Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

2021 Yılının En İyi 5 Kripto Para Cüzdanı

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Kripto para dünyası teknolojinin gelişimi ile önemli bir konuma geldi. Durum böyle olunca güvenliğin çok önemli olduğu kripto para cüzdan seçimi zor oluyor. Birçok kişi doğru cüzdanı seçmenin zorluğundan yakınmaktadır. Sonuç olarak bu durumu gören biri olarak ben de sizlere çalışılabilir en iyi 5 kripto para cüzdanı hakkında bilgi vermek istedim.

Kripto Para Cüzdanlarını Neye Göre Belirledim?

Tahmin ettiğiniz gibi önüme gelen ilk cüzdanları size önermem. Bu nedenle listede bulunan cüzdanların hepsinin bir araştırmasını yaptım. Bundan dolayı gönül rahatlığı ile önerilerimi dikkate alabilirsiniz. Zaten işin içinde olan biriyseniz mutlaka bu cüzdan isimlerini duymuşsunuzdur.

Özellikle kripto para yatırımcılığa yeni başlayanları düşünerek bu listeyi hazırladığımı söyleyebilirim. Kullanım kolaylaığından, sistem güvenliğine kadar birçok konuda incelemeleri dikkat aldım. İşte sizler için hazırladıklarım:

1) Crypterium Kripto Para Cüzdan Sistemi

İlk sırada her bakımdan en iyiler arasında olan Crypterium‘dur. Bu cüzdan, işlevsellik ve güvenlik açısından oldukça değerlidir. Diğer cüzdanlara göre en çok tercih edildiği de bir gerçektir. Crypterium cüzdan sistemi güvenli olmasının yanında ayrıca kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir. Bununla beraber birikimlerinizi katlama imkanı sunan bir sistemdir. Hiç bir işlem yapmasanız bile ödüller kazanmanıza imkan verir. Diğer önemli özelliği ise yapay zek teknolojileri ile uyumlu bir sistemdir. Yani teklif sorgulama sistemi size en yararlı sonuçları sunar. Fiyat bakımından tartışmasız ekonomik olduğunu söyleyebilirim. Hatta isteyen kullanıcılar kendi adlarına kart talep edebilirler. Bu özellikle ile dilediğin zaman para yatırma veya çekme işlemi yapabilirsiniz. Bununla beraber kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden kripto para alma imkanı sunmaktadır. Kısaca Crypterium sigortalı soğuk depo çözümleriyle birikimlerinizi güvenle saklamızı sağlar.

Crypterium Kripto Para Cüzdanının Avantajları

Yeni başlayan biriyseniz seçtiğiniz cüzdanın özellikleri önem kazanmaktadır. İşi bilmeden çalışmaya başlamak birikimlerinizi tehlikeye sokacaktır. Crypterium cüzdanının size yarar sağlayacak en önemli özellikleri şunlardır:

 • Birden fazla bankacılık özelliğini destekler,
 • Kullanımı basit, bundan dolayı yeni başlayanlara uygundur,
 • Depolama konusunda tartışmasız en iyilerden biridir,
 • Yapay zeka kullanımı ile kripto para ticareti yapmanızı sağlar,
 • İster banka isterseniz kredi kartınız ile alım yapabilirsiniz,
 • Sizin adınıza kart hizmeti sunar.

Crypterium Dezavantajı Var mı?

Bana göre özellikle yeni başlayanların bu cüzdanı seçmeleri avantaj sağlar. Elbette teknoloji konusundan tatmin olmak zordur. Bu sistemin kötü yanı var mı dersek sanırım düşük bir işlem limiti sunması diyebilirim.

2) Coinbase Kripto Para Cüzdanı

Amerika merkezli Cainbase, bilinen en büyük kripto cüzdan hizmetlerinden biridir. İşin içinde olan herkesin bir kere duyduğu bir sistem diyebilirim. Tercih eden kullanıcı sayısının çok olması listemde yer almasını sağladı. Coinbase sisteminin en göze çarpan özelliği ise ERC-20 veya ERC721 tokenleri ile uyumlu olmasıdır. Yani birçok kripto para sistemini desteklemektedir. Ayrıca diğer sistemde olduğu gibi dilerseniz size ait bir kart talep edebiliyorsunuz.

Coinbase Kripto Para Cüzdanı Avantajları

Bu sistem kullanıcıları arasında özellikle güvenlik konusunda önemli bir konuma sahiptir. Bunun dışında bilinen bazı avantajları şunlardır:

 • Pratik kullanıcıyı yormayan bir sistemdir,
 • Güvenli kabul edilen bir cüzdanlardan biridir,
 • Neredeyse tüm kripto paraları destekler,
 • İsteyene kart hizmeti sunar,
 • ERC-20 ve ERC721 tokenleri dahil birçok sistemi destekler.

Coinbase Cüzdanının Dezavantajları

Kripto para yatırımcıları birden fazla çeşitle çalışmak ister. Bu durum elbette yeni başlayanlar için geçerli değildir. Bu nedenle işin içinde olanlar sahip oldukları cüzdanın birçok kripto parayı desteklemesini ister. Coinbase sistemi ise ne yazık ki belirli sayıda altcoine izin verir.

3) Trust Wallet Cüzdanı

Kripto para konuları ile ilgileniyorsanız en azından bir kere reklamlarda bile Binance sistemini görmüşsünüzdür. Trust Wallet sistemi bu Binance hizmetlerinden biridir. Odağında Ethereum olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte DeFi büyümesine oldukça katkı sağladığı söylenmekte. Trust Wallet cüzdanı güvenlik amacı ile bir merkeze bağlanmamıştır. Bu özelliği onu çoğu kullanıcı gözünde güvenli olduğuna ikna etmiştir. Odak noktasının Ethereum olduğundan Bitcoin de dahil birçok kripto para seçeneğini desteklemiyor.

Trust Wallet Kripto Para Cüzdanının Avantajları

Sistemin bir merkeze bağlı olmaması çoğu kullanıcıya güvenli olduğu hissi vermektedir. Bunun dışında bilinen en iyi avantajları ise şu şekildedir:

 • Yeni başlayanlar için uygun bir sayfa yapısı sunar,
 • DeFi olgusuna geçmek için iyi bir tercihtir,
 • Sistemi kullanmaya başladıktan sonra sizden ek ücret talep etmez.

Trust Wallet’in Kötü Yanları

Trust Wallet güvenlik açısından ilgi çekici bir sistem olsa bile sadece Ethereum odaklı olması kötü bir özelliğidir. Bu nedenle ETH dışında bir kripto para ile ilgileniyorsanız bu sistem sizin için uygun olmayacaktır.

4) Mycelium Cüzdanı

Mycelium aslında listemde yer almazdı. Ancak kullanıcıları konusunda fazla detaycı olması nedeni ile listeme aldım. Detaycılık konusu devamında güvenliği getirir diye düşündüm. Bu nedenle sanırım şuan ki konumu oldukça iyi diyebilirim.

Sistemi tercih etme konusunda en önemli özellik Trevor ve Ledger gibi cüzdanlara erişim izni vermesidir. Bununla beraber soğuk depolama konusunda da iyi oldukları bilinmektedir. Bu sistemin en sevilmeyen yanlarından biri ise sadece BTC destekli olmasıdır. Diğer yandan Amerika veya Kanada’da ikamet ediyorsanız doğrudan banka hesabınızdan kripto para alım-satımı yapabilirsiniz.

Mycelium Kripto Para Cüzdanının Avantajları

Mycelium güvenlik konusunda adını duyurmuş bir sistemdir. Buna ek olarak bilinen bazı avantajları şunlardır:

 • Kullanıcı deneyimine önem verir,
 • Güvenlik amacı ile veri şifreleme sistemi kullanmaktadır,
 • Güüvenliği arttırmak için donanım sistemleri ile entegre şekilde çalışır.

Mycelium Kötü Yanları Nelerdir?

Güvenlik konusunda tercih etmek isteyebilirsiniz. Ancak sadece BTC desteği sunması sizi biraz düşündürecektir. Birikimleriniz birden çok kripto para içeriyorsa bu cüzdan sizin için iyi bir seçim olmayacaktır.

5) Jaxx Wallet Sistemi

Sonuncu kripto para cüzdanı önerim ise Jaxx Wallet sistemidir. Bu cüdanının en bilinen özelliği birden çok kripto sistemini desteklemesidir. Sayı vermek gerekirse doksandan fazla kripto parayı desteklediği söylenebilirim. Bu cüzdanının dikkat çeken diğer özelliği ise iş birliği yaptığı ShapeShift ve Changelly sistemleri sayesinde anında alış-veriş yapabilmektir.

Sistemi 2017 yılında bazı güvenlik sorunları yaşadı. Bununla beraber günümüzde oldukça güvenli olduğu kabul ediliyor. Sevilmeyen yönü ise 2FA’yı desteklememesidir.

Jaxx Wallet Kripto Para Cüzdanının İyi Yanları

2017 yılında yaşamış olduğu güvenlik sorunlarına rağmen günümüzde birçok kişi bu cüzdanı kullanmaya devam ediyor. Kullanma sebepleri yani avantajları olarak şunları sıralayabilirim:

 • Birçok kripto parayı desteklemesi,
 • Anında erişim sağlanması,
 • Basit ve kullanıcı dostu sistem sunumu,
 • Güvenlik konusunda eski sorunlarını kapatması diyebilirim.

Jaxx Wallet Kullanımının Dezavantajları

Aslında “neden Jaxx sistemi kullanıyorsun?” diye sorulduğunda çoğu kullanıcı “birden çok para birimi desteklediği için.” cevabını verecektir. Geçmişte güvenlik sorunları yaşamış bile olsa günümüzde sağladığı imkanlar bu durumu görmezden gelmeyi sağlıyor. Bununla beraber nedeni bilinmiyor ama 2FA’yı hala desteklemiyor.

Kripto Para Cüzdanı Önerilerim Konusunda Sonuç

En çok kullanılan cüzdanları sizler için inceledim. Elbette bunların en iyisi sizin de gözünüze çarptığı gibi Crypterium sistemdir. Sağladığı sorunsuz güvenlik ve diğer özellikleri nedeni ile bu işe girmek isteyenlerin tercih edeceği bir cüzdan olduğunu söyleyebilirim. Sonuç olarak hangi sistemi kullanırsanız kullanın özelliklerine ve size yarar sağlayacak diğer noktaları iyi araştırın. Sonuç olarak kripto dünyası her geçen gün daha fazla değer kazanmakta. Hatta yakın zaman e-ticaret alanından etkin şekilde kullanılacaktır.

Bu yazım ilginizi çektiyse sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Bununla beraber Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarımdan beni takip ederek en güncel gelişlmelerden haberdar olabilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku