Freelance & Blogger
Gündem Bizim, 2011 yılından beri yayında olup, hayata farklı açılardan bakmaya çalışan kişisel blog yazarı Ömer tarafından kuruldu.

Sevgililer Gününde Tiyatro Keyfi Yaptım!

0
E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Geçtiğimiz gün bildiğiniz gibi malum sevgililer günüydü. Benim gibi hayatında biri olmayanlar da bu günden mahrum kalacak değil ya… Ben de sevgililer günü gecesini bir tiyatro keyfi ile geçirmek istedim. Uzun zamandır tiyatroya gitmemiştim. Yanlış hatırlamıyorsam en son Ali Poyrazoğlu’nun “Tamamla Bizi Ey Aşk” isimli oyununa gitmiştim. Hatta biletim iki taneydi ama tek gitmiştim. Çünkü her anınızda sizinle olan birini bulmak ve hatta o insanımsıya güvenmek oldukça zor…

Neyse beni boşverelim ve dün akşam gittiğim tiyatro oyunundan size söz edeyim. Oyunun adı “Deliriyorum Ben Haberin Olsun” ve yazan, yöneten ise Murat Kaçmaz. Komedi türündeki oyuna aileniz ile rahatça gidebilirsiniz. Bazı tiyatrolar da işin kolayına kaçıp sırf güldürmek uğruna bel altına kaçtıklarını çok gördüm. Ancak bu oyunda bu gibi durumla karşılaşmanız mümkün değil.

Tiyatro Oyunu “Deliriyorum Ben Haberin Olsun” Ne Anlatıyor?

Elbette oyunu size tüm akışı ile anlatmam doğru değil. Kabaca konusundan söz etmek daha mantıklı ki çünkü merak edip gitmenizi isterim. Bu arada bu oyunun yanlış hatırlamıyorsam 307. tekrarına denk geldim. Bu durum oyunun kendisini ispatladığının kanıtı olsa gerek.

Bu Yazım İlginizi Çekebilir: En İyi Yabancı Diziler Listesi

Oyunumuzun konusuna gelirsek, sıradan bir doktor olan Necip ve yaşadıklarını konu almaktadır. Dr. Necip, hayalini kurduğu kitabı için her Salı günü ücretsiz hasta kabul eder. Sonrasında ise bu hastaların içinde bulundukları durumlarla ilgili gözlemler yapar ve kitabı için notlar çıkarır. Sıra dışı hastalara alışkın olan Dr. Necip bu Salı gününde ise daha farklı tiplerle uğraşacak ve hatta bu onun dönüm noktasını yaşadığı gün olacaktır…

Oyun ilk başladığı zaman açıkçası biraz sıkılabilirsiniz. Ben sıkılmadım ancak etrafımda gözlemlediğim kadarıyla özellikle gençler biraz sıkılır duruma girdiler. Ancak çok değil en fazla on beş dakika sonra oyuna dalmış şekilde olduklarını gördüm. Bu sanırım giriş kısmının fazla durağan olmasından olsa gerek. Ancak genel olarak izlenilesi bir oyun olduğunu belirtebilirim.

Bence Etkinlik Takvimini Takip Edin!

“Deliriyorum Ben Haberin Olsun” oyunu bir Sırf Tiyatro eseridir. Gölcük’te bulunan bu tiyatro grubu zaman zaman turneler yapmakta. Bu nedenle en sağlam bilgiyi kendi web sitelerinden alabilirsiniz. Sırf Tiyatro etkinlik takvimine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Böylece bütün oyunlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu tiyatro grubu hem yetişkinlere hem de çocuklara özel oyunlar sunmaktadır. Özellikle ailece gidilecek oyun arıyorsanız birçok seçenek mevcut diyebilirim. Ayrıca oyun sonlarında oyuncular ile tanışıp, fotoğraf çektirebilir ve varsa sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler dilerim…

Bu içeriğim ile sizlere son gittiğim “Deliriyorum Ben Haberin Olsun” isimli tiyatro oyunu hakkındaki düşüncelerimi aktardım. Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden sevdikleriniz için paylaşabilirsiniz. Hatta oyuna daha önce gittiyseniz bu yazıma yorum şeklinde görüşlerinizi belirtebilirsiniz. Bunun dışında güncel içeriklerimden haberdar olmak adına Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

Google News Abonem Ol

Güncel Yazılarımdan Haberin Olsun

Destek Olmak İster misin?

Yorumla Bakalım

Web sitemdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanıyorum. Sitemi kullanmaya devam ettiğiniz için kabul ettiğinizi düşünüyorum. Kabul Et İstersen Oku