Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Fullsepp İle Paylaş Kazan

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Fullsepp nedir dersek kısaca Estonya merkezli bir firmadır. Yeni bir kuruluş olduğu için daha keşfetmemiş olabilirsiniz. Sosyal medya platformudur ancak bize para kazanma olanağı sunar. Fullsepp, reklam gelirlerinin %70’ini bizlere verir. Bu kazanca ek bir de e-kitap, sesli kitap veya etkinlik bileti satmamıza olanak tanır. E-Kitap veya sesli kitap satışlarının %95’i bizim olur. Blog yazma konusunda hevesiniz varsa başlangıç için ideal bir ortam olduğunu düşünüyorum. Yazmayı sevenleri site kurma veya yazılım bilme durumlarından kurtarır. Kazancınız belirli bir seviyeye gelince dilerseniz sitenizi kurarsınız. Site kurma konusunda WordPress Başlangıç Rehberi işinizi görecektir.

Fullsepp Nedir? Nasıl Para Kazanırım?

Yeni karşılaştığım bu platform da referans sistemi var. Yani sizi biri davet ederek sistemde hesap açabiliyorsunuz. Elbette referansız şekilde de hesap açmanıza izin veriliyor. Burada amacımız karşılıklı yarar ise referans sistemi ile hesap açmak en mantıklısı. Sözün özü referans linkime sahip olan fullsepp.com bu adres ile hesabınızı oluşturun. Referansım ile hesap açtıktan sonra aklınıza takılanlar olursa e-mail üzerinden bana sorabilirsiniz. Aksi durumda Fullsepp konusunda cevap alamazsınız.

Hesap açılımınız sonrası sizin gerçek kişi olduğunuzu onaylamak istiyorlar. Bunun için kimlik veya ehliyet kullanabilirsiniz. Fotoğrafınızın olduğu kısmın görselini alıp isminiz dışındaki bilgileri karalayın. Sisteme yükleyin ve en fazla yarım saat içinde onayınızı alın. Bu adımları güvenip ben de yaptım. Fullsepp Avrupa Birliği kanunlarına bağlı olarak çalışıyor. Bu bakımdan sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Benim açımdan özellikle kurucuları arasında Özgür Çağdaş olması bir sorun olmayacağı izlenimi verdi. Özgür, dunyabirmasaldir.com bloğunun sahibi ama siz onu birçok iş kolunda görebilirsiniz. Hakkında merak ettikleriniz varsa kendi bloğuna göz atın derim.

Fullsepp İle Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Para kazanmanın birçok alternatifi sunuluyor. Şimdilik sunulan yöntemler şunlardır:

  • E-Kitap ve sesli kitap satışı,
  • Fotoğraf paylaşımı,
  • Blog yazısı veya öykü paylaşımı,
  • Albüm oluşturma,
  • Etkinlik biletleri satma,

yolları sayesinde para kazanabilirsiniz.

En çok kazancı e-kitap veya sesli kitap satışları veriyor. Kazancın %95’i sizin oluyor. Bence bu rakam oldukça iyi. Diğer yöntemler de ise %70 kazanç imkanı sağlıyor. En güzel yanı ise kendi sitenizde yayınladığınız içerikleri de burada sunabilirsiniz. Bu durumda ise kazancınız %35 oranında oluyor. Sistemin para kaynakları ise yatırım gelirleri ve reklamlardır. Bize düşen kazançlar ise büyük oranda reklam gelirleridir.

Para kazanmanın diğer yolu ise Fullsepp sistemine yatırım yapmaktır. Şimdilik yüz dolar alt limiti ile yatırım alıyor. Gelecekte iyi bir kar sağlaması muhtemeldir. Teknolojiye yatırım fikriniz varsa listenize Fullsepp olabilir.

Fullsepp Hakkında En Çok Sorulan Sorular?

  • Soru: Sistemi kullanmak için yaş sınırı var mı?

Cevap: Kesin bir sınır yok. Ödeme alma aşamasında banka hesabınız olması gerekli. Yaşın önemi burada lazım olabilir. Diğer ödeme yöntemleri aktif olunca sıkıntı yaşamazsınız.

  • Soru: Her paylaşımı yapabilir miyim?

Cevap: Kullanım hakkı yani telifi size ait ise yapabilirsiniz. Bunun dışında telif sorunu oluşturmayan ve size ait olmayan paylaşımlarda yapılabilir. Para kazanmak istiyorsanız size ait olanları paylaşmanızı öneririm.

  • Soru: Kazandığım parayı nasıl alacağım?

Cevap: Paranızı almak için birçok seçenek mevcut. Havale ile alma yöntemi şuan aktif. Alternatif ödeme yöntemleri ise yakında açılacak. Kazançlarınızı Bitcoin, Papara, Payoneer, Skrill, mobil ödeme ve Paypal ile alabilirsiniz. Sistem yeni olduğundan acele edip hemen siz de fullsepp.com linkinden hesabınızı oluşturabilirsiniz.

İçeriğim ilgi çekici geldiyse sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Güncel bilgiler için Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımdan takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku