Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

En İyi Akıllı Bileklik İncelemesi

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

En iyi akıllık bileklik konusun kafası karışanlara en çok tercih edilen Mi Band 5 ve Samsung Galaxy Fit 2 kullanarak yardımcı olmak istedim. Bu kapsamda iki cihazı bir hafta denedim. Açık konuşmak gerekirse şunu alın demek oldukça zor. Her iki bileklikte kendine göre güzel. Bu nedenle ihtiyacınıza uygun hangisi ise onu seçmeniz mantıklı gibi.

En İyi Akıllı Bileklik Mi Band 5 İncelemesi

Teknik özellikleri bakımından eski serilerine oranla oldukça iyi bir ürün olduğunu belirtebilirim. Bileğinize oturma durumu veya kayışları bakımından da fiziksel olarak oldukça tatmin edici. En iyi akıllı bileklik sınıfında adından söz etmesi tüm özelliklerine bakıldığı zaman gayet normal. Size metin şeklinde Mi Band 5’in özelliklerini yazmayacağım. Bunun yerine en çok göz çarpan özelliklerinden bazıları hakkında yorum yapacağım. Cihazın teknik özelliklerini mi.com/tr sayfasından inceleyebilirsiniz.

Mi Band 5 Ekran Özellikleri

Cihaz 1,1 inç AMOLED ekrana sahip. Tamamen dokunmatiktir. Mi Band 5 üzerinden fiziksel bir düğme bulunmamakta. Bana gelen cihaz içinde şarj sıfır olduğundan ilk işim şarja takmak oldu. Yaklaşık iki saatte şarj olduğunu söyleyebilirim. Ekran üzerinde dokunmatik bir düğme var uyandırma işlemini buraya basarak yapıyorsunuz. Bulunması kolay ve kullanım açısından ideal diyebilirim. Ekranın aşırı büyük olmaması özellikle zayıf bileği olanlara da uygun olmasını sağlamış. Ekrandaki tüm işlemleri sağa, sola, yukarı ve aşağı kaydırma şeklinde yapıyorsunuz. İlk açıldığı zaman dil olarak Türkçe göremiyorsunuz. Önce mobil cihazınıza Mi Fit uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Uygulamayı yükledikten sonra eşleme yaparak en güncel özelliklerle beraber dil olarak Türkçe ekleniyor. Bu ayarı mobil cihazdaki uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

Ekran boyutu itibari ile oldukça ideal. Bunun yanında köşelerinin keskin olmaması ayrı bir zariflik katıyor. Ekranı kişisel olarak ayarlamanız mümkün. Mobil uygulama üzerinden ücretsiz şekilde birçok tema yükleyebiliyorsunuz. Bu bakımdan Samsung Galxy Fit 2 cihazından ön planda diyebilirim.

Mi Band 5 Şarj Özelliği

Özellikle önceki serilerden farkı şart etme konusunda kendini gösteriyor. Önceden şarj için cihazı bileklikten çıkarmanız gerekiyordu. Ancak Mi Band 5 ile buna son verilmiş. Manyetik şarj aleti ile hemen cihaza kendiliğinden yapışıyor. Yani şarj etmek için cihazı elinizden çıkarmanız yetiyor.

Kullanım özelliklerinde 14 gün şarj süresi denilmekte. Ancak benim gibi yoğun şekilde spor veya bildirim özelliklerini kullanırsanız 14 gün gitmeyecektir. Bununla birlikte 10 günü yoğun kullanım ile çıkarabiliyor. İlk başlarda şarj konusunda sizi üzmeyecek gibi görülüyor. Elbette gün geçtikçe bu süre kullanıma göre azalacaktır. Bir de ek olarak kutu içerisinden şarj adaptörü çıkmıyor. Sadece bileklik ve şarj kablosu çıkmaktadır. Neredeyse bütün akıllı bileklik markalarında bu şekilde sanırım. Şarj kablosu ise Galaxy Fit 2’ye göre oldukça uzun ve ideal boyutta diyebiliriz.

En İyi Akıllı Bileklik Mi Band 5 Spor Modları

En iyi akıllı bileklik konusunda Mi Band 5 spor modları ile ön plandadır. Ülkemizde yayın olmayan spor modları ile birlikte toplamda 11 çeşit spor türünü sunuyor. Yani aktivite durumunda bu sporlara özel izlemeler yapmanıza olanak tanıyor. Elbette sadece adım atma veya fitness durumlarını kontrol edecekseniz iki akıllı bileklik arasında seçim yapmanız kolaylaşacaktır.

Kadın Sağlığı İzleme Özelliği

Birçok mobil uygulama ile sağlanan kadınların adet döngüsü takibi özelliği bu bileklik ile sunulmaktadır. Bileklik kullanıcının adet döngüsünü veya yumurtalama aşamalarını kayıt altına alıp bu konularda hatırlatmalar sunuyor. Bu bakımdan kadınların tercih edeceği bileklik olduğunu söyleyebilirim. Çünkü benzer özellik şuan için Galaxy Fit 2 cihazında bulunmuyor. Eğer bir kadın olarak akıllı bileklik seçimi yapacaksanız en iyi akıllı bileklik olarak Mi Band 5’i düşünebilirsiniz.

En Ucuz Mi Band 5 Nereden Alınır?

Özellikle satıcı karşılaştırma olanağı sunan pazarlardan alabilirsiniz. Bazı özel günlerde indirimler olduğu için önceden alış-veriş yapmayı düşündüğünüz sitenin uygulamasını indirin. Sadece Mi Band 5 değil diğer ihtiyaçlarınız içinde bu yöntemi yapabilirsiniz. Lazım olan ürünleri listenize ekleyin. Ortalama bir hafta takip edin ve en ucuz olduğu zamanda hemen siparişinizi verin. Bu konuda size öneri trendyol olabilir. Dilerseniz hemen En Ucuz Mi Band 5 seçeneklerine tıklayıp bakabilirsiniz.

En İyi Akıllı Bileklik Galaxy Fit 2 İncelemesi

Ekonomik açıdan bakıldığı zaman en iyi akıllı bileklik listelerinin başında Galaxy Fit 2 geliyor. Elbette marka değerinden dolayı göz çarpıyor olsa bile özellikleri ve kullanım konusunda pratik olması alınası bir ürün olmasını sağlıyor. Genel olarak piyasa üzerinden fazla kordon çeşidi sunmuyor. Almak isterseniz kırmızı veya siyah rengi seçmeniz gerekiyor. Elbette orjinal olmak renkli kordonları internet siteleri üzerinden alabilirsiniz. Eğer her kıyafetinize ayrı bir kordon kullanmayı hayal ediyorsanız Galaxy Fit 2 sizi hayal kırıklığına uğratır. Bu bakımdan kadınlar için en iyi seçim olmayacaktır. Cihazın detaylı özelliklerine samsung.com/tr üzerinden ulaşabilirsiniz. Önce çıkan özelliklerini ise burada sunacağım.

Samsung Galaxy Fit 2 Ekran Özellikleri

Galaxy Fit 2 1.1″‘lik Amoled bir ekrana sahip. Baştan belirtmeliyim ki aktif etme bölgesi Mi Band 5’e göre biraz zor belli oluyor. Biraz daha yukarılarda kalmış. Ayrıca dokunma bölgesi olduğunu simgeleyen yuvarlak şekil biraz daha silik. İlk başta bu size tuhaf gelecektir. Şahsen bana ve gözlemlediğim diğer kullanıcılarda da aynı durum yaşanmış. Her iki akıllık bileklikte ekran sıfır değil. Yani tüm alan kullanılmıyor. Belirli bir kısım çerçeve olarak kullanılıyor. Ancak Galaxy Fit 2 ekranının kullanım alanı bana çok az daha fazla geldi. Dokunmatik hassaslığı her iki üründe de oldukça iyi.

En İyi Akıllı Bileklik Galaxy Fit 2 Şarj Özelliği

Şart konusunda teknik özelliklere bakıldığı zaman normal kullanım sonucunda 15 gün eğer bazı özellikleri az kullanırsanız da 21 güne kadar kullanılabileceği belirtiliyor. Elbette uygulama konusundan aktifseniz 15 günden daha gideceğini söyleyebilirim. Ben aktif şekilde yani 24 saat bileğimde olacak şekilde kullandım. Bu durumda şarjın 15 gün gitmeyeceğini söyleyebilirim.

Galaxy Fit 2 Spor Modları

Spor modları sizin için önemli ise kesinlikle gönlünüz Galaxy Fit 2 modeline kayacaktır. Cihazın içerisinde doksandan fazla spor modu ve Mi Band 5’e göre oldukça ileride bir özellik diyebiliriz. İlgilendiğiniz spor modlarını seçip on taneye kadar yükleyebiliyorsunuz. Etklinlik başlangıcını otomatik olarak saptadığını söyleyebilirim. Aynı şekilde benzer bir özellik diğer marka içinde geçerli.

Galaxy Fit 2 Anlık Cevap Verme Özelliği

Bilekliğin en güzel özelliklerinden biri anlık olarak gelen mesajlara hazır cevaplar verebilmenizdir. Bunun için uygulama üzerinden hazırladığınız cevapları kullanıyorsunuz. Ancak bu özellikle sadece Android cihazlarda kullanılmaktadır. IOS sistemini her iki zihaz desteklese bile bazı özelliklerini ne yazık ki kullanamıyorsunuz. Şimdilik Apple ince bir bileklik yapmadığı için açıkçası ben bunları tercih ettim. Belki ilerleyen zamanlarda IOS açısından da böyle bir özellik devreye sokarlar.

Su veya Kahve Alımınızı Kontrol Edin!

Mi Band 5’in kadınlara özel takip sistemine karşın Galaxy Fit 2’nin anlık cevap verme ve sıvı kontrol özelliği ön plana çıkıyor. Günlük su tüketimi bildiğiniz gibi insan sağlığı açısından oldukça önemli. Özellikle bağışıklık sisteminin korunması açısından son günlerde daha çok önemli hale geldi. Sizin de bu şekilde minik takıntılarınız varsa takip edebilmek adına Fit 2 iyi bir seçim olacaktır.

Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy Fit 2 Nereden Alınır?

Genellikle firmaların web sitelerinde fiyatlar yüksek olmakta. Bu durumda yine bir önceki en iyi akıllı bileklik olan Mi Band 5’te belirttiğim gibi online pazar yerlerinden ekonomik olarak temin edebilirsiniz. Dikkat etmeniz nokta ise ürün yorumlarına göz atmaktır. Dilerseniz trendyol üzerinden hemen Ekonomik Fiyatlı Samsung Galaxy Fit 2 linkine tıklayıp takip edebilir veya sipariş verebilirsiniz.

En İyi Akıllı Bileklik Konusunda Kişisel Fikrim

Hem akıllı saat hem de akıllı bileklik kullanan biri olarak ben Samasung Galaxy Fit 2’yi kendime ayırdım. Diğerini ise kardeşime hediye ettim. Gözüme çarpan noktalardan biri de bilekliğin çıkarılıp takılması durumudur. Benim açımdan Galaxy Fit 2 biraz daha iyi geldi. Aynen normal saat takar gibi takabiliyorsunuz. Ancak söz konusu Mi Band 5 ise çıt çıt sistemine sahip. Bu durum biraz çıkarırken insanı tedirgin ediyor. Elbette bu benim kişisel gözlememin. Ancak aman aman bir kullanım zorluğu bulunmuyor. Bir de Samsung Galaxy Fit 2’yi seçen IOS kullanıcıları iki uygulama yüklemek zorunda. Mi Band 5 ise tek uygulama ile çalışmaktadır.

Ortak özellik bakımından müzikleri kontrol edebilme, gelen çağrıları kapama ve spor takip olanaklarının olması seçim için zorluyor. Bunun için hangisini seçerseniz seçin “Keşke onu alsaydım!” demeyeceğinizi ikisini deneyen biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim. Ölçümler konusunda da uzun mesafe yürümelerinde farklılıklar gördüm. Ancak kısaca mesafe yani yüz veya yüz elli adım gibi uzunluklarda neredeyse aynı sonuçları verdiler. Sonuç olarak ikisi arasında seçim yapılacak aman aman bir fark yok diyebiliriz.

Bu yazımda sizlere en iyi akıllık bileklik olarak görülen Samsung Galaxy Fit 2 ve Mi Band 5 hakkında bilgiler sundum. Bir kullanıcı olarak aklınıza takılan konularda yardımcı olabilirim. Yorum kısmından dilediğinizi sorabilirsiniz. Bunun dışında güncel içeriklerimden haberdar olmak adına Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku