Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Alcatel 5V İnceleme Notlarım

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Teknolojiye yetişmek oldukça oldukça zor. Aldığınız bir telefon modeli bazen aynı haftasında üst modelinin çıkması ile artık eskidi havasına giriyor. Tabi ki bu birazda pazarlama taktikleri ile ilgili. Özellikle mobil dünyası söz konusu ise isteklerden çok modaya uymaya çalışılıyor. Yani ne bütçesine bakan ne de alacağı modelin özelliklerinin hepsini kullanacak bir kullanıcı oluyor. Bu açıdan baktığımız zaman yapay zeka destekli cihazlar şimdilerde moda diyebilirim. Bu akıma ülkemizde çok kullanılmayan anacak bana göre oldukça iyi ürünler çıkaran Alcatel firması da girdi. Alcatel 5V inceleme notlarım ile sizlere Alcatel’in ülkemizde yeni satışa sunduğu ve bir o kadar fiyatı uygun diyebileceğim yapay zekalı telefonu Alcatel 5V hakkında bilgi vereceğim.

Alcatel 5V İnceleme Notlarım: Ekran Mükemmelliği

Kullandığınız cihazın ekranı sizin için ne kadar önemli? Alcatel 5V incelemesi notlarımda bana göre en dikkat çekici noktalardan biride ekran boyutu. 19:9 ekran boyutu ile hem dilediğiniz fotoğraf karelerini yakalayabilir hem de videolarınızı daha zevkle izleyebilirsiniz. FullView özellikli ekran muhteşem kullanıcı deneyimi sunarken yapay zeka destekli kamera özelliği de eklenince bir ayrı alınası hava katıyor. Bununla birlikte Google ile uyumlu lens özelliği ile kullanıcılara tam uyumlu Google arama imkanı sağlıyor. Ülkemizde bir çok telefon modeli bulabilirsiniz ancak fiyat performans konusunda bende düşünülmesi gereken bir model olduğunu belirtelim. Elbette 6.2 inç sunulan ekran boyutu size büyük görünse de Alcatel 5V inceleme anında inceliği ile bu durumu yok ediyor. Yani ince ve büyük ekranlı telefon seviyorsanız bu model eminim ilginizi çekecektir.

Electroneum Mobile Mining Yöntemi ile Telefonundan Kripto Para Kazanmak İster misin?

Alcatel 5V İnceleme Notlarım: Çerçevesiz Görünüm

İlk gördüğünüz zaman emin aklınıza Iphone gelecektir. Çerçeve özelliği olmaması ve neredeyse tüm ön kısmın ekran olması bana göre bazen iyi olmuyor. Çerçeveli modelleri nedense daha çok seviyordum ki Alcatel 5V bu durumu biraz sarstı gibi. İlk baktığınız zaman kaba olacağını düşündüğünüz model elinize oldukça iyi şekilde uyum sağlıyor. Her iki eliniz ile kullanma imkanı en azından bana sundu.

Tüm bunlara ek olarak çok ekran özelliği ve sosyal paylaşımlarınız sırasında sinematik görüntüleme zevki sunması modelin alınası bir etkisi olduğunu gösteriyor. Sosyal medyayı aktif şekilde kullanan biri iseniz ve yeni bir cihaz arıyorsanız en azından bu modeli incelemenizi öneriyorum.

Yapay Zeka Fotoğrafları Bir Başka Güzel

Acatel 5V inceleme işini kağıt üzerinde yapıyorsanız kamera özelliklerinde 16 MP ve 2MP olarak iki arka kamera göreceksiniz. Elbette bu 2 MP nedir diye düşünebilirsiniz. Ancak bu iki kamera birleşince yazılım interpolasyonu sayesinde inanılmaz fotoğraf kareleri yakalayabiliyorsunuz. Elbette arka kamera ne kadar önemli ise ön kamerada selfie düşkünleri için önemli. Bunu bilen Alcatel ön kamera olarak 13 MP’lik bir kamera koymuş. Bunun sayesinde tatmin edici selfie çekmek mümkün. Alcatel 5V modelinde sunulan 1.25 mikrometrelik geniş piksel özelliği sayesinde gece bile sizi tatmin edici resimler çekmeniz mümkün. Hani gece çekilen resimlerde bir renk solukluğu olur ya işte bu özellik ile bunun önüne geçilmiş. Böylece canlı görseller çekmemiz mümkün oluyor.

Alcatel 5V İnceleme: Google Lens ile Muhteşem

Eğer bir android cihaz kullanıcı iseniz Google uyumluluğu iyi olan bir model isteyebilirsiniz. Özellikle Google Asistan özelliğini aktif şekilde kullanıyorsanız bu model eminim sizinde ilginizi çekecektir. Bu modelde kameraya entegre edilen Google Lens sayesinde hem görsellerinize hem de Google Asistan deneyiminize ayrı bir kolaylık katıyor. Kısaca bu özellik sayesinde dış dünya ile daha tatmin edici bir etkileşimde bulunmak mümkün. Daha basit şekilde belirtmek gerekirse ürün aramalarında, mekan aramalarında veya adını merak ettiğiniz hayvan ve bitkileri görselleyerek öğrenmeniz mümkün. Bu özellikle size hem zamandan tasarruf sağlayacak hemde en uygun arama sonucu almanızı sağlamaktadır. Şahsen bir ürün gördüğümde ne olduğunu veya fiyatının ne olduğunu öğrenmek istersem anında bu özellik sayesinde bulabiliyorum. Kullanınca eminim sizde seveceksiniz.

Alcatel 5V İnceleme: Güvenlik Daha Güçlü

Alcatel 5v inceleme yazımda dikkat çekici diğer bir kısım ise cihaz güvenliği kısmı. Eminim size ait olan bir cihazı haberiniz olmadan kimsenin kullanmasını istemezsiniz. Alcatel 5V incelemesi sırasında biyometrik bir güvenlik sistemi kullanıldığını gördüm. Yani sizin her haliniz ile tanıyan bir teknoloji. Yani cihazımız Face Key dediğimiz yüz kilit sistemine sahip ki parmak izinden sanırım biraz daha iyi olsa gerek. Tabi ki sadece Face Key değil aynı zaman parmak izi kilidi de aynı cihazda sizlere sunuluyor. Dilerseniz parmak izi onayı ile istediğiniz programların çalışmasına izin verebilir ve fotoğraf çekme şansı sunabilirsiniz. Böylece varsa gizli bilgilerinizi sadece Face Key ile girince görülmesini sağlıyorsunuz. Yani bu imkan ile bilgileriniz daha güvende olmaktadır.

Daha önceki yazılarımda En İyi Akıllı Telefon Hangisi başlıklı yazımı da incelemeniz fikir edinmek açısından iyi olacaktır. Bu yazımda Alcatel 5V inceleme notlarımı gördünüz. Ülkemizde şuan ki fiyatının 2.199 TL olduğunun bilgisini vererek yazıma son veriyorum. Birde akıllı cihaz alımında size önerim bilinen firmalardan alı-veriş yapmanızdır. Mesela kılıf, ekran koruyucu gibi malzemeleri de aliexpress.com adresinde alabilirsiniz. Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir veya alt kısımda yorumlarınızı yapabilirsiniz. Ayrıca InstagramFacebook ve Twitter hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku