme için bekleme durumu da yok. Anında hemen hesabınıza geçiyor. Uygulamayı Google Play Store veya Apple Store üzerinden indirebilirsiniz. Referans sistemi olduğundan teşekkür mahiyetinde referans numaramı C3784E girmeniz iyi olacaktır.

Sor Hadi Uygulaması

Tamamen yerli olan SorHadi.net sitesinin uygulama hali diyebiliriz. Temel olarak soru ve cevaplardan para kazandıran site. Üstelik referans sisteminin de olması kazançları arttırmaya yardımcı oluyor. Soru ve cevaplardan kazançlarınız değişmekle birlikte referans olduğunuz kişiler anında 3 TL kazandırıyor. Ayrıca tavsiyenize uyup üye olanların verdiği cevaplardan olan kazançlarının % 15’i kadar da size yazılıyor. Yani en çok kazanç benim için referans sisteminde diyebilirim. Kazandığınız paraları ise PaPara, Bitcoin veya banka hesabınıza havale şeklinde alabiliyorsunuz. Bir de sitenin gelirleri reklamlar olduğu için gösterilen reklam sayısının çokluğuna alışmanızı öneririm. Hemen siz de SorHadi.net sistemi ile para kazanmak isterseniz buradan kayıt olabilirsiniz. Böylece referans listeme dahil olmuş olursunuz.

Uygulamalardan Para Kazanılır mı? Sorusuna Cevabım!

Açıkça belirtmem gerekirse Uygulamalardan para kazanılır mı? sorusuna cevabım kesinlikle “evet kazanılır” olacak. Özellikle öğrenci ve ev hanımları için oldukça kazançlı yöntemler diyebilirim. Ben şahsen o kadar üzerine düşmeden aylık 1500 TL kazandıysam sizler daha fazlasını kazanabilirsiniz. Bu arada uygulamaların hepsi Türkçe dil desteği sunuyor. Ödeme konusunda da sıkıntı yaşadığım yoktur. Bunun dışında size bonus niteliğinde e-kitap yazarak para kazanma yollarını öğreten E-Kitap Kazançları Eğitim Rehberi‘ni incelemenizi tavsiye ederim.

NOT: Uygulamalar konusunda takıldığınız yerler olursa benimle iletişime geçmek için öncelikle referansım ile üye olduğunuzdan emin olunuz. Aksi durumda benden destek istemezseniz sevinirim.

Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Bunun dışında en güncel yazılarımdan haberdar olmak adına siteme abone olabilirsiniz. Ayrıca Twitter, Instagram ve Facebook üzerinden de takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku